Wpis z mikrobloga

Właśnie miałem wyjść z córką pojeździć na rowerze a tu się okazuje, że jakaś #!$%@? stwierdziła, że bardziej zasługuje na rower na który odkładałem 3 miesiące. Schodzę na półpiętro a roweru razem z zapięciem nie ma. Był do niego przypięty fotelik dziecięcy.

Rower to KROSS Level B2, zielony
Ursynów, Stryjeńskich 10

Szanse marne ale może ktoś coś widział...
#rower #ukradlimirower
Adi32 - Właśnie miałem wyjść z córką pojeździć na rowerze a tu się okazuje, że jakaś ...

źródło: comment_qLGfrxZ6DjbVS45fSAOeQi7Nxerq5fOE.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@Adi32: z jednej strony dobrze że ci go #!$%@?, o ile mi wiadomo w tych rowerach montowanie fotelika dla dzieci nie jest dozwolone, zwłaszcza takiej konstrukcji która naraża ramę na duży stres. Ryzykowałeś zdrowiem i życiem swojego dziecka. Następnym razem upewnij się w sklepie że rower jest przeznaczony do przewożenia dzieci w foteliku. Nie chce mi się szukać teraz instrukcji ale jak masz jeszcze swoją to doczytaj, a potem kup rower
  • Odpowiedz
@Adi32: Nigdy bym nie zostawił nawet najgorszego złomu na klatce i nie ważne jak dobrze bym znał sąsiadów i czy w klatce by było 100 kamer, a na dole siedział ochroniarz co wpuszcza ludzi. Te ścierwa co kradną mimo wszelkich sposobów zabezpieczeń czegoś i tak dopną swego znajdą sposób by to #!$%@?ć. Współczuje mocno, ale trzymanie zwłaszcza takiego roweru gdziekolwiek indziej niż w domu na balkonie lub schowku na półpiętrze gdzie
  • Odpowiedz
@Adi32: zapłaciłeś podatek od swojej głupoty, jeżeli rower był nowy to trochę duży, ale z pewnością teraz już się nauczysz, że zapinanie rowerów gdziekolwiek czymkolwiek innym niż ulock to zgoda na zabranie tego sprzętu :) I uważam że złodziejom powinni obciąć łapy, ale w Warszawie kradną masę rowerów i złota zasada jest taka, że trzeba mieć gorszy rower z lepszym zapięciem niż lepsze rowery z gorszymi zapięciami, które są obok przypięte.
  • Odpowiedz
@Adi32: Teraz to już po fakcie, ale może warto by było wstawić informację pod tagiem #rower by przypomnieć wszystkim o zabezpieczeniach. Osoby z droższymi rowerami to pewnie wiedzą, ale do 2,5k to różnie bywa.

Rower nie przypięty Ulockiem lub łańcuchem (takim do 4kg) to się "odpina" i zabiera do minuty w zależności od sprawności złodzieja. Nie ma co się łudzić.

W rodzinie kuzynowi ukradli rower za 8k - odzyskał tylko przez
  • Odpowiedz
@Adi32 z całym szacunkiem ale kiedy ja kupiłem nowy rower, dla większości pewnie bez rewelacji bo Kross za 1600, ale zbierałem na niego trochę, to od razu zamontowałem porządną kratę w piwnicy i kłódkę taką, że prościej już złodziejowi było by ciąć zawiasy od kraty. I do głowy by mi nie przyszło żeby zostawić go na klatce przypiętym jakimś śmiesznym zapięciem. Nie mówiąc już o tym jak przeszkadzał by w przejściu sąsiadom.
  • Odpowiedz
@Adi32: Wiesz kto zazwyczaj kradnie rowery? Narkomani. Niestety, raczej go już nie znajdziesz. Koledze ukradziono rower Giant Reign spod pracy. Był monitoring. Po jakimś czasie namierzyli gościa. To był znany lokalny heroinista, sprawa z urzędu, koleś niewypłacalny, roweru jak nie było tak nie ma... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz