Wpis z mikrobloga

Witam, mam problem z suką (mieszaniec labradora z huskym) - jest otyła, tydzień temu ważyła 38.5. Byłem u weterynarza, dostałem karmę Lite której praktycznie nie dotyka (w końcu była karmiona mięsem..) i tak przez tydzień, dzisiaj ja zwazylem ja i schudła aż 4kg (!) dziennie je 100 gram tej karmy jakoś (a powinna 250) więc coś jest nie tak. Przeczytałem że można psu gotować - kupiłem indyka, ale z czym, jak, ile - nie wiem. Pomoże ktoś? #weterynaria #pies #suczka #problem #zdrowie #zwierzaczki #zwierzeta
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Calverleyy weterynarz kazał 250, daje jej 3 razy dziennie po 80 gram, rano nic nie je, po południu coś tam dziubnie z 20 i wieczorem też coś poje ale zawsze zostawia, więc wydaje mi się że to bardzo mało
  • Odpowiedz
@painstream 4 kg w tydzień to bardzo dużo :/ ogólnie u psów jak i ludzi - nie może dostawać więcej niż wykorzysta (stosunek kaloryczności do aktywności). Może wyjściem będzie karmienie tak jak poprzednio jednak w mniejszych ilościach. Byla wcześniej karmione mięsem i czym jeszcze?
  • Odpowiedz
  • 0
@nama z tego co poprzedni właściciel mi mówił to głównie takim syfem właśnie (ścinki mięsa, kiełbasy, karma jakaś z biedronki), kupiłem jej 3 rodzaje bardzo dobrej karmy, nie dotyka. Wczoraj pół skrzydełka z indyka ugotowałem, oddzieliłem mięso i podałem jej z ryżem, zjadła w trymiga. Podawać jej taka porcje raz dziennie?

Co do aktywności, to wieczorem ma zawsze dwugodzinny spacer z psem, biegają, bawią się, poza tym po południu 45 minut
  • Odpowiedz
dostałem karmę Lite której praktycznie nie dotyka (w końcu była karmiona mięsem..) i tak przez tydzień, dzisiaj ja zwazylem ja i schudła aż 4kg


@painstream: no to masz efekt - pies chudnie.
Nie ma szans na zbilansowanie gotowanego żarcia w celach odchudzających.
Karmy typu light i odchudzające mają to do siebie że zwierzaki nie chcą ich żreć - i dobrze, bo wtedy przyjmują miej energii i chudną.
Trzymaj fason i
  • Odpowiedz