Wpis z mikrobloga

Czy ktoś jeszcze nie śpi? Zawsze #!$%@? pech musi mnie prześladować. Mam mieszkanie na własność od lat +/- 4 i ostatnimi czasy zaczęły do mnie przychodzić listy. Do jakiegoś faceta. Z firmy Nie Ważne Jakiej. Dwa, trzy, pięć zignorowałam. Poczta, ludzie się mylą, bywa. Każdy może podać nie swój adres przypadkiem. Ale zaczęły przychodzić też polecone. Powiedziałam przemiłej Pani listonoszce, że nikt tutaj taki nie mieszka. I nigdy nie mieszkał. Obiecała sporządzić notatkę. Nic to nie dało - polecone przychodziły nadal. W końcu zorientowałam się temacie i zaskoczenie: Ktoś może, jeżeli ma taką ochotę założyć działalność gospodarczą w dowolnym miejscu. Nawet w Waszym mieszkaniu. Serio. Zadzwoniłam do Urzędu Miasta w Gdyni, że jakiś gość podaje moje mieszkanie jako swoją siedzibę firmy. I zarejestrował ją w moim domu już jakoś w marcu. Można wyszukać w necie te jego firmy na kilku stronach. Różne branże - od tekstyliów do budowlanki. Wszystko na moim adresie! I dowiedziałam, że mało tego. On podał tu miejsce swojego zameldowania. To wiem z mojego Urzędu Miasta. Kazali dzwonić do Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej (czy jakoś tak) w Warszawie. Już myślałam, że będę musiała im udowadniać tam w stolicy, że nie jestem wielbłądem, ale nie. Kazali zgłosić, że mieszkanie moje, napisać maila i tyle. Że niby wykreślą gościa. Jak im nie złoży wyjaśnień. Ale w zeszły piątek już dostałam ponaglenie do zapłaty jakichś mandatów z Opola. Ze Skarbówki. Na ponad 500 zł. Nie ukrywam, że strach mnie obleciał - ludzie kochani.. To jest możliwe, że jakiś gnój założył sobie w moim mieszkaniu fikcyjną działalność i ja teraz będę musiała co? Płacić? Co tu się #!$%@? w ogóle? Co ja mogę jeszcze zrobić, żeby mi komornik zaraz sprzętów w mieszkaniu nie zajął z powodu jakiegoś oszusta? Czy prawo mnie chroni w ogóle? #prawo #poradyprawne ##!$%@? ?
  • 130
@Mirkowy_Annon: A, dobra, już wiem xD

to przed rejestracją firmy na adres potrzebował bym aktu własności/ umowę najmu, tak?


@Mirkowy_Annon: Tak

Albo co w sytuacji, gdy umowa najmu jest na pół roku?


@Mirkowy_Annon: To powinienes przedstawic stosowne dokumenty i po pol roku przeniesc siedzibe

Tak na prawdę, to w tej chwili znając adres @Sakad mogę jej zamówić pralkę, trzy pizze i szesnaście telefonów z allegro.

I co? Też chore?
@Sakad: ło matko, ależ panikujesz. W trzech ostatnich mieszkaniach, w których mieszkałem były poprzednio jakieś działalności, przychodziły listy od sądów, komornika, intrum iustitia, kruka itd. W jednym dodatkowo nachodził dzielnicowy i losowe patrole.

Zlewać po prostu. Korespondencja nie do Ciebie, więc zwracasz do skrzynki zwrotów i tyle. Zgłoszenie miejsca prowadzenia działalności gosp. to tylko adres.
@Sakad: No więc jedyna upierdliwość dla Ciebie będzie taka, że będziesz dostawała korespondencję. O ile to jakieś urzędy to można (oprócz zwrotu "adresat nieznany") urząd, sąd poinformować. Nie wiem na ile warto informować kancelarie od długów, bo oni są upierdliwi jak #!$%@? i pewnie się nie przejmą.

Gdynia to #nadmiasto, wiem, przeniosę się :)
na mnie


@Sakad: Nie na Ciebie. Gdyby były na Ciebie, to by podał inny adres. Nie czaisz?

Jest sobie Jan Kowalski, który mieszka na Ulicy nr 1 i ma pesel 123456789, kiedyś kupił coś na raty, założył kartę w banku, brał kredyt i jego dowód został ZESKANOWANY- to jest fakt. czaisz teraz?

Pan Janusz Wałkarz kupił od pracownika banku/sklepu/punktu sts ksero dowodu Jan Kowalskiego, poszedł z nim do Magika i ten
@Sakad: przeczytaj jeszcze raz moj post wyzej. tu nie ma zadnych powodow do paniki czy stresu. jakiekolwiek informacje do poczty czy innych organow zalatwiaj pisemnie, ewentualnie droga mailowa - nic ustnie.

@Niewiemja: @Mirkowy_Annon: rejestrujac DG mozna podac jakikolwiek adres sie chce. nikt nie wymaga tytulu prawnego do lokalu przy rejestracji dzialalnosci. tytul prawny nalezy okazac tylko i wylacznie na wezwanie a to zdarza sie niezmiernie rzadko.

@wonsz_smieszek: firmy