Wpis z mikrobloga

Przeczytałem Wiedźmina (bez Sezonu Burz) i jestem mocno rozczarowany. Gdzieś od 5 tomu (Chrzestu Ognia) dopadło mnie zmęczenie materiału, po części też dlatego, że i jakość moim zdaniem spadła. Autor zaczął nadużywać przeskoków czasowych, stosował opowiadania w opowiadaniu (raz Ciri opowiadała pustelnikowi, raz Jarre pisał, raz był jakiś bajarz, innym razem jakieś miłośniczki legend, itd.), zaczęły się też denerwujące powtórzenia (szczególnie rażące gdy po raz n-ty pisał o tym, że w chatce na odludziu byli pustelnik i Ciri), za dużo też było Ciri i Yennefer, a za mało innych postaci.




tl;dr
Gry są lepsze. Co prawda na pewnym etapie książki bardzo mnie wciągnęły, ale koniec końców pozostał niesmak.

#ksiazki #literatura #fantastyka #wiedzmin #wiedzmin3
  • 1509
@Mirrak: @Mirrak:

Orientacja seksualna rozciąga się na kontinuum, od wyłącznie heteroseksualnej do wyłącznie homoseksualnej

(...)
Według badań przeprowadzonych na populacji Wielkiej Brytanii aseksualizm jest deklarowany przez około 1% społeczeństwa.

1. POCIĄG seksualny PRAWIDŁOWO odczuwa się do przeciwnej płci - popęd seksualny jest potrzeby rozmnażaniu - gdyby go nie było żaden z nas nie pisałby przed komputerem.
Jest zapewniona trwałość gatunku.
W przypadku homoseksualizm - nie ma trwałości gatunkowej - gdyby
@Mirrak: @Mirrak:

Homofobia polega też na dyskryminowaniu ludzi. A ty to robisz opowiadając kłamstwa i nie naukowe informacje o homoseksualistach.


XD Widać nie znasz podstawowych pojęć. FOBIA - to odczuwanie napadów LĘKOWYCH - według cb arachnofobia polega na dyskryminowaniu pająków? No chyba nie. Termin ten jest całkowicie wadliwy semantycznie.
Druga sprawa - w jaki sposób dyskryminuję tych ludzi? Znowu nie masz pojęcia o pewnych terminach.
Dyskryminacja to ograniczanie czyichś praw,
@Mirrak:

A i Ciri i Mistle miały normalny związek lesbijski i były zakochane w sobie, więc nie wiem gdzie ty widzisz tutaj swoją siostrzana miłość, ale masz naprawdę dziwne pociągi do incestu, polecałbym na to uważać w przyszłości :v


XD XD Lol - to inny gość pisał o WYRAŹNEJ siostrzanej miłości. Czytaj ze zrozumieniem. No z deficytem inteligencji mam do czynienia.
@Mirrak:
Napisałem wyraźnie:
Polemizowałbym tutaj bardziej. Nie jest ona WYRAŹNIE siostrzana - od tamtej pory stale ze sobą sypiały (jak dobrze pamiętam). Zwłaszcza, że ich miłość nie była na poziomie siostrzanej. "Wyraźnie"... między Ciri i Mistle była zupełnie innej natury więź. Używaj odpowiednich słów na przyszłość.
Widać nic nie zrozumiałeś


@Kefas_1996:

Widać, nie masz żadnych dowodów na to że nie zrozumiałem xd.

,, Powiedziałeś do pewnego użytkownika że specjalnie je wyciąga (czarodziejki) - nie nie robi to specjalnie. ,,

Robi to specjalnie. Nie masz na to żadnych dowodów.

,,Gość zaznacza, że kobiety nie mają za dużo do gadania i to prawda - wyjątkiem są czarodziejki, które ze względu na swoje stanowiska, umiejętności itd. mają dużo do powiedzenia,,
POCIĄG seksualny PRAWIDŁOWO odczuwa się do przeciwnej płci - popęd seksualny jest potrzeby rozmnażaniu - gdyby go nie było żaden z nas nie pisałby przed komputerem.


@Kefas_1996:

Kłamstwo nie masz na to żadnych dowodów. Orientacja seksualna homoseksualna jest prawidłowa tak samo jak heteroseksualna.

,,W przypadku homoseksualizm - nie ma trwałości gatunkowej - gdyby wszyscy byli homoseksualni - gatunek by wymarł.
,,

Kłamstwo, nie ma na to żadnych naukowych dowodów. Mylisz również
XD Widać nie znasz podstawowych pojęć. FOBIA - to odczuwanie napadów LĘKOWYCH - według cb arachnofobia polega na dyskryminowaniu pająków? No chyba nie. Termin ten jest całkowicie wadliwy semantycznie.


@Kefas_1996:

Widać że ty nie znasz podstawowych pojęć xd.

proszę bardzo definicja homofobii.

Homofobia (od: homoseksualizm i fobia – irracjonalny strach przed osobami orientacji homoseksualnej i homoseksualizmem; silna niechęć, uprzedzenia, do osób homoseksualnych, które mogą skutkować ich dyskryminacją lub/i prześladowaniem

Nie masz
@Kefas_1996: No dobra a teraz żeby kontynuować dyskusje na poziomie, którą strasznie zaniżasz odpowiedz mi na moje pytania i przedstaw naukowe dowody na to co mówisz. Bo z tego co widziałem strasznie po macoszemu to potraktowałeś i uciekałeś od jakiejkolwiek odpowiedzialności za swoje słowa
No to przedstaw do każdego z tych punktów naukowe dowody, tylko takie peer review:

1. ,,Kłamstwo - z biologicznego punktu widzenia celem kopulacji jest rozmnażanie,,

Kłamstwo, nie
@Mirrak:

Widać, nie masz żadnych dowodów na to że nie zrozumiałem xd.

Już wykazałem że nic nie zrozumiałeś.

Robi to specjalnie. Nie masz na to żadnych dowodów.

1. Nie robi tego specjalnie. 2. Ty ty nie masz żadnych dowodów. To ty kategorycznie stwierdziłeś jako pierwszy że rb to specjalnie więc to na tobie ciąży dowodzenie tego. Po prostu mówi fakt jaki jest w wiedźminie - po za czarodziejkami kobiety nie mają
@Mirrak: >Kłamstwo nie masz na to żadnych dowodów. Mam dowody. Są nią sama natura. Tak jest z głodem - odczuwasz go tylko po to by spożyć pokarm - przymusza on cie do tego - tak jak i osłabienie - gdyby nie one UMARŁBYŚ. Myślenie nie boli.

Orientacja seksualna homoseksualna jest prawidłowa tak samo jak heteroseksualna.

Nie nie jest. Wykaż że jest. Ja już wykazałem że nie. Mężczyzna jest zbudowany fizycznie do
,, popęd seksualny prowadzi do stosunku seksualnego którego istotą jest powstawanie nowych np. ludzi - gdyby wszyscy byli homoseksualistami ludzkość by nie przetrwała - to czysta logika. ,,

ślepe założenie nie mające nic wspólnego z rzeczywistością i które nie ma sensu.

Wykaż że się mylę. Nie jest to ślepe założenie ponieważ wynika to z samego homoseksualizmu - w ramach homoseksualnego stosunku gatunek nie może przetrwać.

Znowu mylisz homoseksualizm z bezpłodnością.

Znowu dowodzisz
@Kefas_1996:

Źle odrobiłeś swoją pracę domową. Jeszcze raz, odpowiedz na pytania i wskaż źródła naukowe nie zrobiłeś tego, więc
nadal czekam na odpowiedzi na moje pytania, powtarzam dyskusja nie ruszy dopóty się do tego nie ustosunkujesz ;)

No dobra a teraz żeby kontynuować dyskusje na poziomie, którą strasznie zaniżasz odpowiedz mi na moje pytania i przedstaw naukowe dowody na to co mówisz. Bo z tego co widziałem strasznie po macoszemu to
@Mirrak: Widać że ty nie znasz podstawowych pojęć xd.

proszę bardzo definicja homofobii.


Homofobia (od: homoseksualizm i fobia – irracjonalny strach przed osobami orientacji homoseksualnej i homoseksualizmem; silna niechęć, uprzedzenia, do osób homoseksualnych, które mogą skutkować ich dyskryminacją lub/i prześladowaniem

Nie masz żadnych naukowych dowodów na to że to co napisałem to nie prawda xd

Definicja ta nie ma ugruntowania na naukowych dowodach. Musisz bardziej się postarać w dyskusji.

Wypunktujmy to:
@Kefas_1996:

Nie siedzę w nocy. Pisałem to koło 22 więc raczej późno nie było zbytnio :v

A ty nadal nie wiesz jak prowadzić dyskusje i nadal nie odpowiedziałeś na pytania, fajnie że to wszystko napisałeś ale zrobiłeś to na marne bo nic nie wyjaśniłeś i nadal popełniasz błędy logiczne i masz fałszywe założenia :v
@Kefas_1996: > Źle odrobiłeś swoją pracę domową. Jeszcze raz, odpowiedz na pytania i wskaż źródła naukowe nie zrobiłeś tego, więc

nadal czekam na odpowiedzi na moje pytania, powtarzam dyskusja nie ruszy dopóty się do tego nie ustosunkujesz ;)


No dobra a teraz żeby kontynuować dyskusje na poziomie, którą strasznie zaniżasz odpowiedz mi na moje pytania i przedstaw naukowe dowody na to co mówisz. Bo z tego co widziałem strasznie po macoszemu
@Mirrak: >No dobra a teraz żeby kontynuować dyskusje na poziomie,
Jak na razie wyjątkowo ją zaniżasz np. przekleństwami i nieumiejętnością czytania ze zrozumieniem.

którą strasznie zaniżasz

Wyjątkowa hipokryzja.

odpowiedz mi na moje pytania i przedstaw naukowe dowody na to co mówisz.

Jak na razie sam nie potrafisz argumentować na podstawie nauki.

Bo z tego co widziałem strasznie po macoszemu to potraktowałeś i uciekałeś od jakiejkolwiek odpowiedzialności za swoje słowa

Wybacz -