Wpis z mikrobloga

Mała lista najbogatszy ludzi w Niemczech

1.Beate Heister und Karl Albrecht Junior ,dzieci
nieżyjącego twórcy sieci Aldi.
Majątek 23,8 miliardów euro

2.Theo Albrecht Jr. syn drugiego z braci którzy założyli sieć Aldi.
Majątek 18,7 miliardów euro

3.Susanne Klatten .Majatek odziedziczył po swoim ojcu (udziału w BMW i firmie farmaceutycznej) potem z powodzeniem powiększala swój majątek.
Majątek 17 miliardów

4.Georg Schaeffler zaczął pracować w firmie ojca.Nastepnie jako szef firmy zaczął rozwijać firmę głównie w branży produkcyjnej ( miedzy innymi części samochodowe )
Majatek 16,6 miliardów euro

5.Dieter Schwarz twórca sieci Lidl.Przeja firmę po ojcu.Potem otworzył swój pierwszy sklep.
Dziś posiada majątek w wysokości 14,3 miliarda euro

Patrząc na listę najbogatszych Niemców można stwierdzić że majątek buduje się przez pokolenia.

Jak chcecie to mogę wam w kolejnym wpisie opisać historię firmy Aldi.Dajcie znać w komentarzach.

#ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech

http://www.businessinsider.de/forbes-liste-die-reichsten-deutschen-2016-3?IR=T

#pieniadze #majatek #ekonomia #lidl
  • 45
@szcz33pan: Tylko, że w każdym kraju wszystko się powtarza np w USA też w pierwszej dziesiątce najbogatszych chyba jest z 5 właścicieli marketów. Taki właściciel Lidla drenując rynek polski zbiera kapitał, który może zainwestować właśnie w nowe technologie. W dodatku to nie jest kopiowanie tylko naturalny rozwój, którego My Polacy już nie doświadczymy.
@SIerraPapa:

Zajrzyjmy do słownika języka polskiego:

[czytaj: selfmejdmen] człowiek zawdzięczający wszystko wyłącznie sobie, swoim zdolnościom i własnej pracowitości; selfmademan


Wikipedia

A "self-made man" or "self-made woman" is a person who was born poor or otherwise disadvantaged, but who achieves economic or other success thanks to their own hard work and ingenuity rather than because of any inherited fortune, family connections, or other privileges.


Cambridge dictionary:

rich and successful as a
@spokojnie_to_ja: Dzięki za odpowiedź. A powiedz proszę mi jeszcze, jaki jest niemiecki odpowiednik polskiego "Kowalskiego"? (Kowalski w sensie takim jak jest wykorzystywany w polskich mediach, np. "statystyczny Kowalski zapłacił w tym roku x podatku", "średni wiek auta przeciętnego Kowalskiego to y", etc)
@mama_Andrzejka:

Jak dla mnie samokrytyka jest bardzo spoko. Oglądając wywiady z Brytyjczykami mam wrażenie, że sami również tak podchodzą (przynajmniej) do swojego państwa i jego polityki.


Sorry, ale w Polsce czytając główne media ale i wykop to juz nie jest forma samokrytyki ale samobiczowania i wprowadzania się w sztuczne kompleksy. Pedagogika wstydu połknęła niektórym dusze i rozumy.
@spokojnie_to_ja:

Niemcy nie są tak krytyczni wobec siebie.


Weź nie gadaj pierdół. Niemcy są krytyczni wobec siebie, ale ten krytycyzm dotyczy konkretnych rejonów, tzn. jeden region zazdrości drugiemu np. z Bawarii się często śmieją bo to bogaty land. Po prostu są mniej zjednoczeni jako naród i bardziej czują podziały między konkretnymi regionami, w Polsce to można porównać do czego... do tego jak się Polacy śmieją z górali i Ślązaków. Tyle, że
@ImInLoveWithTheCoco: no na pewno są różne poziomy intensywności tej samokrytyki, każdy też je inaczej odbiera. Są takie gdzie ludzie się czepiają rzeczy które moim zdaniem są obiektywną zaletą (jak ten przykład z oszczędzaniem pieniędzy). Ale są też takie memy, które zwracają uwagę na ważne aspekty - jak jazda na suwak (było dziś w gorących).

Ja staram się odbierać to podobnie jak twórczość testovirona - trochę beka ale wytyka obiektywne wady które