Wpis z mikrobloga

Patrząc na sytuację polityczną w Rosji i ostatnie wydarzenia w PL pozwolę sobie powiedzieć coś co wielu oburzy.
KUKIZ wyglda czasem jak koncesjonowana opozycja jak np. Żyrinowski w Rosji.
On też często krytykuje Putina, ale w kluczowych momentach przeciwko władzy nie wystapi (tak jak Kukiz wstrzymujacy sie w sprawie zmian w kwestii sądów, pomimo krytyki przepisów) .
Tak jak Kukiz Zyrinowski przejął hasła populistyczne, aby odbierać elaktorat realnej opozycji, a sam w istotnych głosowaniach robi tak aby wspomóc rząd lub przynajmniej nie być przeciwko.
Tak samo jak Kukiz Zyrinowski skupia się na ostrych atakach na opozycję i nielubianych dziennikarzy.
Nawet chamstwo ich zbliża. Zyrinowski zmienia nazwisko Nawalny na ''analny'', a Kukiz napędza internetowy motłoch do wyśmiewania wyglądu nielubianej dziennikarki.
Obaj odbierają granty od kontrolowanych przez rządy telewizji. Zyrinowski bywa ekspertem nawet w studiach Eurowizji czy mistrzostw w piłkę nożną, a co do pokazywania Kukiza to zacytuję obserwacje @Jakis_ja: co tego jakie paski sa gdy przemawia poseł z klubu Kukiz.

podczas transmisji w TVPIS info debaty przy pierwszym czytaniu ustawy o SN, na czerwonym pasku gdy wypowiadał się poseł opozycji tylko przy kukizowcach był tekst: "debata o ustawie o SN"(taki sam jak przy posłach z PIS) a przy pozostałych PO/N/PSL był pasek: "podmiot przeciwny reformie SN która ma wyeliminować korupcję i nadużycia".

Sprawdzałem kilka razy. Schemat się powtarzał.


Gdy Kukiz odruchowo kiedyś podał reke Petru po jednym z głosowań to pojawiły się na niego w TVP takie same prymitywne ataki jak na opozycję. Kukiz szybko napisał posta ostro atakującego Petru i zmanipulowane ataki w Wiadomościach ustały.

#polityka #neuropa #4konserwy #rosja
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

przeciw złej reformie zagłosować..


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: jeden rabin powie tak, drugi powie nie. Ty zakładasz, że reforma jest z góry zła, ktoś inny zakłada, że reforma jest z góry dobra. Jeśli ktoś uważa, że reforma jest dobra to niby jak ma się dogadać z tym, który twierdzi, że jest zła?

W Kukiz poglądy są różne więc różnie głosują - proste.
  • Odpowiedz
jeden rabin powie tak, drugi powie nie. Ty zakładasz, że reforma jest z góry zła, ktoś inny zakłada, że reforma jest z góry dobra.


@Siotson: Mnie np. najbardziej na gruncie krajowym zniecheca do władzy nawet nie merytoryka zmian (ja nie krytykuję PIS za wprowadzenie 500+ czy takie tam), ale propaganda w mediach, przesadzone manipulacje rzeczywistościa tychże, cyniczne klepanie regułek przez polityków i obrażanie ludzi o innych pogladach co rzekomo tak
  • Odpowiedz
@Siotson: O samej reformie dyskutuje sobie pod tym znaleziskiem i nie chciałbym się powtarzać w osobnych wątkach.

@szurszur: Mam wrażenie, że taka dziwna zamiana ról się zrobiła-opozycja przyjęła strategie PiS z czasów opozycji a PiS PO-PSL gdzie ci byli u władzy. Tylko, że nastąpiła straszna eskalacja i propagandy i pogardy i emocji po obu stronach. Trzeba by wyciszyć emocje-ale chyba, żadna ze stron tego nie chce bo gra
  • Odpowiedz
@szurszur: ale nie odchodźmy od tematu. Tematem jest Kukiz i jego żyrinowskowatość. Patrząc obiektywnie to Kukiz robi po prostu to czego wymagają od niego jego wyborcy. Proste.

O samej reformie dyskutuje sobie pod tym znaleziskiem


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: ja w ogóle w tym wątku nie mam zamiary oceniać "reformy". Moja wypowiedź odnosi się do Kukiza. Naprowadzanie dyskusji na to czy reforma jest dobra czy zła jest tylko manipulacją by pozamerytorycznie
  • Odpowiedz
KUKIZ wyglda czasem jak koncesjonowana opozycja jak np. Żyrinowski w Rosji.


@szurszur: A kto nie jest z Nami jest przeciwko Nam? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak z ciekawości Żyrinowski próbuje nawiązać dialog z "Jabłokiem" "Parnasem" czy Nawalnym? Czy może rzuca pewne hasła chcą zbadać grunt, przelicytować władzę w radykalizmie by potem władza mogła zastosować dużo mniej dotkliwe rozwiązania przy uldze tych które miały dotyczyć?

CAŁKOWICIE SIĘ NIE ZGADZAM, BO KUKIZ CHCE STAĆ POZA TYM PODZIAŁEM powiedziałbym bym więcej to Marian Kowalski z pastorem
Cymes - > KUKIZ wyglda czasem jak koncesjonowana opozycja jak np. Żyrinowski w Rosji....
  • Odpowiedz