Wpis z mikrobloga

UK nie jest idealne, ale jest pod kazdym wzgledem, od spoleczenstwa, przez kulture i historyczny dorobek, po codziennie zycie, nieporownywalnie lepsze od Polski


@Choir: Może dlatego, że w Polsce przez p--------e 40 lat pompowano w nas komunizm zamiast dolary co? może weź to pod uwagę, że przez prawie całe ostatnie 100 lat mieliśmy dwie wojny i dwóch okupantów którzy j----i ten kraj, i nasze babki w każdy możliwy otwór? Wczesniej
  • Odpowiedz
ale nie bierzecie pod uwagę ile ciężką pracą, ludzie w tym kraju zrobili, jak podnieśli ten krają z ruin wojennych, jak własną zaradnością budowali swój los w latach 90,

@Obserwator_z_ramienia_ONZ: hola hola, jakie budowanie z ruin, to komuchy były, do 1989 to nie była żadna Polska, to się nie liczy.

Jaka ciężka praca, to ubecy, targowica, zdrajcy, komunisty.
A teraz jak wreszcie próbuje się zaprowadzić porządek, to oderwani od koryta drą te bezzębne mordy na tych seansach nienawiści, ci emeryci, ubecy.
Oni żadnej Polski nie odbudowali. Polska w ruinie. Im na Polsce
  • Odpowiedz
To już zupełnie niezrozumiały dla mnie poziom nienawiści do własnego kraju.


@Sinklinorium: No ale jak to? Pani premier tez mowila ze Polska w ruinie, a przeciez powszechnie wiadomo ze to patriotka.
  • Odpowiedz
@Sinklinorium: Po komunizmie skutecznie nam politycy i media zohydzili wszystko co polskie przy jednoczesnym miłowaniu wzorców zachodnich głównie tych zza oceanu i oto efekty. W Polsce z jednej strony patriotyzm jest na pokaz bo teraz się opłaca, a z drugiej jako człowiek bez jasno określonych poglądów politycznych albo jako liberał jak wywiesisz flage to nazwą cie prawakiem albo nacjonalistą.

Dodaj do tego problemy ekonomiczne, europe bez granic, łatwe podjecie pracy
  • Odpowiedz
Prawda jest, ze polsza to Bangladesz Europy. Brzydki, nudny, nic nie znaczacy postkomunistyczny kraik, z dziwaczna mentalnoscia spoleczenstwa stawiajaca na piedestale cwaniactwo i patologicznie zinterpretowana "zaradnosc".


@Choir: Ktos ci placi za te brednie?
  • Odpowiedz
@MaddoxX1911: ja bym zaryzykował stwierdzenie, że na wykopie jest tego najwięcej i przenosi to się później na inne części polskiego internetu.

Niejednokrotnie tu pisałem, że młody Mati i Seba, wyśmiewając swojego ojca Janusza i ogólną mentalność PRLu, wykazują dokładnie te same zachowania, co starsze pokolenie. I tutaj, na Wykopie, jest to mocno widoczne.
  • Odpowiedz
@Sinklinorium: Jeśli my nie będziemy siebie cenić to nikt nas nie będzie cenić.

Sam pół roku temu dostałem ofertę jako QA Engineer do Monachium, aż mnie rozbawiło jak Niemiec próbował chwalić zalety mieszkania w tym mieście. Wspominał między innymi, że no w nocy mogę chodzić bez problemu po ulicy, przestępczość jest raczej niska, nie jest tak źle jak mówią w TV. W Polsce przy relokacji do Warszawy czy Poznania nikt
  • Odpowiedz
@Sinklinorium: Z takich typowych zachowań dla naszego kraju jest też przepraszanie wszystkich za wszystko.
Parę lat temu rzekomo polscy kibice napadli meksykańskich marynarzy na plaży w 3mieście - co zrobiło MSZ? Przeprosiło Meksyk za wybryk, dopiero potem okazało się, że marynarze napastowali kobiety.
Z ostatnich wydarzeń, Jakóbiak popełnił swój słynny film o zmyslonym spotkaniu z Elen. Jak zaczęli to oglądać obcokrajowcy, co było najczęśćiej pisane?
Polska przeprasza za jakóbiaka.
Mamy
  • Odpowiedz