Wpis z mikrobloga

Mireczki, ledwie zarejestrowaliśmy firmę a już tydzień później dostaliśmy scam na pocztę. Nie wiem co to jest Krajowy Rejestr Sadowny. Nie mam sadu, ani nawet ogródka działkowego a oni mi grożą, że jak nie dostaną 400zł to mi rozwiążą firmę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#januszebiznesu #biznes #finanse
Pobierz ernststavroblofeld - Mireczki, ledwie zarejestrowaliśmy firmę a już tydzień później d...
źródło: comment_cqMUsK9NGAPVdhVfo98EteRvMRWZMokc.jpg
  • 161
gdzie tu próba wyłudzenia?


@Andczej:
Hmm... no pomyślmy xD.
Wysyłanie pisma do osób niezainteresowanych - jest.
Próba zatajenia informacji o dobrowolności wpłaty - jest.
Nieinformowanie o skutkach bezpośrednio tylko odsyłanie do jakichś #!$%@? zewnętrznych regulaminów - jest.
Próba zastraszenia rozwiązaniem firmy podając paragraf kompletnie kontekstowo niezwiązany z samym pismem - jest.
Prokuratorem nie jestem, ale sądzę, że nawet 12-latek dałby radę przekonać sąd, że to jednak jest wyłudzenie xD.
Przytaczam fragment
@ernst_stavro_blofeld: Po pierwsze, nie zarejestrowaliście, tylko zarejestrowałyście a konkretnie zrobiły to Pani Sylwia i Pani Ewelina, po drugie super nazwa sklepu z odzieżą, "Dziękujemy za zakup", rozumiem że chcieliście/chciałyście żeby to był pierwszy napis na paragonie? Co jest lepsze, Krajowy Rejestr Sadowny czy firma Dziękujemy za zakup? ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@ernst_stavro_blofeld: to jest Polska. Tu się robi wały.

Policja nic z tym nie zrobi. Urzędy polskie jedyne co potrafią to wyświetlić informację UWAGA NA OSZUSTWA na stronie CEIDG.

takich listów będziesz dostawał jeszcze pełno. Nawet jak zamkniesz działalność, to one nadal będą przychodzić.
@ernst_stavro_blofeld: Mam działalność od jakiegoś czasu i regularnie dostaję spam, zarówno na adres e-mail, jak i tradycyjną pocztą. A to wezwanie do zapłaty od "Zakładu Umów Społecznych", a to "obligatoryjna opłata za wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Firm", a to jakaś faktura za usługę, której nigdy się nie zamawiało itd. Rozmawiałem kiedyś z facetem, który w CEIDG dodał numer telefonu, i z tego tytułu, dodatkowo ma
@ernst_stavro_blofeld ej to jest zwykly list o od zwyklych oszustow ktorzy chca wyludzic pieniadze od nowego prxedisebiorcy. Tez takie dostalem jak zakladalem dzialalnosc. Mozez dostac tez maila.
W ogole to pani w urzedzie powinna cie poinformowac ze moga przychodzic takie listy i powiedziec aby olac i nic nie placic. Mi tak mowili.
: Sam to zgłaszałem. Umowa jest skonstruowana przez prawników i nic nie mogą zrobić. A wykreślenie z ich rejestru jest tak samo "bolesne" jak wykreślenie z rejestru gości urodzinowych Piotrusia z 3 podstawówki.


@Meteor100: jakby chcieli to by mogli. są przepisy o spamie, są przepisy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, ale zdecydowanie łatwiej i szybciej się doi ludzi, którzy spóźnili się 1 dzień z opłaceniem składek