Wpis z mikrobloga

Te wszystkie uzdrowiska typu Kudowa,Polanica, to jedna wielka ściema. Ładne miejscowości dobre na spacery,kawkę i potańcówki. Nikt nie wyleczy się w solankach, kąpielach borowinowych czy tam popijając wody mineralne. Śmiech raczej mnie ogarnia na myśl o tym że tam się ktoś z czegoś wyleczył,raczej efekt placebo. Jeżeli się mylę to niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu. #sanatoria #sanatorium #zdrowie #lekarz #mikrokoksy #uzdrowiska #choroby
  • 13
@niewiem1979: chyba źle rozumiesz słowo uzdrowisko. To takie miejsce gdzie strudzeni życiem starsi ludzie dostają "przydział" i mogą sobie pojechać i nie płacą za to. W mentalności starszych osób jest to odpowiednik wakacji. 99% jedzie bo "darmowy wyjazd" a nie "bo zabiegi". Inna sprawa,że równie dobrze mogą wziąć pieniądze i gdzieś samemu pojechać ale 1) zdaje im się ciągle że wyjazd na urlop jest bardzo drogi 2) są samotni i nie
@niewiem1979: Nie ma to jak ktoś kto widzi świat czarno-biały i jeszcze myśli, że to jedyna słuszna wersja świata...

SJP: uzdrowisko «miejscowość o naturalnych właściwościach leczniczych; też: miejscowość wypoczynkowa»

Wszystko zależy od choroby czy też "choroby" z jaką przybędzie się do uzdrowiska. Oczywiste jest, że astmy, raka, RZS czy tam nie wiem co jeszcze nie wyleczysz. Jednocześnie taką astmę czy RZS możesz tam ZAleczyć i podnieść swój ogólną jakość życia. Wbrew
@niewiem1979: Sprawa nie jest prosta, ale to zależy wszystko od pracy którą ta osoba wykonuje, jeśli jest to typowo fizyczna praca lub biurowa to tylko jakaś choroba lub stan typu przeciążenia psychicznego wchodzą w grę.

Najpierw rodzinny lekarz (i ewentualna próba leczenia), potem (lub od razu) specjalista np. psychiatra/psycholog/neurolog itp. aż w końcu lekarz któryś uzna, że to wcale nie głupi pomysł jeśli dzięki temu będziesz mógł dalej tyrać te 30