Wpis z mikrobloga

Czy ktoś jeszcze nie śpi? Zawsze j----y pech musi mnie prześladować. Mam mieszkanie na własność od lat +/- 4 i ostatnimi czasy zaczęły do mnie przychodzić listy. Do jakiegoś faceta. Z firmy Nie Ważne Jakiej. Dwa, trzy, pięć zignorowałam. Poczta, ludzie się mylą, bywa. Każdy może podać nie swój adres przypadkiem. Ale zaczęły przychodzić też polecone. Powiedziałam przemiłej Pani listonoszce, że nikt tutaj taki nie mieszka. I nigdy nie mieszkał. Obiecała sporządzić notatkę. Nic to nie dało - polecone przychodziły nadal. W końcu zorientowałam się temacie i zaskoczenie: Ktoś może, jeżeli ma taką ochotę założyć działalność gospodarczą w dowolnym miejscu. Nawet w Waszym mieszkaniu. Serio. Zadzwoniłam do Urzędu Miasta w Gdyni, że jakiś gość podaje moje mieszkanie jako swoją siedzibę firmy. I zarejestrował ją w moim domu już jakoś w marcu. Można wyszukać w necie te jego firmy na kilku stronach. Różne branże - od tekstyliów do budowlanki. Wszystko na moim adresie! I dowiedziałam, że mało tego. On podał tu miejsce swojego zameldowania. To wiem z mojego Urzędu Miasta. Kazali dzwonić do Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej (czy jakoś tak) w Warszawie. Już myślałam, że będę musiała im udowadniać tam w stolicy, że nie jestem wielbłądem, ale nie. Kazali zgłosić, że mieszkanie moje, napisać maila i tyle. Że niby wykreślą gościa. Jak im nie złoży wyjaśnień. Ale w zeszły piątek już dostałam ponaglenie do zapłaty jakichś mandatów z Opola. Ze Skarbówki. Na ponad 500 zł. Nie ukrywam, że strach mnie obleciał - ludzie kochani.. To jest możliwe, że jakiś gnój założył sobie w moim mieszkaniu fikcyjną działalność i ja teraz będę musiała co? Płacić? Co tu się o--------a w ogóle? Co ja mogę jeszcze zrobić, żeby mi komornik zaraz sprzętów w mieszkaniu nie zajął z powodu jakiegoś oszusta? Czy prawo mnie chroni w ogóle? #prawo #poradyprawne #codochuja ?
  • 130
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piszesz pismo do Ministerstwa Rowoju z żądaniem wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie wykreślenia z rejestru przedsiębiorc


@sorhu: szanuje, bardzo konkretne rozwiazanie z p------------m - jest jakas konkretna podstawa prawna tej procedury? (absolutnie nie kwestionuje samego pomyslu, brzmi jak najbardziej poprawnie, jednak ciekawi mnie oparcie w przepisach)
  • Odpowiedz
@Sakad nic nie płacić! Ale jak Mirek pisze, ze nie znasz procesów administracyjnych to jednak obawy możesz mieć sluszne z tym zajęciem. No bo co jak Panowie w garniturach przyjdą? Oni mogą już nie być ze skarbówki a zajmować się sciaganiem długów i raczej w akt własności patrzeć nie będą.
Ktoś radził prawnika, skorzystaj z tej rady. Na kopertach na rewersie pisać, że adresat nieznany. Dodać np. Numer dokumentu znajdującego się
  • Odpowiedz
  • 0
@tolstyy00

Dodać np. Numer dokumentu znajdującego się we wlasciwej instytucji, który poświadcza Twoje zameldowanie czy coś.


Już ktoś pisał, że zameldowanie nie gra to żadnej roli. Jakie numery dokumentów?!
  • Odpowiedz
@sorhu chodziło mi o sytuacje jak np przychodzi korespondencja do zmarłego. Wtedy się podaje adresat nie żyje , dopisuje nr aktu zgonu, ewentualnie organ wydający i już. Podobnie to powinno być chcąc udokumentować, że taka osoba tam nie przebywa. Odwołać się do stosownego dokumentu instytucji właściwej dla tych spraw
  • Odpowiedz
Jakby kogoś interesuje sprawa to zgłosiłam się dziś na policję i złożyłam zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Okazuję, że nie jestem nawet stroną poszkodowaną - bo jest nią Urząd Miasta, w którym złożono nieprawdziwe oświadczenie. No cóż, ale ponoć dobrze zrobiłam zgłaszając to. Jak ktoś mi wpadnie z roszczeniami mogę mieć od policji podkładkę. Takie dostałam zapewnienie. Także, jeśli ktoś będzie się borykał z podobnym problemem - to też polecam zgłosić. Dziękuję wszystkim
  • Odpowiedz