Wpis z mikrobloga

#glupiewykopowezabawy z #gimbynieznajo #wykopplus30club
Dokończ zdanie zaczynające się od:
Jestem tak stary, że pamiętam jak...

Celem zabawy jest też uświadomienie gimbom jak bardzo zmienił się świat, gdy sięgniemy do naszych wspomnień z dzieciństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja zaczynam od kilku własnych:

1. Jestem tak stary, że pamiętam jak zmieniało sie w Polsce pasmo fal UKF (FM) i w kościołach informowano, gdzie można swoje radioodbiorniki przestroić tak, by nadal mogły odbierać Radio Maryja :)
wyjasnienie
2. Jestem tak stary, że pamiętam jak numery telefonów były 5-cyfrowe
wyjasnienie
3. Jestem tak stary, że pamiętam jak w autobusach były tylko kasowniki typu "dziurkacz" (pic related)

Zapraszam do zabawy, edukacji i nostalgicznych wspomnień! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Pobierz
źródło: comment_TLt1DG12s7t53pfVMd1nLE9cDgmmg9JB.jpg
  • 478
Jestem tak stary, że pamiętam, iż mój pierwszy PC miał kartę grafiki HGC (Hercules Graphics Card). Pierwszą grą, w którą grałem na PC było oczywiście Prince of Persia. Atari 80XE z tamtych lat mam do dziś. (ʘʘ)

@ncpnc:
Jestem tak stary, że pamietam jak:
1. Numery telefonów były czterocyfrowe, a zamiejscową rozmowę trzeba było zamawiać u pani.
2. Nikt nie miał jeszcxe video ale w tv czasem pokazywali.
3. Niektórzy mieli telewizory kolorowe, były to najczęściej rosyjskie "Rubiny", gdzie cały obraz był po prostu żółty, ewentualnie fioletowy, i które czasami wybuchały, były też nieco lepsze "Elektrony", i polskie "Heliosy". Większość jednak miała telewizory czarno-białe, np. "Ametyst"
4. Były dwa kanały
jestem tak stary, że pamiętam
-pierwszy numer "Świat Wiedzy"
-motorynkę, którą ujeżdżałem w wieku 5 lat (najpierw z górki, później jak ojciec zrobił -remont silnika to nie tylko z górki)
-jechaliśmy z kuzynem i moimi rodzicami maluchem nad morze i spaliśmy w poprzek na tylnym siedzeniu (torby między siedzeniami)
-pamiętam jak były wszędzie rozwieszone plakaty z wałęsą
-wrzucanie starych, znalezionych na rzece dezodorantów do ogniska ( ͡° ͜ʖ ͡°
jestem tak stary że pamiętam jak wyglądał świat bez internetu, gdzie dzieciaki kopały piłkę na osiedlach i lepiły babki z piasku, dzieci żarły piach i piły wodę z kałuż, nikt nie miał histerii o różne wydumane choroby, autyzmy, raki, sraki


@Arveit: ach ten syndrom Janusza ¯\_(ツ)_/¯
jestem tak stara że:
1) pamiętam jak się stało w kolejce po margarynę na kartki
2) sprawdzałam koncerty na telegazecie i wiem co to "łączka telezajączka"
3) pamiętam, że żeby zadzwonić szło się na pocztę do budki z telefonem i rozmowę się wywoływało
4) kasety przewijałam ołówkiem
wiem co to "łączka telezajączka"


@LadyG: U nas w telewizorze nie było polskich znaków... We wspomnieniach została mi jako "Laczka telezajaczka"
Trochę śmieszne są te "jestem stary bo pamiętam muzykę na MTV". Ja jestem tak stary, że pamiętam jak nie było kiedyś Teleranka. Pamiętam automaty do sprzedaży kartonowych biletów kolei podmiejskich. Pamiętam saturatory na ulicach. Pamiętam jak w telewizji leciały "Szadoki" w czerni i bieli. Pamiętam Robury i Ziły. Pamiętam jak winyle to była norma a nie moda. I jeszcze szpulowce. Pamiętam czasy gdy Sarajewo nie kojarzyło się z wojną. Kartki. Opakowania zastępcze.
Trzy powody:

1. Jestem tak stary, że pamiętam czasy bez internetu i jak nie wiedziałem, gdzie szukać kolegów, to zawsze Ich znajdowałem na boisku albo w domu.

2. Jestem tak stary, że wiem więcej od gimbów, jak wykorzystać wolny czas - za małego chodziliśmy z kolegami na bagna i robiliśmy tamy (dla zabawy, było zajebiście, wszyscy w błocie upieprzeni, potem tylko mama się darła).

3. Jestem tak stary, że w szkole nikt