Wpis z mikrobloga

Dookoła Polski na rowerze po raz trzeci. Chociaż teraz trasa przypomina chory sen deliryka bardziej niż koło... Jakby kogoś ominęła "pierwsza edycja" to tu jest podsumowanie. Natomiast dziś też wrzuciłem podsumowanie "drugiej edycji". Duuużo fotek, trochę tekstu.

Przez ostatnie dwa lata (4810km w 29 dni oraz 7014km w 31 dni) zwiedzałem Polskę z Waszą pomocą, a było Was naprawdę sporo. W tym roku też mam nadzieję nie będzie gorzej, a i mam nadzieję wielu z Was się dołączy. Prośba (żebry) o wyplusowanie tego, coby do większej ilości osób to dotarło, a oni chcieli się podłączyć, zaoferować nocleg itd. Fakty:

1. Termin – start za równy miesiąc 24 czerwca (sobota) z #krakow do #warszawa. Pierwszego dnia będzie nas jechało na pewno kilka osób. Koniec 24 lipca.
2. Noclegi – kto może w bliższej lub dalszej okolicy trasy mnie kimnąć i użyczyć prysznica? Niechaj im Bóg/Manitu/Śiwa/Budda w dzieciach (lub ich braku) wynagrodzi... Orientacyjne daty naniesione są na mapę. Proszę o propozycje nawet jeżeli wydaje się Wam, że to daleko od mojej trasy. Propozycje, a nie definitywne deklaracje, bo wiadomo, że różnie może być i każdemu może przecież coś wypaść... Co roku około 20 osób z Was mnie nocuje (o dziwo chyba udało mi się powstrzymać i nikogo nie zabić/okraść/zgwałcić, choć łatwo nie było). Kawałek podłogi do spania + prysznic + coś do uprania to już dużo, wszystko ponad to to rewelacja. Wiadomo, że to wszystko z wyprzedzeniem, nikt nie wie jak będzie stał z czasem jak będę jechał, ale... Jak będzie 3 "chętne" osoby to może choć jedna będzie mieć wtedy możliwość.
3. Tag – #metaxynarowerze będą codzienne relacje z podróży – trochę zdjęć, opisów itd. Ile zależy od czasu, którego zawsze jest mało oraz poziomu niewyspania.
4. Trasa – nie jest to wersja ostateczna. Po prostu zarys. Mapa jest duża - wymaga tylko otwarcia w nowym oknie - na pewno znajdziecie czy jadę koło Was. Dużo będzie zależało od tego gdzie będę miał noclegi. Dlaczego taki kształt? Bo to co jest na zielono, to tereny gdzie już byłem rowerem. Nie ma sensu zwiedzać tego samego, kiedy tyle Polski jeszcze do zobaczenia. Póki co ma ~6250km, ale doświadczenie uczy, że końcowy wynik będzie o około 10% większy. Poza tym jeżeli kolano pozwoli to fajnie byłoby zrobić więcej km niż w tamtym roku, czyli znów ponad 200km dziennie.
5. Tracking – na Endomondo będzie live gdzie akurat jestem itd. więc łatwo mnie znaleźć i się dołączyć (tempo się pod Was dostosuje i każdy jest mile widziany). Na Strava treningi będą codziennie wieczorem po zakończeniu trasy.
6. Rower – jak co roku BH + Apidura z 8-10kg bagażu + leniwiec od Apidury.

Tym razem jadę na wschód (choć przez Warszawę). Przez pierwsze 9 dni (aż do Gdańska) będzie mi towarzyszył @Mortal84. Wiem, że przenocowanie 2 osób to już dużo, więc na odcinku oznaczonym na niebiesko pewnie więcej będziemy korzystać z hosteli. Różowa trasa to już jazda solo jak co roku i tam szczególnie potrzebowałbym Waszej pomocy.

Mile widziane również propozycje atrakcji turystycznych, szczególnie zamków, raczej nie muzea, które trzeba oglądać ze środka. Parki krajobrazowe, dobre widoczki, fajne budowle itd. zawsze chętnie obejrzę.


Trochę spamu tagami: #rower #kolarstwo #szosa #podroze #polska
metaxy - Dookoła Polski na rowerze po raz trzeci. Chociaż teraz trasa przypomina chor...

źródło: comment_h3znOS4ceVcnopi2yyWqXABOOkwlFgxE.jpg

Pobierz
  • 194
ha, teraz mieszkamy w Żarach


@mateolinho: Pięknie, to do zobaczenia moi drodzy.

w planach jest Grunwald


@puchacz22: To akurat zależy od tego jak nam będzie szła trasa. @Mortal84 musi być w niedzielę w Gdańsku na pociąg, a grafik mamy mocno napięty. Jak nie to będzie w przyszłym roku. A do jazdy z nami zapraszam.
@metaxy: co tak Cię ciągnie do tej Warszawy? przecież duży ruch samochodów, spaliny, kiepskie drogi nie zachęcają do jazdy na rowerze.
Proponują raczej mniejsze miasteczka odwiedzać i tereny jeszcze nie znane.
@metaxy: Powodzenia!
Chciałbym jakoś pomóc lub przenocować, ale akurat jak będziesz w lubuskim to jestem we Wrocławiu, a jak będziesz we Wrocławiu, to wyjeżdżam pod namiot ( ͡° ʖ̯ ͡°)

PS Kiedy masz w planach przejeżdżać przez Nową Sól? Może udałoby mi się wyrwać z Wrocławia jakoś na parę godzin i chociaż jakieś pierwsze #wykopiwo w mieście by się udało zrobić ( ͡º ͜ʖ͡
co tak Cię ciągnie do tej Warszawy?


@podbrodek: Mam dziurę w gminach na wysokości Radomia. To raz. Dwa chłopaki z #rowerowykrakow jadą do Wawy, żeby się przejechać i wieczorem wrócić pociągiem. Ogólnie mamy taką "tradycję", że co roku jedziemy grupą do Wawy, to też pogodziliśmy te dwie rzeczy.

jesli to bedzie weekend to zapraszam na dzialke w Szymbarku (niedaleko Kartuz, polnoc). W Gdansku juz widze nie bedziesz mial problemu :D


@
@metaxy Dwa pytania, w jakie dni planujecie podróż w okolicach Olsztyna, Ostódy, Nowego Miasta Lubawskiego i gdzie tam nocleg. A drugie spożywacie jakieś trunki podczas noclegów jak gospodarz nalega? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w jakie dni planujecie podróż w okolicach Olsztyna, Ostódy, Nowego Miasta Lubawskiego


@Scultura: 30 czerwca/1 lipca - nie mamy jeszcze noclegu.

spożywacie jakieś trunki podczas noclegów jak gospodarz nalega?


@Scultura: Nie musi nalegać. Piwko zawsze chętnie.
Będziesz w Krasnobrodzie, 30 km obok mieszkam, będziesz z kolegą a to taki teren że pewnie nikt was nie przyjmie. Zapraszam zatem.


@fordomaniak: Dzięki kolego, jak tylko nam wypadnie w tej okolicy postój to będę się odzywał. Mam dane z tamtego roku.
weź gopro i zrób jakieś jutubowe odcinki


@boyano: Heh, nie byłoby czego relacjonować. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Jadąc przez centralną Polskę masz płaszczyzny, a mówienie o tym jak mi się jedzie itd. mało kogo interesuje. Czasem zdjęcia wydają mi się na wyrost, a co dopiero film.