Wpis z mikrobloga

nie wiem czy #mikrokoksy i #silownia ale trochę jeszcze #grubas ale nie #przegryw

jakieś mirki polecą najlepsze ćwiczenia żeby się zmęczyć jak cholera i spalić dużo kalorii? lecę na diecie 1500kcal cały tydzień (totalnie nie narzekam, zbalansowana, jestem najedzony, a jak robię czasem jakiś cheatmeal to nic mi się po nim nie dzieje), ćwiczę w domu bo mam trochę sprzętu i żelastwa (hantle, ławeczka, długa sztanga i nadal nie wiedząc jak się to nazywa - multisport z drążkiem z góry, dołu i "łapami po bokach" więc mogę robić chyba całe ciało), więc ćwiczę na tym wszystkie partie w różne dni (biceps klatka, triceps plecy i nogi barki) praktycznie codziennie bo mam czas i motywacje. do tego biegam w górę i dół po schodach (można powiedzieć że #!$%@?) coś po 20 minut dziennie i jestem spocony jak świnia i zmęczony. chudnę całkiem nieźle (w przeciągu dwóch miesięcy schudłem 10kg z 98) ale zastanawiam się co mogę robić lepiej.
  • 29
@Wurf: imho chudniecie 5 kg/miesiac jest idealne.
2. Jak Chcesz duzo cwiczyc i spalac duzo to wez sie za jedzenie wiecej. Chcesz zjesc 1500 kcal i spalic np. 600? A gdzie jakies funkcje zyciowe?
3. W ogole dla faceta 1500 kcal to jakos malo, nawet jesli nie cwiczy. Obliczales ppm i calkowite zapotrzebowanie?
@lisku_chytrusku jadłbym więcej gdybym faktycznie czuł się głodny. po treningu nie mam żadnych problemów jeśli chodzi o ilość jedzenia, będąc na tydzień na wakacjach i totalnie to olewając bo nie miałem sposobności żeby się trzymać nie zgrublem nic, więc o yoyo się nie boję.
@Wurf: nie przejmuj się tym że piszą iż za mało jeszcze.jak się czujesz dobrze to zostaw te 1500,kcal. Ja robiłem podobnie z tym że wziąłem się za bieganie.Wkrecily mnie zawody i treningi. Znajdź jakaś grupę biegowa w swoim mieście i trenuj z nimi. Polec Bieganie jest fajne
@Wurf: wiem, że się teraz zapierasz i będziesz szedł w zaparte, ale większość tutejszych osób dobrze Ci radzi, bo każdy przechodził przez te durne diety 1000-2000 kcal i zawsze to się kończy opłakanym skutkiem; to nie kwestia również "odczuć" tych osób ale po prostu nauka, fizyka, chemia, nie przeskoczysz. Z pewnym momencie wywali CI leptynę, hormony pójdą w dół i będziesz dłużej z tego wychodził aniżeli aniżeli do tego doszedłeś, skutkiem
zawsze to się kończy opłakanym skutkiem;


@Kasahara: nie ma durnych diet. jest jedna dieta autorstwa Lyle McDonalda. Skutki nie są opłakane tylko oczekiwane i zrozumiałem - utrata tkanki tłuszczowej, spadek wyników silowych
@Kasahara czyli mam się nie słuchac wyedukowanego dietetyka i postawić na opinie losowych osób z wypok?
also, nikt nadal nie odpowiedział mi na moje pytanie. prosiłem o ćwiczenia a nie opinie co do mojej diety.
@Wurf: Jak powyżej. Jak jesz 1500 kcal i "więcej nie wmusisz, bo nie jesteś głodny" to to nie jest dobra wiadomość. Metabolizm zwalnia, jak teraz obetniesz kcal albo dołożysz jeszcze treningów, to w momencie zaczniesz tyć. A skutki tego będziesz leczył przez lata, gospodarki hormonalnej nie naprawisz w miesiąc czy dwa.
Metabolizm zwalnia


@SportoweSuple: nie istnieje żadna wiedza naukowa opisująca takie zjawisko. Mówienie o "szybkości" metabolizmu ma taki sam sens jak wyrażanie wysokości w litrach.
Metabolizm może mieć wysoką wartość albo niską wartość, które zależą od ilości procesów, które należy przeprowadzić w organizmie