Wpis z mikrobloga

Chcieliśmy obejrzeć wczoraj film, ale nie bardzo wiedzieliśmy jaki. Przypadkowo natknelismy sie na 'Split'. Figurowal jako horror, ale to nie horror tylko thriller. Generalnie nie spodziewalam się niczego super po tym filmie, ale po pierwszych 15min zmienilam zdanie i ogladalam juz z ciekawością :D

Lubię zagadnienie przedstawione w filmie, jest to coś z obszaru moich zainteresowan wiec tym bardziej mi się spodobało.

Nie będę przybliżać za bardzo fabuły bo pewnie wielu tego nie lubi, powiem tylko ze jeśli szukacie bardzo fajnego thrilleru który was wciagnie to spróbujcie 'split'.
Oceniam to 8/10 :D
#film #filmy #recenzja
Pobierz Shyvana - Chcieliśmy obejrzeć wczoraj film, ale nie bardzo wiedzieliśmy jaki. Przypad...
źródło: comment_FbezxZN9tY4BmmFdpgcrw68J1p3OF7CW.jpg
  • 23
@Shyvana: mi tak po prawdzie, to po dobrym początku, im bliżej końca, tym obojętniej oceniałem ten film. A jeden plot twist na końcu mógł to uratować - co prawda trochę by to było może i banalne, ale dużo lepiej odebrałbym to, gdyby to był film o dwupoziomowym rozszczepieniuj jaźni, czyli że w sumie cały film jest o tym, jak część jaźni ma kłopoty z tym, że jedna z nich sama ma
@qwarqq odjelam 2 punkty za 2 rzeczy ktore mi sie nie spodobaly- po pierwsze scena z chodzeniem po scianie pod koniec byla za bardzo naciągana i nie pasowała mi do filmu, a po drugie moim zdaniem mogli go trochę podrasowac i zrobić bardziej mroczna atmosfere, dodać do glownych 'rol' jeszcze z 2 inne osobowosci.
@sailor_73: Nie, pytanie typu wymień elementy czyniące ten film genialnym, bo dla mnie na przykład jest głupi i jeden z wielu filmów tego reżysera, które lądują w worku "tak głupie, że aż szkoda gadać" :)
@Shyvana myślałem, że będzie słaby, a okazał się całkiem dobry, chociaż ta końcówka była chyba trochę na siłę. W każdym razie McAvoy zrobił robotę, no i zjawiskowa Anya Taylor-Joy ()
co prawda trochę by to było może i banalne, ale dużo lepiej odebrałbym to, gdyby to był film o dwupoziomowym


@qwarqq: moim zdaniem ludzie zbyt mocno skupiają się na rozszczepieniu jaźni, a to raczej jedynie tło głównego zagadnienia jakim są narodziny dobra i zła. Cały film sprowadza się do postawienia tezy, że zarówno dobro i zło mają wspólne źródło jakim jest cierpienie (subiektywna interpretacja).