Wpis z mikrobloga

Ostatnio pojawiało się sporo informacji o tym, że po dzisiejszym starcie Falcona 9 będzie można zauważyć na niebie kapsułę Dragon.

Około godzinę przed startem, który jest zaplanowany na 23:55, ISS będzie widoczna w Europie z magnitudo -1,7. Następnie 35 minut po starcie znów przeleci nad terytorium Europy i tym razem z magnitudo -1,5. Sam Dragon powinien być widoczny na naszym niebie około 15-20 minut po starcie. Zdążycie więc zobaczyć lądowanie i spokojnie wyjść na zewnątrz. Dragon nadleci z kierunku zachodniego. Jak macie jakieś lornetki to polecam ich użyć. Łatwiej będzie wam go zauważyć

Jeśli więc będzie u was dziś w nocy gwieździste i bezchmurne niebo, to biegnijcie na dwór wypatrywać smoka (ʘʘ)

#spacex #kosmicznapropaganda #ciekawostki
O.....Y - Ostatnio pojawiało się sporo informacji o tym, że po dzisiejszym starcie Fa...

źródło: comment_AXTeEh1C0DRwUahBJW2mZglTK49Prnez.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Następny raz o 0.36 z mag -1.3 (dlaczego taka różnica? zawsze było podobnie)


@mysz0n: Bo słońce jest coraz niżej. Najlepsza widoczność jest krótko po zmierzchu. No i to zależy pewnie też od ustawienia stacji.
  • Odpowiedz
A jest taka aplikacja w której jest opcja jak w Flight Radar gdzie mogę włączyć aparat i pokaże mi dokładnie gdzie coś jest na niebie?
  • Odpowiedz
4:30pm update: Bad weather prevailed. Due to lightning in the vicinity of Kennedy Space Center, which is not permitted within 30 minutes of liftoff, SpaceX scrubbed Thursday's launch attempt. The next launch attempt will come at 5:07pm ET on Saturday.
  • Odpowiedz
@OCISLY: niestety start odwołany, ale wyszedłem na dwór podlać świeżo założony trawnik, jak skończyłem patrzę w niebo i buuum, spadająca gwiazda, z mega długa zielono niebieska poswiata. Myślałem że o tej porze roku trudno o takie zjawisko. Lepszy widok jak iss i dragon razem wzięci( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Widziałem dwa "światełka" przelatujące między 22, a 23 nadlatujące z różnych kierunków. Jednak to późniejsze nadleciało z zachodu, czyli zgadza się z opisem, a to wcześniejsze tak bardziej z południa i miało zdecydowanie słabsze światło.
  • Odpowiedz