Wpis z mikrobloga

Ostatnio zauważam, że #gimbokatolicyzm jest jeszcze popularniejszy od gimboateizmu. Według wielu coś takiego w ogóle nie istnieje, bo katolicy mogą wszędzie obnosić się ze swoją religią i namawiać innych do tego, bo "to część ich wiary". Ale jak ateista śmie się w ogóle przyznać do bycia niewierzącym to DUPA CICHO WOJUJĄCY GIMBOATEUSZU XDDD. Od paru miesięcy wchodzę czasami na fb na profil "katolickie memy", żeby poczuć trochę zażenowania i się pośmiać xD.
Karuzela #!$%@? jaka się rozkręciła pod dzisiejszym wpisem https://www.wykop.pl/wpis/25029537/jaka-jest-roznica-miedzy-ateizmem-a-gimboateizmem-/ skłoniła mnie do podzielenia się paroma memami z tej i jeszcze innej strony, żebyście też mogli posmakować tego raka. Reszta w komentarzach


#gimbokatolicyzm #gimboateizm #ateizm #bekazkatoli #wiara #religia
Pobierz strfkr - Ostatnio zauważam, że #gimbokatolicyzm jest jeszcze popularniejszy od gimboa...
źródło: comment_qsh7f737N7RSDCPHxCSGU4b4fK7UgV0Z.jpg
  • 97
@dzeksondzekson: dzięki za streszczenie. W odniesieniu do tamtego wątku użyłem bardzo ładnego określenia "karuzela #!$%@?",a nie "karuzela #!$%@? głupich katoli, w szczególności dzeksondzeksona". Przykro mi że koledzy cię gnębią na wykopie, może zostaniesz męczennikiem, ale nie wiem co niby mam z nimi wspólnego, a piszesz jakbym w tym aktywnie uczestniczył. Odnosiłem się tylko do idiotyzmu pewnej grupy katolików tworzącej czysty rakcontent, później krótko odpowiadałem na twoje komentarze. A ty próbujesz tutaj
@strfkr: Cóż, jak ktoś wrzuca wpis z tagiem mirkomodlitwa, to zielonki i niektórzy ateiści ręce zacierają, żeby komuś udowadniać, że Bóg nie istnieje albo modli się do wymyślonego przyjaciela, dla mnie to niesmaczne, bo skoro ktoś prosi o modlitwę to znaczy że jest teraz w dużej potrzebie i cierpieniu i ostatnie czego potrzebuje to jakiegoś gimboateisty z wykopu, który mu udowadnia we wpisie o jakimś chorym członku rodziny że Boga nie
@dzeksondzekson: no brawo udowodniłeś, ze istnieją ateiści-idioci xD Ja w moim wpisie tylko pokazałem taki idiotyzm po "drugiej stronie" i to wszystko, a ty mi zarzuciłeś syndrom oblężonej twierdzy xDD Może spróbuj na jakiś czas odstawić internetowe kłótnie, bo widocznie reagujesz bojowym nastawieniem na wszystko oznaczone #ateizm. A, i pogódź się że katolicy również mogą być idiotami i komentując na wykopie nie zmienisz tej rzeczywistości
@strfkr: póki to jest tylko dyskusja i nikt nikogo nie obraza to co w tym bojowego? Nie twierdze ze hipokrytów nie ma wsród katolików, bo samo to ze ktoś wierzy nie znaczy, ze automatycznie wszystko co robi jest właściwe, to byłoby absurdalne.
@Czesiek_God_Usopp: @Doman_60:

Św. Tomasz zrewolucjonizował kontynentalną filozofię i skupił oczy uczonych w swoim czasie na ontologii, bycie jako Byt dzięki czemu nasze uniwersytety skupiły się na fizyce i geologii, ale także botanice i rzeczach technicznych. Jego wywody wprowadziły koncepcję dwóch prawd i dróg - wiedzy i wiary gdzie wiedza żyła w parze z wiarą i można było je pogodzić (ale nie w nauce - tam się wykluczają, lecz w dobrze
@Czesiek_God_Usopp: Przecież @Doman_60 nie twierdzi, że Akwinata nie miał wpływu na filozofię, ale że dla niego tomizm to gówno.

Św. Tomasz jak i cała scholastyka nie dowiedli niczego poza tym, że bardzo łatwo udowodnić z góry upatrzone wnioski. Wpływ filozofii scholastycznej i tomizmu był tyleż ogromny, co w dłuższej perspektywie negatywny.
@Turysta_Onanista:

Św. Tomasz jak i cała scholastyka nie dowiedli niczego


Jeśli liczyć wartość filozofii "udowadnianiem" to egzystencjalizm byłby jednym z najmniej wartościowych filozofii.

Tylko to jest nie mały żart bo uznanie "dowodliwości" jest założeniem filozoficznym, w zasadzie Arystotelesowskim. Logika dwu wartościowa zaś nie jest jedyną logiką na tej ziemi. Występują jeszcze inne ot Łukasiewicza.

Dowodliwość nie jest żadną miarą.
@Brzytwa_Ockhama: Ależ zgadzam się. Mój negatywny stosunek do scholastyki wypływa z innych zgoła źródeł. Piłem do fragmentu:

Tomasz z Akwinu bardzo ładnie pokazał, że niezaleznie od tego w co się wierzy i w jakim miejscu na świecie się żyje, to świat rzeczywisty można poznać przy pomocy rozumu danego od Boga.


Tomasz niczego ładnie nie pokazał, choć usilnie się starał (zastąpiłem wcześniej pokazać słowem udowodnić).
@Turysta_Onanista:

Tomasz nic ładnie nie pokazał, choć usilnie się starał (zastąpiłem wcześniej pokazać słowem udowodnić).


Cóż, to prawda, ale nie sądzę żebyś wyznawał jakiś mocny sceptycyzm.

W ten jednak sposób można dorwać się do całych systemów filozoficznych. Wejdę przez chwilę w skórę takowego. Popatrz na materializm toź przecież ten nic nie udowodnił, ba! Doprowadził do sytuacji gdzie empiria tj. mogące się mylić (i mylące się zmysły) są cenione wyżej niż traktat
@Brzytwa_Ockhama: Oczywiście, skrajny sceptycyzm nie pozwala na wybór jakichkolwiek fundamentów, a bez nich nie sposób zbudować żadnego systemu filozoficznego, choćby miał być on całkowicie prywatny i osobisty. Całość działalności Hume'a sprowadzała się do krytyki, ale i on przyznawał, że po wyjściu ze swojego gabinetu musi swój sceptycyzm odwiesić na wieszak.

Scholastyka jednak, idąc za Arystotelesem, opierała się na założeniu, że niektóre metafizyczne koncepty można logicznie udowodnić i co prawda udowadniała, ale
@Brzytwa_Ockhama: Etyka to zbiór norm, których się przestrzega, bo człowiek to zwierzę społeczne i jeśli nie chcemy doświadczyć czegoś niemiłego to instynkt podpowiada nam, że jest to złe i nie powinniśmy tego robić też innym. Religia chce mieć monopol na moralność i tyle. Widocznie etyka może istnieć bez religijności, no chyba że miliony ateistów na świecie są jej pozbawieni.
@strfkr:

Etyka to zbiór norm

Determiniwanych przez religię.

człowiek to zwierzę społeczne i jeśli nie chcemy doświadczyć czegoś niemiłego to instynkt podpowiada nam, że jest to złe


Instynkt nie podpowiada bo to instynkt a nie rozum. Instynkt to instynkt a zwierzęta nie wiedzą co to dobro i zło.

Religia chce mieć monopol na moralność i tyle.


Oby

no chyba że miliony ateistów na świecie są jej pozbawieni


Ateiści choć są ateistami
@Brzytwa_Ockhama: > Instynkt to instynkt a zwierzęta nie wiedzą co to dobro i zło.
Nierzadko zwierzęta poświęcają się dla stada. Niepotrzebnie agresywne osobniki raczej nie są mile widziane wśród różnych stadnych zwierząt. Ludzka etyka to z grubsza to samo szlifowane przez ewolucję i rozwój.

Oby

A ja np. nie mam ochoty żeby chociażby islam miał monopol na etykę. Szariat mi się nie uśmiecha

Ateiści choć są ateistami żyją etyką chrześcijańską przede