Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam pytanie.

Ukończyłem studia pierwszego stopnia Informatyki, w specjalizacji Administracji Sieciami i Systemami Informatycznymi.

Jako, że magisterka dopiero od października to mam sporo czasu na rozwijanie się - jak wiadomo studia same w sobie do pracy przygotowują tylko w małej części.

Programowanie mnie nigdy nie kręciło, więc raczej uczenie się go na siłę odpada? ( a może warto?)

Dążąc do sedna - chciałbym się dowiedzieć od czego zacząć się sensownie przygotowywać do przyszłej pracy w zawodzie i jak wybrać kierunek do jakiego dążyć - jakie są sensowne alternatywy dla #programista15k ? Mogą one mieć coś wspólnego z programowaniem, natomiast chodzi o to aby nie opierały się głownie o to.

W co celować, aby pierwsza praca była w miarę satysfakcjonująca? Administracja, Helpdesk? I jakimi technologiami z tym związanymi się zainteresować.

#kiciochpyta #pracbaza #studbaza #it #informatyka #programista15k
  • 13
@mistertumek: do piwnicy w korpo, bedziesz przeinstalowywał windowsy i podpinał drukarki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak poważnie to poszukaj dobrze, może jakieś wdrożenia, helpdesk, może administrator sieci, jeżeli lubisz naprawiać kompy to leć na helpdesk, nudzić się nie będziesz jak trafisz do dużej placówki. Konfiguracja, analizy itd, adminy sieci, jakieś bazy danych może :D
@mistertumek: jestem po infomraCyCe, nie lubiłem programowania, skończyłem I stopię, odnalazłem sie w logistyce, mam jeszcze paru kumpli po ukończonym 2 stopniu - grafik i informatyk od sprzetu szpitalnego, nie trać czasu na mgr bo beniz z tego wyjdzie
@mistertumek: Jak chcesz administrować to nie uciekniesz od programowania, będziesz potrzebował pisać skrypty w pythonie/perlu/rubym, do tego jakiś system zarządzania konfiguracją np. ansible, puppet lub chef.
Teraz w modzie jest devops i tutaj powinieneś mieć pojęcie trochę o programowaniu, bo będziesz musiał mniej więcej znać technologię w jakich aplikacje są napisane. Chociażby jak się robi wdrożenie, jak się buduje itp.
@mistertumek: hej nie wiem jak w PL, bo ja moja "kariere" zaczynalem w Uk, ale warto pojsc do pracy jako Data Centre technician. Wymagania nie sa wielkie, i pozwola Ci zaczac pracowac w branzy ;). A potem powoli sie wspinac. Ogolnie jak nie chcesz glownie programowac to polecam zaczac sie uczyc i zrobic certfyfikaty aby wspierac AWS :)