Wpis z mikrobloga

  • 4
nie wiem czy #mikrokoksy i #silownia ale trochę jeszcze #grubas ale nie #przegryw

jakieś mirki polecą najlepsze ćwiczenia żeby się zmęczyć jak cholera i spalić dużo kalorii? lecę na diecie 1500kcal cały tydzień (totalnie nie narzekam, zbalansowana, jestem najedzony, a jak robię czasem jakiś cheatmeal to nic mi się po nim nie dzieje), ćwiczę w domu bo mam trochę sprzętu i żelastwa (hantle, ławeczka, długa sztanga i nadal nie wiedząc jak się to nazywa - multisport z drążkiem z góry, dołu i "łapami po bokach" więc mogę robić chyba całe ciało), więc ćwiczę na tym wszystkie partie w różne dni (biceps klatka, triceps plecy i nogi barki) praktycznie codziennie bo mam czas i motywacje. do tego biegam w górę i dół po schodach (można powiedzieć że z---------m) coś po 20 minut dziennie i jestem spocony jak świnia i zmęczony. chudnę całkiem nieźle (w przeciągu dwóch miesięcy schudłem 10kg z 98) ale zastanawiam się co mogę robić lepiej.
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@berti a to chwila, muszę od razu robić jedno konkretne ćwiczenie żeby chudnąć? napisałem co mam i poprosiłem o ćwiczenia, narazie nikt nie odpisał w temacie.
  • Odpowiedz
@Wurf: akurat zajmuje się dietetyką kliniczną, zrobiłem wiele kursów, współpracuje z ludźmi głównie chorymi na schorzenia metaboliczne oraz autoimmunizacyjne lub problemami hormonalnymi. Nie chcę pluć do swojego ogródka, ale 95 % "dietetyków" to osoby, których bym nie polecił własnemu wrogowi. Niestety w 1500 kcal nawet mając dziczyznę, jagody z kantalupy i świeżo skoszony jarmuż nie jesteś w stanie upchać wystarczającej liczby makro, a co dopiero mikroelementów, aby nie przypłacić tego
  • Odpowiedz
@Kasahara: jak już się człowiek zdecyduje, to przeważnie nie zmienia zdania. Ja tylko staram się zminimalizować skutki. Może chciał stracić 3kg wody żeby zmieścić się w garnitur na wesele? Nie wiem :)

osobiście stosowałem psmf bez negatywnych wyników na morfologi, hormonach i co tam jeszcze się bada. waga leciała szybko, ale tak samo szybko spadały wyniki siłowe. dlatego przerwałem
  • Odpowiedz
@berti: Oczywiście masz rację dieta to nie jedyny czynnik; nawet z mniejsza kaloryką da się minimalizować skutki uboczne i to dość skuteczne jeśli do tego jest jakaś periodyzacja żywieniowa jak i treningowa czy jej modyfikacje. Może oboje zbyt mało wiemy o tym przypadku i zbyt pochopnie zarówno ja i Ty coś osądzamy. No ale taka domena internetowych dyskusji.
  • Odpowiedz
@Wurf: jest tu wiele mądrzejszych w temacie osób ode mnie, z wykształceniem kierunkowym. Ot to była dobra rada od serca. Nie mam dzisiaj siły rozwijać bardziej tematu. Może jak odpocznę to coś skrobnę. Ale to temat na osobną, długą dyskusję na temat paszy i treningu :D.
Chcesz to zostań przy 1500kcal i ostrym treningu. Obawiam się tylko, że w końcu przyjdzie załamanie, czego Ci absolutnie nie życzę. W każdym razie
  • Odpowiedz