Wpis z mikrobloga

Z cyklu przypadkowy klient Ubera w taksówce.

Rondo lotników lwowskich godzina 21.37, sobota, Łódź.

Człowiek otwiera tylne drzwi z tyłu od strony pasażera z prawej strony.
Często nawet nie odwracam się, nie patrzę kto wchodzi. Wystarczy pierwsze, "dzień dobry" lub "za ile Pan pojedzie tu i tu?" lub "wolny!?!?"
Wystarczy żeby ocenić czy osoba wypita, czy będzie spokój lub szykuje się kurs z wiekszymi doznaniami emocjonalnymi.

Jednak nagła zmiana woni w samochodzie spowodowała że odwróciłem się...
Mężczyzna, Wiek ok 55 lat, łysiejący, ale krótko ostrzyżony, dobrze zbudowany tak ze 130kg wagi, modna oratalionowa marynarka szyta w chinach w kolorze słonecznego błękitnego nieba, granatu nieba nocą oraz seledynowego stawu jak wodorosty zakwitną, na szyi wystaje tombakowy łańcuch który najlepsze lata miał za sobą, pamiętam jak byłem mały to mój ojciec chodził w takim w latach 90. Może nawet tobył ten sam egzemplarz
Spodnie? chyba jeansy...

Zapach korzenny, kwaśny... Mocny ale zarazem przyjemny. Jak się nie przebywa w otoczeniu osoby chlejącej tani alkohol to nozdrza zaczynają szaleć a twarz krzywić się od zmiany otaczajacej woni.

- za ile na zgierską Pan pojedzie?
Widać po gościu, czuć i słychać że podpity.
- 30zł proszę Pana.
- 30??? - zdumiony zapytał
...Ja milczę.
- u konkurencji jest taniej
Trochę jezyk mu się plącze. Wnioskuję że jeszcze nawąchany koleszka.
- zapraszam do konkurencji, nie zmuszam Pana żeby Pan ze mną jechał.
- #!$%@?! - powiedział pod nosem.
-kochanie! Wchodzimy!

Cały czas odwrócony jestem to widzę.
Wchodzi... Rakieta!!!
Laska jak z okładki Twojego Działkowca.
Jeśli jest dziwką? To taką koło drogi.
Nogi... Krzyweeee. Na czarnych szpilach, zgrabna.
W czarnej miniowce a na to skórka, biała.
Jakiś szal owiniety w kolorze świńskiego różu.
Zniszczone blond włosy a twarz? Można było się spodziewać tego... trochę zmęczona czasem.
Piękna... Piękny uśmiech i powalajace przerzedzone zęby.

- dobry wieczór - delikatnie skrzecząc powiedziała.
Taki głos często słychać w słuchawce jak dzwonisz do ZUS bo znowu Ci coś w papierach #!$%@?.
- dobry wieczór- odpowiedziałem spokojnym głosem.

On... Siada na po prawej stronie obok damy.
Kątem oka zobaczyłem że trzymają się za ręce.
Mężczyzna chwycił ok 60letnią kobietę za prawą dłoń na której widać było jeden złoty pierścionek.

Ruszyliśmy.
Coś szepczą... O tym że było fajnie, że miło, że miłe zaproszenie. Ciekawi byli jak dzieci sobie dają radę, że pewnie babcia zmęczona, kobieta wspomina że już tęskni za dziećmi.
Cały czas zwroty do siebie per: "kochanie"
Wywnioskować można że są parą.

Chwila ciszy... Nagle mężczyzna zwraca się do mnie.
- wyobraża Pan sobie że ostatnio znajomi namowili nas na przejazd tymi tanimi nieoznakowanymi samochodami skoda fabia?
- uberem?- zapytałem.
- tak uberem -
- tak... Wyobrażam sobie- ciśnienie już mi skoczyło przewidując dalszą treść rozmowy że u mnie drogo, że jestem złodziejem itd. - i co dalej?-
- jedziemy obok manufaktury- mężczyzna kontynuuje -pan za kierownicą bardzo niezrozumiałym językiem polskim mówi do nas "łaaał! Co to takie duze i ładne?"-
Zerkam na mężczyznę przez lusterko z rozszerzonymi oczami.
Pokrecil delikatnie głową i było widać załamanie na twarzy.
- spojrzałem się jedynie na swoją żonę, oparlem wygodnie w tym małym ciasnym samochodziku i w ciszy dojechalismy do celu... To był nasz pierwszy i ostatni pezejazd z uberem.-
Uber to HIV, TYLKO LEGALNE TAXI #!$%@? zakląłem pod nosem :)
- muszę tylko jeszcze #!$%@?ć znajomych za polecenie mi takiej usługi... W sumie to powinien Pan prosić o więcej za ten kurs, bo to co się wyprawia w tym kraju to jest masakra.

Dojechaliśmy na miejsce.
Mężczyzna zostawił 10zł podziękował
- z mordy Cholewy nie robię, gdzie jeszcze dwie dychy #!$%@? - powiedziałem - i daję mu w pysk prawie.
Odpowiedział:
- w #!$%@? mnie na pompowanie licznika nie zrobisz, bo sam na taxi jeżdże-
I para kochajacych się osób wyszła z taksówki.

Nie dyskutowałem bo kurs powienien kosztowac max 8 zł więc jeszcze jestem ponad 2 złote do przodu.
Szkoda tylko że narzygał z tyłu, a może to poprzedni, w sumie sam nie wiem, ostatni raz do tyłu pół roku temu zaglądałem.

Tak mnie tchnęło... Jaki to świat mały że swój na swego trafi :)

#taxi #uber #hiv #pasta #pdk #leeshaycontent #heheszki #takbylo #plottwist ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • 5
  • Odpowiedz