Wpis z mikrobloga

Resort środowiska stanowczo przeciwny GMO w Polsce

Jak dla mnie to smutna wiadomość. Polecam przeczytać znalezisko... :|

Resort środowiska jest zdecydowanym przeciwnikiem upraw GMO w Polsce; stanowisko rządu w tej sprawie jest jednoznaczne - mówi PAP wiceszef MŚ Andrzej Szweda-Lewandowski. Dodaje, że procedowane obecnie przepisy de facto zakażą takich upraw w naszym kraju.

"Zgadzamy się z postulatami przeciwników GMO, bo rząd, jak i Ministerstwo Środowiska są przeciwnikami prowadzenia upraw genetycznie modyfikowanych w naszym kraju. Ponadto, jest ramowe stanowisko rządu ws. GMO. Wskazuje ono, że Polska będzie dążyć do bycia krajem wolnym od GMO - czy to chodzi o uprawy, pasze czy żywność" - podkreślił w rozmowie z PAP wiceminister środowiska i Główny Konserwator Przyrody Andrzej Szweda-Lewandowski.


#polska #polityka #4konserwy #neuropa #nauka #gmo #gospodarka #rolnictwo
MalyBiolog - Resort środowiska stanowczo przeciwny GMO w Polsce

Jak dla mnie to sm...

źródło: comment_TPHKdOu0VQ8QdVVN3JtCCIay6LMYpVQz.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MalyBiolog: no i to jest w końcu jakaś #dobrazmiana , kto by pomyślał,że akurat mój kraj opowie się przeciwko antyludzkiej propagandzie trucia jedzenia.Niech sobie jaszczuroludzie kontrolują umysły po przez kłucie pomidorów ale na zachodzie a nie u nas.
  • Odpowiedz
@MalyBiolog: Co to GMO to mam mieszane uczucia. Bo pamiętam jak 15 lat temu zachwalali wszędzie margarynę do smarowania, że taka zdrowa, że masło i smalec to w ogóle zatyka żyły ale margaryna jest super. Nawet lekarze się wypowiadali i różni "naukowcy", robili mnóstwo badań i wszędzie niby margaryna wygrywała. A jak wyszło to wiadomo
  • Odpowiedz
Co to GMO to mam mieszane uczucia. Bo pamiętam jak 15 lat temu zachwalali wszędzie margarynę


@mrblue: Tylko margaryna to nowa moda, tak jak teraz zachwalają olej kokosowy, który d.. nie urywa. GMO to technologia. To nowsza, dokładniejsza i dająca większą kontrolę technologia. Tak jakbyś miał mieszane uczucia wobec nowych procesorów AMD Ryzen 7 gdyż kiedyś któraś wersja Athlon 64 okazała się mieć feralne chłodzenie.
  • Odpowiedz
Tak jakbyś miał mieszane uczucia wobec nowych procesorów AMD Ryzen 7 gdyż kiedyś któraś wersja Athlon 64 okazała się mieć feralne chłodzenie.


@GregPelka: to akurat miałbyś k---a racje XDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@GregPelka: opatentowana technologia, a za patenty się płaci. Co roku, bo nie można magazynować własnych zbiorów na kolejny rok, a jak przez przypadek samo ci wejdzie na pole (co jest wysoce prawdopodobne) to łamiesz prawo patentowe.

Nie wszędzie się to tak świetnie sprawdziło jak to przedstawiasz.
  • Odpowiedz
@Electr0bot: aż konto odusunąłem, ale tylko na chwilę:

patentowane są wszystkie odmiany, te uzyskane tradycyjnie też. Za wejście przez przypadek na pole nie ma żadnych kar, nigdy się coś takiego nie wydarzyło. Parę razy rolnicy-cwaniacy próbowali tak mówić. Okazywało się, że skupili ziarno na lewo itp.
  • Odpowiedz