Wpis z mikrobloga

@bananowynick: kiedyś pracowałem z gościem po filozofii (praca w biurze) i fajnie z nim można było porozmawiać na różne nie techniczne sprawy. Jak go się zapytałem czy nie żałuje, że poszedł na filozofię to mi odpowiedział "tak i nie" ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak szedł na studia to myślał, że będzie coś bardziej odkrywczego ale jest tam masa odtwórczej pracy. Kto coś kiedyś powiedział przerabiane temat
  • Odpowiedz
@Godziu73: w sumie mam duzo kolegow po wymienionych scislych kierunkach i wszyscy robote maja :P
choc fakt, wiekszosc z nich poszla w specjalnosci zwiazane z szeroko pojetym programowaniem :)
  • Odpowiedz
@bananowynick: ale mnie #!$%@? logika wykopków - znam filozofa, który pracuje w macu --> wszyscy filozofowie kończą w macu xDDD jakby ich #!$%@? anegdotki miały jakąkolwiek wartość jako argument xD przydałyby wam się takie studia, żebyście nauczyli się myśleć
  • Odpowiedz
@niebedzienietzschego: Ostatnio rozdawałem na festynie nauki książki Irvina Yaloma - są 100 razy lepsze niż pseudo-coachingowe poradniki sukcesu.

Po nicku zgaduję, że masz już jakieś doświadczenia w filozofii. Jeśli tak, to osobiście bardzo polecam "Nowe drogi ontologii" Nicolaia Hartmana i tamtejszy podział na myślenie systemowe i systematyczne - uzdrowiła mnie z poszukiwania jednej odpowiedzi.
  • Odpowiedz