Wpis z mikrobloga

@sorhu: dlatego u nas w zimę używamy ogrzewania podłogowego, które w całym pomieszczeniu utrzymuje równą temperaturę.

A klimę mamy zamontowaną nad stanowiskami pracy. Dlatego 21/22 stopnie i każdemu jest tak samo. Pół roku temu to zmienili, bo też był ciągle problem ;) Warto zebrać się i udać do szefostwa. My przez komisje do spraw środków z budżetu to przepchnęliśmy.
każdy myśli że jak ustawić na 16 to będzie szybciej chlodno


@testowyandrzej: To jak moja siostra kiedyś w aucie ustawiała na klimatroniku 28*C w zimie od razu po odpaleniu auta z myślą, że będzie szybciej ciepłe powietrze lecieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@qunio: I miała racje :) wielkiej różnicy może to nie robi ale zimą o jakiś kilometr szybciej zaczyna lecieć ciepłe powietrze z nawiewów jak ustawisz climatronica na full.
@kulass: Chyba nie za bardzo masz pojęcie jak działa automatyczna klimatyzacja. Ja ustawisz temp. na full to myślisz, że będzie z nawiewów cieplejsze powietrze lecieć? Będzie tak samo ciepłe jak przy ustawieniu na 19*C, jedyna różnica to, że będzie tym ciepłem wiać z maksymalną sila, a przy 19*C dobije do tej temp. i będzie podtrzymywać. Powietrze w klimie będzie wiać tak ciepłe jak bardzo.masz wydajna nagrzewnice niezależnie od ustawienia temperatury, w
@qunio: Masz racje ekspertem w tej dziedzinie nie jestem. Natomiast wielokrotnie poczyniłem obserwacje na krótkim dystansie zimą (4 km odcinek do pracy) że po ustawieniu tem na max, z nawiewów leci cieplejsze powietrze dużo prędzej niż w przypadku ustawienie 20-25 stopni. Może zawór nagrzewnicy otwiera się maksymalnie przy ustawieniu temp. na max a przy ustawieniu na stopnie otwiera się tylko w jakimś zakresie bo priorytetem jest rozgrzanie silnika. Nie wiem jak
@kulass: W wielu autach są dodatkowe podgrzewacze wody, które włączają się w zimie żeby szybciej dogrzać kabinę. Tylko w każdej marce to inaczej działa. W BMW np załącza się przy konkretnej temperaturze zewnętrznej, a w Audi przy temperaturze zewnętrznej i po ustawieniu na klimatyzacji maksymalnego nadmuchu na szyby. Może u Ciebie to działa jak ustawisz max temp na klimatyzacji.