Wpis z mikrobloga

Czy ktoś jeszcze nie śpi? Zawsze #!$%@? pech musi mnie prześladować. Mam mieszkanie na własność od lat +/- 4 i ostatnimi czasy zaczęły do mnie przychodzić listy. Do jakiegoś faceta. Z firmy Nie Ważne Jakiej. Dwa, trzy, pięć zignorowałam. Poczta, ludzie się mylą, bywa. Każdy może podać nie swój adres przypadkiem. Ale zaczęły przychodzić też polecone. Powiedziałam przemiłej Pani listonoszce, że nikt tutaj taki nie mieszka. I nigdy nie mieszkał. Obiecała sporządzić notatkę. Nic to nie dało - polecone przychodziły nadal. W końcu zorientowałam się temacie i zaskoczenie: Ktoś może, jeżeli ma taką ochotę założyć działalność gospodarczą w dowolnym miejscu. Nawet w Waszym mieszkaniu. Serio. Zadzwoniłam do Urzędu Miasta w Gdyni, że jakiś gość podaje moje mieszkanie jako swoją siedzibę firmy. I zarejestrował ją w moim domu już jakoś w marcu. Można wyszukać w necie te jego firmy na kilku stronach. Różne branże - od tekstyliów do budowlanki. Wszystko na moim adresie! I dowiedziałam, że mało tego. On podał tu miejsce swojego zameldowania. To wiem z mojego Urzędu Miasta. Kazali dzwonić do Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej (czy jakoś tak) w Warszawie. Już myślałam, że będę musiała im udowadniać tam w stolicy, że nie jestem wielbłądem, ale nie. Kazali zgłosić, że mieszkanie moje, napisać maila i tyle. Że niby wykreślą gościa. Jak im nie złoży wyjaśnień. Ale w zeszły piątek już dostałam ponaglenie do zapłaty jakichś mandatów z Opola. Ze Skarbówki. Na ponad 500 zł. Nie ukrywam, że strach mnie obleciał - ludzie kochani.. To jest możliwe, że jakiś gnój założył sobie w moim mieszkaniu fikcyjną działalność i ja teraz będę musiała co? Płacić? Co tu się #!$%@? w ogóle? Co ja mogę jeszcze zrobić, żeby mi komornik zaraz sprzętów w mieszkaniu nie zajął z powodu jakiegoś oszusta? Czy prawo mnie chroni w ogóle? #prawo #poradyprawne ##!$%@? ?
  • 130
  • Odpowiedz
żeby mi komornik zaraz sprzętów w mieszkaniu nie zajął


@Sakad: Lecz się na głowę. Jeżeli rzeczywiście Twoje rozumienie procesów administracyjnych i prawa jest na takim poziomie, to chyba nawet mi Cię nie żal. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Sakad: A od kiedy Twoje mieszkanie jest osobą prawną? Nic nie płać, wszystko jest na inne nazwisko, i najlepiej w ogóle nie otwieraj tych listów.

Nie znam się specjalnie na prawie, ale nic Ci nie mogą udowodnić przecież i nie Ciebie ścigają.
  • Odpowiedz
@Sakad: Jest nocna misiaczku. Na porady prawne musisz poczekać do rana. Tak czy inaczej ja na Twoim miejscu poszedłbym do prawnika bo wczesniejsze takie akcje nie konczyly sie kolorowo
  • Odpowiedz
@Sakad zameldowanie nie ma znaczenia, czynnosc ewidencyjna. adres w rejestrze mozna podac jaki sie chce. nie ciazy na Tobie zadna odpowiedzialnosc w zwiazku z tymi listami. poinformuj pisemnie poczte, ewentualnie nadawcow ze adres jest bledny i tyle.
  • Odpowiedz
Panikuję trochę


@Sakad: Jak w marcu zarejestrował to Cie kilka dni nie zbawi. Masz w każdym mieście darmowe porady prawne, idz i dowiedz sie co i jak. Troche sie z tym poużerasz ale płacić nie będziesz musiała. Firma jest zarejestrowana imiennie na koleżke, nie na Ciebie przecież
  • Odpowiedz
@Mirkowy_Annon: A skąd szaraczek taki, jak ja ma się na tym znać?


@Sakad: Nieznajomość prawa szkodzi.

Nie, komornik nie może wejść do TWOJEGO mieszkania.


Nie, komornik nie może zabrać żadnej rzeczy.


Nie, komornik nie może Ci zabrać nawet złotówki z tytułu nie Twoich zobowiązań.


Dura lex, sed lex. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°
  • Odpowiedz
Ok, ale czy to nie jest #!$%@?? Że mogę sobie iść do Urzędu i jakby nigdy nic zarejestrować działalność w czyimś mieszkaniu? Bo tak zgłosiłem. I #!$%@??
  • Odpowiedz
Ok, ale czy to nie jest #!$%@?? Że mogę sobie iść do Urzędu i jakby nigdy nic zarejestrować działalność w czyimś mieszkaniu? Bo tak zgłosiłem. I #!$%@??


@Sakad: Wołaj jak odpisujesz xD Jest #!$%@?, jak 90% rzeczy w tym kraju
  • Odpowiedz
Dobra, dziękuję za odpowiedzi. Zadzwonię jutro do tego Urzędu Skarbowego, nie wiem gdzie jeszcze. Uspokoiliście mnie nieco,
za co jestem wdzięczna. Bo już spać nie mogę przez tego #!$%@?.
  • Odpowiedz