Wpis z mikrobloga

Dookoła Polski na rowerze po raz trzeci. Chociaż teraz trasa przypomina chory sen deliryka bardziej niż koło... Jakby kogoś ominęła "pierwsza edycja" to tu jest podsumowanie. Natomiast dziś też wrzuciłem podsumowanie "drugiej edycji". Duuużo fotek, trochę tekstu.

Przez ostatnie dwa lata (4810km w 29 dni oraz 7014km w 31 dni) zwiedzałem Polskę z Waszą pomocą, a było Was naprawdę sporo. W tym roku też mam nadzieję nie będzie gorzej, a i mam nadzieję wielu z Was się dołączy. Prośba (żebry) o wyplusowanie tego, coby do większej ilości osób to dotarło, a oni chcieli się podłączyć, zaoferować nocleg itd. Fakty:

1. Termin – start za równy miesiąc 24 czerwca (sobota) z #krakow do #warszawa. Pierwszego dnia będzie nas jechało na pewno kilka osób. Koniec 24 lipca.
2. Noclegi – kto może w bliższej lub dalszej okolicy trasy mnie kimnąć i użyczyć prysznica? Niechaj im Bóg/Manitu/Śiwa/Budda w dzieciach (lub ich braku) wynagrodzi... Orientacyjne daty naniesione są na mapę. Proszę o propozycje nawet jeżeli wydaje się Wam, że to daleko od mojej trasy. Propozycje, a nie definitywne deklaracje, bo wiadomo, że różnie może być i każdemu może przecież coś wypaść... Co roku około 20 osób z Was mnie nocuje (o dziwo chyba udało mi się powstrzymać i nikogo nie zabić/okraść/zgwałcić, choć łatwo nie było). Kawałek podłogi do spania + prysznic + coś do uprania to już dużo, wszystko ponad to to rewelacja. Wiadomo, że to wszystko z wyprzedzeniem, nikt nie wie jak będzie stał z czasem jak będę jechał, ale... Jak będzie 3 "chętne" osoby to może choć jedna będzie mieć wtedy możliwość.
3. Tag – #metaxynarowerze będą codzienne relacje z podróży – trochę zdjęć, opisów itd. Ile zależy od czasu, którego zawsze jest mało oraz poziomu niewyspania.
4. Trasa – nie jest to wersja ostateczna. Po prostu zarys. Mapa jest duża - wymaga tylko otwarcia w nowym oknie - na pewno znajdziecie czy jadę koło Was. Dużo będzie zależało od tego gdzie będę miał noclegi. Dlaczego taki kształt? Bo to co jest na zielono, to tereny gdzie już byłem rowerem. Nie ma sensu zwiedzać tego samego, kiedy tyle Polski jeszcze do zobaczenia. Póki co ma ~6250km, ale doświadczenie uczy, że końcowy wynik będzie o około 10% większy. Poza tym jeżeli kolano pozwoli to fajnie byłoby zrobić więcej km niż w tamtym roku, czyli znów ponad 200km dziennie.
5. Tracking – na Endomondo będzie live gdzie akurat jestem itd. więc łatwo mnie znaleźć i się dołączyć (tempo się pod Was dostosuje i każdy jest mile widziany). Na Strava treningi będą codziennie wieczorem po zakończeniu trasy.
6. Rower – jak co roku BH + Apidura z 8-10kg bagażu + leniwiec od Apidury.

Tym razem jadę na wschód (choć przez Warszawę). Przez pierwsze 9 dni (aż do Gdańska) będzie mi towarzyszył @Mortal84. Wiem, że przenocowanie 2 osób to już dużo, więc na odcinku oznaczonym na niebiesko pewnie więcej będziemy korzystać z hosteli. Różowa trasa to już jazda solo jak co roku i tam szczególnie potrzebowałbym Waszej pomocy.

Mile widziane również propozycje atrakcji turystycznych, szczególnie zamków, raczej nie muzea, które trzeba oglądać ze środka. Parki krajobrazowe, dobre widoczki, fajne budowle itd. zawsze chętnie obejrzę.


Trochę spamu tagami: #rower #kolarstwo #szosa #podroze #polska
źródło: comment_h3znOS4ceVcnopi2yyWqXABOOkwlFgxE.jpg
  • 194
@metaxy: pierwsze co mi się nasuwa: jakie to musi być #!$%@? nudne ( ) motocyklem jak robię powyżej 500km/dzień to już mi się nudzić zaczyna,a co dopiero czymś, co się porusza tak strasznie powoli.
6. Rower – jak co roku BH + Apidura z 8-10kg bagażu + leniwiec od Apidury.


@metaxy: nie wymieniales czasem roweru ostatnio, bo zlamala sie rama ?

a i z ciekawosci czemu robisz petle w okolicach przeworska mimo, ze masz zaliczone tamte okolice ?
@metaxy Ja mam problem żeby zrobić setkę pierwszy raz w życiu a Ty 200+ dziennie walisz, cholernie Cię podziwiam i Twoją formę. Śledzę od pierwszego wyjazdu i teraz też będę, powodzenia :)
Na moje oko zrobisz to w 27 dni jeśli pogoda pozwoli. Powodzenia!


@JJSpecial: Dzięki, ale nie. Będzie 31 dni, ew tylko dołożę sobie gdzieś na trasie jak będę wyprzedzał terminarz.

akurat w tym roku miałbym dla Was cały pokój, ale akurat w ten weekend będę w Sanoku( ͡° ʖ̯ ͡°)


@piotreeek: W tamtym roku dość pomogłeś, dzięki.

pierwsze co mi się nasuwa: jakie to musi być
nie wymieniales czasem roweru ostatnio, bo zlamala sie rama ?


@jakubeskulap: Pospawana. Chciałem wymienić, ale zostało za malo czasu do wyprawy, żebym po kontuzji mógł zmieniać ramę. Wtedy bym nie wiedział czy mnie boli przez kontuzję czy przez inną pozycję.

a i z ciekawosci czemu robisz petle w okolicach przeworska mimo, ze masz zaliczone tamte okolice ?


@jakubeskulap: Tam mam nie zaliczone. Cały ten trójkąt na dół. Przez pomyłkę wrzuciłem
Pospawana


@metaxy: jakie koszta ? jak z gwarancja i jakoscia - nie jest ryzykowna taka "wyklepana" rama ?

Tam mam nie zaliczone


@metaxy: byc moze w okolicach kosowa lackiego (kossaki kolo nura - 20km na wschod) bede mogl ugoscic, ale nic nie obiecuje na razie, bo nie wiem czy bede - to bedzie 29czerwca?
akie koszta ?


@jakubeskulap: Poniżej stówki, bez gwarancji. Jest tutaj taki warsztat starszego pana, który dawniej robił ramy, a teraz już raczej tylko naprawia. W zimie zmieniam rower, a ramę w tym po wyprawie.

obiecuje na razie, bo nie wiem czy bede - to bedzie 29czerwca?


@jakubeskulap: Jutro Ci kolego napiszę na PW, muszę to sobie ogarnąć na mapie.
A wiem, że to może nie zawsze być takie proste, więc liczę się z tym, że ściana wschodnia będzie bardziej "hostelowa".


@metaxy: Gadanie. Przy tym odzewie to jestem pewien, że wszystkie nocki spędzisz u mireczków. Dopisz mnie w Poznaniu w razie wu. Może uda się wziąć wolne i do Rogoźna wyjechać po Ciebie.
@metaxy: dobrze widzę, że przez Łomżę jechał będziesz... prawdopodobieństwo międzyladowania u nas jest znikome, jednakowoż jestem skłonny Was wspomóc, czy to szklanką wody, kotletem schabowym, czy też pomocą w znalezieniu miejsca do przespania się.
Góra Kalwaria dobry wybór. Nieco dalej Czersk i zamek z ładną panoramą. Dla rowerzystów zniżka po piątaku od łepka.
Potem trasą 724 przez Konstancin Jeziorna do Warszawy.
W Łomży da się tanio przenocować w bazie PKS naprzeciw gazowni. Nocleg ponoć już od 25 zet od łepka. Niedaleko na tej samej ulicy Biedronka gdzie można się zaopatrzyć we wszystko co potrzebne.
@metaxy: widzę przez Międzyrzecz będziesz jechał. Chętnie dołączę się do kawałka trasy, a i okoliczne bunkry też można zobaczyć. Nocleg jeśli się wszystko dobrze zgra możliwy.
@metaxy: ten Przeworsk taki charakterystyczny na mapie, rok temu jechałeś obok mnie ale niestety zauważyłem po fakcie. Jak coś to wołaj nawet z kolegą nie będzie problemu