Wpis z mikrobloga

Pytanie do ekspertów #seo #pozycjonowanie. Związałem się na kilka miesięcy z jakąś firmą w kwestii pozycjonowania mojej strony. Mimo sporej kasy jaką brali, moja pozycja nigdy nie podskoczyła na rynku lokalnym (jedno miasto, pół roku "pozycjonowania") ale co gorsza mam wrażenie że google mnie zbanowało. Jak sprawdzić czy rzeczywiście mnie zbanowało? Mam analytics.
  • 46
@ShutUpGreg wszystko zależy jaką mieliście umowę, bo jeśli tylko na samo "pozycjonowanie" to słabo, dostawałeś jakieś raporty ? Ilość linków, frazy, pozycję ? Pierwsze efekty na prostsze frazy to miesiac, dwa. Pół roku to i tak długo się bujales z nimi
@ShutUpGreg dobrze ze jest, to znaczy że nie wyleciało w ogóle. Dobrze rozumiem chodzi o to że wpisywałeś wcześniej w Google "nazwafirmy" bez com czy pl i się strona wyświetlała w wynikach, a teraz jej nie ma tak?
@ShutUpGreg dobra a jak raporty od nich dostajesz coś? na których pozycjach jest strona na dane frazy? Ruch w google się zwiększył? Pół roku to sporo jak na stronę miastową, regionalną żeby się coś ruszyło, chyba że to bardzo oblegane branża jak nieruchomości, albo kredyty.
@ShutUpGreg: W sensie fakt seo mocno ciężka branża.. ale to jak z funduszami inwestycyjnymi.. nikt Ci nie gwarantuje zysków, ale po to inwestujesz żeby zarobić, jak coś Tobie nie przynosi korzyści to zabierasz się i idziesz do konkurencji która radzi sobie z tematem lepiej. To że ich nie obchodzą pozycje.. to najdrudniejsza wymówka jaką słyszałem. To że nie mogą zagwarantować stałości wyższych pozycji czy coś okej.. ale od razu stawianie na
@Cinex: no właśnie tak stawiali. W mailach zapewniali o zwiększeniu widoczności, podawali przykłady rzekomych sukcesów, a później jak doszło co do czego, to piszą że pozycja ich nie interesuje, bo oni niby robią swoje przez linkowanie. Seo ciężka branża, ale jakiś standard jest i tym standardem napewno nie jest pół roku bez żadnego progresu. Myślę jak tą sprawę ugryźć spowrotem, chciałbym pieniądze odzyskać, bo uważam że zostałem wykiwany.
@ShutUpGreg: Dokładnie jak piszesz, jakiś standard musi być.. a pół roku bez efektów przy niszach "regionalnych" to niestety kpina. Z odzyskaniem umowy, zależy jak miałeś sformułowaną umowę.