Wpis z mikrobloga

@ernst_stavro_blofeld: @pawel-niczyporek Powiem Ci jak to wygląda, temat jest znany od kilku lat. Na ten moment Banki w swoich jednostkach związanych z Fraudami lub AML z miejsca wypowiadają rachunki takim klientom oraz przekierowywują sprawy do prokuratury. Jednak aby taki proces się rozpoczął to najpierw rachunek musi został założony i do czasu obserwacji podobnego schematu, kilka - kilkanaście transakcji zdąży wpłynąć na rachunek. Jeden gość który się tym trudni potrafi
  • Odpowiedz
@ernst_stavro_blofeld: Banki nie mają tego w dupie, bo takie działania firm to również szkoda na ich wizerunku. Dodatkowo obowiązują nas procedury związane z AML i Fraudami. Także to nie jest tak, że jest na to przyzwolenie. Codziennie dziesiątki osób monitoruje te transakcje i zgłasza je do odpowiednich prokuratur i regulatorów.
  • Odpowiedz
@ernst_stavro_blofeld: Ja bym z tym poszedł na policję. Gonić szmaty.


@pawel-niczyporek: od lat nikt z tym nic nie robi. 4 lata temu zakładałem DG i dostałem tonę tego gówna. Po jakimś czasie dzwoniły banki żebym sobie u nich konto firmowe założył. Ostatnio dzwonią mi z banku pożyczki wciskać. Wadą i zaletą DG jest to, że wszystkie dane są publicznie dostępne.
  • Odpowiedz
@ernst_stavro_blofeld
Po 5 latach prowadzenia działalności wtrącę od siebie:
- uwaga na "obowiązkowe" wpisy do rejestrów (przykład opa)
- uwaga na niezamowione przesyłki płatne przy odbiorze
- na słowa kluczowe "darmowe pozycjonowanie przez 3 miesiace" lub "darmowa reklama w gazecie" od razu odkladaj słuchawkę i blokuj numer - w 90% to jest przekręt z którego ciężko się wykręcić i ludzie tracą kupę kasy
- przygotuj się na min 3 telefony z super ofertami
  • Odpowiedz
@biesek: @Slattern: @lent: robią. co jakiś czas wyskakują newsy, że gdzieś tam kogoś dochodzą czy (rzadziej) zdjęli. Problem w tym, że to najczęściej leci przez kilku słupów, jest przemaglowane przez kolejne konta i ląduje poza polską jurysdykcją. A ścignąć można już po fakcie, gdy zaistnieje np. czynność doprowadzenia do niekorzystnego zarządzania majątkiem albo wyłudzenia. Zależy, z którego art. jest rozpatrywane. Większość z tych co dała się
  • Odpowiedz
@ernst_stavro_blofeld: To jest praktyka znana od lat, jeszcze jak zakładałem pierwszą firmę to dostałem to gówno. A wtedy net nie był aż tak powszechny. Miałem tylko 18 lat więc się nawet przestraszyłem. Oczywiście nie zapłaciłem, ale skoro od tylu lat jeszcze istnieją to są tacy co płacą. Teraz z 2 lata temu jak moja narzeczona zakładała swoją działalność to już w urzędzie ją ostrzegali przed takimi listami także chociaż uświadamiają
  • Odpowiedz