Wpis z mikrobloga

Pożyczyłem kuzynce laptopa bo jej się popsuł, na czas naprawy żeby miała do fejsbuczka etc...
20 wyjeżdżam i potrzebuję go do podróży to jej dziś napisałem że w sobotę po niego wpadnę i wiecie co?
Ona go odsprzedała swojej teściowej, mojego #!$%@? laptopa wzięła i sprzedała i jeszcze do mnie pretensja jak jej go kazałem odzyskać że co ona jej powie... No ja się czegoś takiego nie spodziewałem...
Jak ochłonę to do niej zadzwonię i się raczej cackał nie będę, co mogę? Policja i te sprawy? Do czego doszło żebym w taki sposób musiał rodzinne sprawy załatwiać...
#prawo ktoś coś?
Mam tylko w sumie sms jak się przyznaje do tego że go sprzedała, mogę ewentualnie nagrać kolejną rozmowę z nią, ale chyba muszę ją powiadomić że nagrywam inaczej nic z tego?
  • 135
  • Odpowiedz
@Mald: Idź do tej baby co ma twojego łapka i powiedz jaka sytuacja i albo niech oddaje łapka albo przyjeżdżasz z Bagietami i oskarżasz ja o kradzież. To ze kuzynka go sprzedała Cię #!$%@? bo to twoj lapek a ma go ktoś inny Wiec kradziez i albo oddaje albo sprawa w sadzie. Powinna się osrac i oddać lapka a resztę niech sobie z niepełnosprawna umysłowo kuzynka załatwia sama.
  • Odpowiedz
  • 36
@Mald Ja #!$%@?, co sie dzialo we lbie tej laski tego nie wie nikt. Moze faktycznie jakas forma kleptomanii, bo jak mozna inaczej wytlumaczyc to co #!$%@? xD Duzy plus dla jej meza, ze ogarniety i szybko sprawe zalatwil, oszczedzil ci nerwow i uzerania sie o swoje.
  • Odpowiedz
@Mald: Zrób z nią AMA, błagam. Bardzo bym chciał poznać tę kobietę, jej drogę życiową i co sobie myślała sprzedając laptop.

Sprzedać teściowej laptop kuzyna, który chce ci pomóc - historia miesiąca. :) Może myślała, że nie jesteś kuzynem? Albo że dostaniesz amnezji?

A może po prostu nie dość wyraźnie jej powiedziałeś, że pożyczasz jej tego starego laptopa, a nie dajesz na zawsze za darmo? (To już poważne pytanie.)
  • Odpowiedz
@czymjestmilosc: ależ oczywiście ze mogła, są wyjątki od tej zasady w kc koleżanko, w artykule 169 na przykład :)

@Mald: oczywiście możesz się domagać wydania rzeczy na podstawie Art. 222 par. 1 kc ponieważ nie upłynął 3 letni termin z Art. 169 (zakładając ze podpina się to pod "w inny sposób utracona") a teściowa będzie mogła zadać zwrotu od kuzynki pieniędzy z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia (Art. 405 w zw z
  • Odpowiedz
@Mald:
nagrać możesz normalnie bez powiadamiania nagrywasz swoją rozmowę żebyś dobrze wiedział o czym rozmawiasz...
a co kuzynki to z taka patologia to chyba serio się dobrze tylko na zdjęciach wchodzi
  • Odpowiedz