Wpis z mikrobloga

Istnieje naukowy konsensus, że homoseksualizm jest normalnym wariantem ludzkiej seksualności[36][37][38][39][40][41][42]. Takie stanowisko prezentują:

Światowa Organizacja Zdrowia[43], Światowe Towarzystwo Psychiatryczne[44], Światowe Towarzystwo Medyczne[45], Światowe Towarzystwo Zdrowia Seksualnego[46], International Society of Psychiatric-Mental Health Nurses[47], Panamerykańska Organizacja Zdrowia[39], Stały Komitet Lekarzy Europejskich[48],
Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne[49], Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne[37][40][50], Amerykańskie Towarzystwo Psychoanalityczne[40], Amerykańska Akademia Pediatryczna[51][52], Amerykańska Akademia Psychiatrii Dzieci i Młodzieży[53][54], Amerykańskie Towarzystwo Medyczne[55], Amerykańskie Kolegium Lekarzy[56], Amerykańskie Stowarzyszenie Zdrowia Publicznego[53], Amerykańskie Stowarzyszenie Zdrowia Szkolnego[36], Amerykańska Akademia Lekarzy Rodzinnych[57][58], amerykańskie Towarzystwo Zdrowia i Medycyny Wieku Młodzieńczego[59], Amerykańska Akademia Pielęgniarstwa[60], Association of American Medical Colleges[61], Amerykańskie Stowarzyszenie Edukatorów, Doradców i Terapeutów Seksualnych[62], Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologów Szkolnych[36], Amerykańskie Towarzystwo Terapii Małżeńskiej i Rodzinnej[63], amerykańskie Narodowe Stowarzyszenie Pracowników Socjalnych[40], amerykańskie Towarzystwo Terapii Behawioralnej i Poznawczej[64], Amerykańskie Stowarzyszenie Poradnictwa Psychologicznego[65], Amerykańskie Stowarzyszenie Doradców Szkolnych[36],
Kanadyjskie Towarzystwo Psychiatryczne[66], Kanadyjskie Towarzystwo Psychologiczne[67], Kanadyjskie Towarzystwo Pediatryczne[68],
brytyjskie Królewskie Kolegium Psychiatrów[69], Brytyjskie Towarzystwo Psychologiczne[70], Brytyjska Rada Psychoanalityczna[71], Rada Psychoterapii Zjednoczonego Królestwa[72], Brytyjskie Towarzystwo Medyczne[73], brytyjskie Królewskie Kolegium Lekarzy Rodzinnych[74], Brytyjskie Stowarzyszenie Poradnictwa Psychologicznego i Psychoterapii[75], Brytyjskie Towarzystwo Terapii Behawioralnej i Poznawczej[74], brytyjskie Narodowe Stowarzyszenie Poradnictwa Psychologicznego[76],
Królewskie Australijsko-Nowozelandzkie Kolegium Psychiatrów[77], Australijskie Towarzystwo Psychologiczne[78][79], Australijskie Towarzystwo Medyczne[80], Australijska Federacja Psychoterapii i Poradnictwa Psychologicznego[81],
Południowoafrykańskie Stowarzyszenie Psychiatrów[82][83], Południowoafrykańskie Towarzystwo Psychologiczne[84][85], Południowoafrykańska Akademia Nauk[42],
Brazylijskie Towarzystwo Psychiatryczne[86], brazylijska Federalna Rada Psychologii[87][88], brazylijska Federalna Rada Medycyny[89],
Kolumbijskie Towarzystwo Psychiatryczne[90], Kolumbijska Krajowa Rada Psychologii[91], Kolumbijska Fundacja na Rzecz Postępu Psychologii[91],
Izraelskie Towarzystwo Psychologiczne[92],
Libańskie Towarzystwo Psychiatryczne[93], Libańskie Towarzystwo Psychologiczne[94], Libańskie Towarzystwo Medyczne na Rzecz Zdrowia Seksualnego[95],
Indyjskie Towarzystwo Psychiatryczne[96],
Japońskie Towarzystwo Psychiatrii i Neurologii[97],
Filipińskie Towarzystwo Psychologiczne[98],
Hongkońskie Kolegium Psychiatrów[99], Hongkońskie Towarzystwo Psychologiczne[100],
Stowarzyszenie Niemieckich Specjalistów w dziedzinie Psychiatrii i Psychoterapii[101], Niemieckie Towarzystwo Psychiatrii, Psychoterapii, Psychosomatyki i Neurologii[41][102], Niemieckie Towarzystwo Medyczne[103],
Holenderski Instytut Psychologii[91], Królewskie Holenderskie Towarzystwo Medyczne[104], Holenderskie Towarzystwo Seksuologiczne[91],
Madryckie Kolegium Psychologów[105], Hiszpańskie Towarzystwo Podstawowej Opieki Pediatrycznej[106], Hiszpańska Federacja Stowarzyszeń Seksuologicznych[107],
Włoskie Towarzystwo Psychologiczne[108], włoska Krajowa Rada Psychologów[109][110], Włoskie Towarzystwo Seksuologiczne i Edukacji Seksualnej[111],
Stowarzyszenie Portugalskich Psychologów[112], Portugalskie Towarzystwo Seksuologii Klinicznej[113],
Szwajcarskie Towarzystwo Psychologiczne[91],
Duńskie Towarzystwo Medyczne[114],
Norweskie Towarzystwo Psychiatryczne[115], Norweskie Towarzystwo Psychologiczne[115],
Irlandzkie Kolegium Psychiatryczne[116], Irlandzkie Towarzystwo Psychologiczne[117],
Polskie Towarzystwo Psychologiczne[118] i Polskie Towarzystwo Seksuologiczne[119][120].

Literatura naukowa, która klasyfikowała homoseksualizm jako zaburzenie psychiczne, opierała się na badaniach, które obarczone były poważnymi błędami metodologicznymi: niejasne definicje pojęć, niedokładna klasyfikacja uczestników, niereprezentatywne grupy badawcze składające się z homoseksualistów, będących więźniami lub pacjentami, niewłaściwe grupy porównawcze, niespójne sposoby doboru prób, ignorowanie zmiennych zakłócających, błędne interpretacje wyników, niewłaściwe metody zbierania danych i wątpliwe wyniki pomiarów[38][50].

Oczywiście Wikipedia - podstawowe, stosunkowo rzetelne źródło informacji.

Czego jeszcze trzeba, aby osoby uważające gejów i lesbijki za osoby chore, nienormalne, niewarte szacunku i normalnego ludzkiego traktowania uwierzyły, że homoseksualizm z chorobą nie ma nic wspólnego?

#lgbt #homoseksualizm #homofobia #nauka #wikipedia #pytanie
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cornellius: Bo homoseksualizm występuje odkąd człowiek istnieje, a jakoś nigdy nie przekroczył nawet 5% populacji i utrzymuje się na stałym poziomie. Przez tysiące lat nie było zawahań ani w jedną ani drugą stronę i nie ma żadnych podstaw by czegoś takiego się spodziewać.
  • Odpowiedz
@ediz4: piszesz do człowieka, myślisz, że ma choć odrobinę inteligencji, a się okazuje, że nie warto mu nawet poświęcać paru minut na przeklejenie 2 filmów i paru komentarzy, bo ci zacznie przytaczać pytanie retoryczne bez obejrzenia filmu jako dowód jego tezy, wykop w pigułce
EDIT. Czarno oczywiście, nawet się nie męcz z odpisywaniem
  • Odpowiedz
@seicel: nadal - czego nie rozumiesz w słowach "hipotetycznie" i "założenie". imputujesz mi, że uważam to za prawdę lub że się tego spodziewam - nie, nie spodziewam się. mówiłem tylko o lekkich załamaniach i pewnym bardzo hipotetycznym elemencie. przez setki tysięcy lat człowiek nie potrafił też pisać i tworzyć zorganizowanej cywilizacji, a mimo to coś ruszyło kilkanaście tysięcy lat temu.
  • Odpowiedz
@cornellius: Bo takie hipotetyczne założenia to jak rozmawianie, że hipotetycznie może powietrze stać się trujące, albo że wszystkie zwierzęta świata rzucą się na ludzi. No bez sensu po prostu.
  • Odpowiedz
Mówiłem ci już, że nie. Czym innym jest zakładanie czegoś, co nie występuje w żadnym zakresie, a czymś innym zakładanie - jakkolwiek nierealne - nagłej eskalacji. Grunt jest taki, że skoro nie wiemy, dlaczego homoseksualizm występuje, możemy teoretyzować na temat wszystkiego. Ament.
  • Odpowiedz
@szzzzzz:
Homoseksualizm - normalny.
Gerontofilia - parafilia.

Ktoś wytłumaczy czym to się różni?
Dlaczego jak się facetowi podoba stara babka to zboczenie a jak inny facet to nie?
  • Odpowiedz
@zielonek1000: Ależ nieuczku drogi w przyrodzie, wśród zwierząt homoseksualizm jest bardzo powszechnym zjawiskiem, zarówno zachowania homoseksualne jak i czynny homoseksualizm, więc wydaje mi się że przyroda jak najbardziej to akceptuje
  • Odpowiedz
@ediz4:
Mhm czyli od zarania dziejów wszystkie zwiazki były z milosci i kazde dziecko było wynikiem idealnego związku?
W pomyśle nie było mowy o tym że to mają być pary homo.
  • Odpowiedz
Ujawnić ich krypto-homoseksualizm żeby wreszcie zaakceptowali siebie. Nie oszukujmy się to właśnie tego typu osoby mają takie zdanie o gejach. Zdrowi ludzie, akceptujący siebie nie mają takich problemów.


@Lavie: Nie wiem czy bardziej XDDDDDD czy #rakcontent
  • Odpowiedz
@Palcem: Nie wiem dlaczego kierujesz do mnie te materiały ponieważ pisałem zupełnie co innego niż inne osoby, do których adresujesz wypowiedź. Filmy, które umieściłeś nie poruszają kwestii o których pisałem. Mam wrażenie, że nawet nie przeczytałeś całej mojej wypowiedzi, więc polecanie mi zaznajomienia się z bibliografią, gdy Tobie nie chciało się przeczytać tego co miałem na myśli jest nie na miejscu. W zasadzie filmy, które umieściłeś częściowo potwierdzają to co
  • Odpowiedz