Wpis z mikrobloga

Resort środowiska stanowczo przeciwny GMO w Polsce

Jak dla mnie to smutna wiadomość. Polecam przeczytać znalezisko... :|

Resort środowiska jest zdecydowanym przeciwnikiem upraw GMO w Polsce; stanowisko rządu w tej sprawie jest jednoznaczne - mówi PAP wiceszef MŚ Andrzej Szweda-Lewandowski. Dodaje, że procedowane obecnie przepisy de facto zakażą takich upraw w naszym kraju.

"Zgadzamy się z postulatami przeciwników GMO, bo rząd, jak i Ministerstwo Środowiska są przeciwnikami prowadzenia upraw genetycznie modyfikowanych w naszym kraju. Ponadto, jest ramowe stanowisko rządu ws. GMO. Wskazuje ono, że Polska będzie dążyć do bycia krajem wolnym od GMO - czy to chodzi o uprawy, pasze czy żywność" - podkreślił w rozmowie z PAP wiceminister środowiska i Główny Konserwator Przyrody Andrzej Szweda-Lewandowski.


#polska #polityka #4konserwy #neuropa #nauka #gmo #gospodarka #rolnictwo
MalyBiolog - Resort środowiska stanowczo przeciwny GMO w Polsce

Jak dla mnie to sm...

źródło: comment_TPHKdOu0VQ8QdVVN3JtCCIay6LMYpVQz.jpg

Pobierz
  • 26
Wołam zainteresowanych (188) z listy RiGCzowa
Możesz zapisać/wypisać się klikając na nazwę listy.

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Masz problem z działaniem listy? A może pytanie? Pisz do IrvinTalvanen

! @BarekMelka @smyl @Xianist @Lipathor @Destr0 @Majk_ @GilbertEatingGrape @kakaowymistrz @eMac1ek @wielooczek @donmuchito1992 @MalyBiolog @daj_pan_spokoj @baqs @hidd3n13 @bvszky @Songbird @kvvach @Bartoni @GeorgeSorosVEVO @Szarlejowiec @banani @Usurper @Replica @fukboi @fantomasas @madmen @emdey @nuuminat @franek-pokrywko @Slonx @Lisek_Chrystusek @Awerege @qweasdzxc @nawon @GordonLameman @Saeglopur @Matyson @buntpl @sayan @Doctor_Manhattan @vrah_ @
Co to GMO to mam mieszane uczucia. Bo pamiętam jak 15 lat temu zachwalali wszędzie margarynę


@mrblue: Tylko margaryna to nowa moda, tak jak teraz zachwalają olej kokosowy, który d.. nie urywa. GMO to technologia. To nowsza, dokładniejsza i dająca większą kontrolę technologia. Tak jakbyś miał mieszane uczucia wobec nowych procesorów AMD Ryzen 7 gdyż kiedyś któraś wersja Athlon 64 okazała się mieć feralne chłodzenie.
@Gilad: nie wiem jak stoisz z językiem angielski, oprócz tego co napisał @GregPelka:
to jeszcze:
Why People Oppose GMOs Even Though Science Says They Are Safe

Genetically Modified Organisms (GMOs): Transgenic Crops and Recombinant DNA Technology
If you could save lives by producing vaccines in transgenic bananas, would you? In the debate over large-scale commercialization and use of GMOs, where should we draw the line?

Publikacja po polsku
@GregPelka: opatentowana technologia, a za patenty się płaci. Co roku, bo nie można magazynować własnych zbiorów na kolejny rok, a jak przez przypadek samo ci wejdzie na pole (co jest wysoce prawdopodobne) to łamiesz prawo patentowe.

Nie wszędzie się to tak świetnie sprawdziło jak to przedstawiasz.
@Electr0bot: aż konto odusunąłem, ale tylko na chwilę:

patentowane są wszystkie odmiany, te uzyskane tradycyjnie też. Za wejście przez przypadek na pole nie ma żadnych kar, nigdy się coś takiego nie wydarzyło. Parę razy rolnicy-cwaniacy próbowali tak mówić. Okazywało się, że skupili ziarno na lewo itp.