Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Zastawiam się nad wyborem profilu w technikum (3 gim. here) i waham się pomiędzy elektronikiem a informatykiem i nie mogę się zdecydować. Niby lubię sobie coś polutować, złożyć jakieś migające diody, czy coś naprawić (ostatnio wymieniłem pamięć SMD w dekoderze DVB-T, bo padła), ale z drugiej strony teraz generalnie nie stosuje się jakichś archaicznych układów elektronicznych, o których uczyłbym się (choć one też mnie interesują), tylko mikrokomputery z normalnym OSem. Ale za to w informatyku nie interesują mnie multimedia i grafika, czy konfigurowanie Windowsa dla Halinki z Januszexu do prac biurowych. Mam w domu #raspberrypi ale szlag mnie trafia jak mam coś zrobić z #linux i teraz leży nieużywana. Umiem też coś skrobnąć w #arduino ale głównie na zasadzie sklejenia gotowców, a nie napisania od zera np. obsługi jakiegoś czujnika. W przyszłości chciałbym właśnie pracować przy takich układach typu mikrokomputery/arduino (wiadomo, w wersji profesjonalnej, choć i nawet adruino czy RPi można spotkać w gotowych produktach), ale też chciałbym umieć zbudować np. wzmacniacz audio, nadajnik jakiś czy inny układ elektroniczny. Wszystkiego można się nauczyć samemu w domu, ale to nie to samo... :(
I teraz do was mireczki pytanie: Co polecacie bardziej; może jest tu jakiś mirek, który miał podobny dylemat i mógłby z perspektywy czasu dać jakieś rady, bo ja już serio nie wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A, zapomniałem: mieszkam w #warszawa na Woli i miałbym najbliżej do "Kasprzaka", ale ze względu na poziom wolałbym iść do ZSEiL na gen. Zajączka na Żoliborzu. Średnią będę miał ok. 4,5-4,7 (raczej bez czerwonego paska), z informatyki będę miał 6 (napisałem parę programów w c++ i pokazałem nauczycielowi stronę internetową, którą zrobiłem), z fizyki 4-5. Egzaminy gimnazjalne między 70-90% pewnie. W przyszłości chyba pójdę na studia i wiem że ukończenie technikum nic nie daje w rekrutacji do studiów, ale wolałbym chyba jednak technikum.

#corobic #pytanie #pytaniedoeksperta #elektronika #elektroprzewodnik #informatyka #techbaza
  • 63
@Bouncer: No właśnie nie wiem jak to będzie w przyszłości. Być może będę musiał pójść do pracy aby zarobić na studia, wiec chyba lepiej mieć ten dyplom.
@paweo: Na dobrą sprawę atmosfera jest bardzo fajna. Pierwszoklasiści mają bardzo fajne zajęcia z biologi i chemii z bardzo fajną panią ( ͡° ͜ʖ ͡°). A to czy się uczysz czy nie zależy już bardziej od ciebie. Ewentualnie jaki trafi ci się nauczyciel. Z jednego przedmiotu mam takiego co czyta sobie prezentacje za monitorem. Można sobie iść spać xD
Jeżeli chodzi o zajęcia to jest nauczanie modułowe
@paweo: Jeżeli chodzi o programowanie, to wątpię że ten "dyplom" przyda ci się do czegokolwiek, też interesuję się programowaniem i jestem w podobnym wieku i patrząc na program nauczania w TI nie wybrałbym się tam. Dodatkowo moim zdaniem spędzanie czterech lat w szkole w której i tak uczysz się tylko mocnych podstaw, które spokojnie mógłbyś ogarnąć w domu w czasie o wiele krótszym jest stratą czasu.