Wpis z mikrobloga

Pytanie do wierzących. Serio wierzycie że istota wszechpotężna, żyjąca poza czasem bawiłaby się w takie gówno jak robienie sobie terrarium w którym trzyma ludziki które hoduje, każe się do siebie modlić, karze złym losem za nieposłuszeństwo, czasem zsyła na nich klęski, i ocenia ich według własnego kodeksu moralnego? Potem wybiera których wysłać do piekła i nieba które sam stworzył bo jest wszechmogący. To wszystko zrobił, bo co? Bo mu się nudzi? Takiej istocie? Po #!$%@? miałby to robić? Pomyślcie jak niedorzeczne to jest. Pomijam fakt że to sadyzm. Za to samo w skali ludzkiej poszlibyście siedzieć.

Obrazek dla atencji
#pytanie #religia #monoteizm #ateizm #rozkminy
G.....4 - Pytanie do wierzących. Serio wierzycie że istota wszechpotężna, żyjąca poza...

źródło: comment_7Wk6Pp0hFyOdTxdfyrjI2ybZu3mSiBzA.jpg

Pobierz
  • 246
@Aokx: Przykro ci bo myślisz z perspektywy obecnie posiadanego stanu świadomości o innym (lub braku świadomości) który cię czeka. To jest tak jak użalanie się nad chorym psychicznie, że jaki on biedny bo chory, podczas gdy on ma #!$%@? bo nie kuma że istnieje stan świadomości w którym ogarniałby rzeczywistość nieco bardziej.
@Aokx: Ja tez nie piszę czy słuszne czy nie, tylko pokazuję skąd ta "przykrość" się bierze i że można się jej pozbyć. Ja jestem niemal pewny że po śmierci życie się kończy, ale nawet jak się kończy to po prostu będzie tak jak przed narodzinami, więc dla mnie nawet spoko :D
@MaczuPikaczu: Aaa tak to sobie tłumaczysz. Ja zakładam że to bardziej emocje i uczucia osób decydują czy im z tego powodu przykro, ale nie spierajmy się o to. Jak będzie tak spoko to wejdź w mapy google znajdź tory i Adios( ͡° ͜ʖ ͡°)

edit
Co daje Ci że wiesz że po śmierci nic nie będzie? Jakie są tego korzyści?
@Aokx: No chyba że jedzenie ruchanie itp to są korzyści dla ciebie, ale to jest ocenianie z perspektywy świadomości ziemskiej. To weź przenieś się w świadomość taką przed narodzinami jaką miałeś i zastanów się czy chcesz się urodzić. Tamta świadomość powie ci że ni #!$%@? nie chce się narodzić bo ona nie odczuwa potrzeby miłosci, seksu, jedzenia itp.
@MaczuPikaczu: Nieistnienie rozumiem jako brak przyjemności i nieprzyjemności. To że nie chcesz się zabić a jesteś istotą rozumną to znaczy że jednak masz więcej przyjemności.
@MaczuPikaczu: Niewiele trzeba żeby się zabić wystarczy jeden krok. To chyba świadomie jesteś w stanie zrobić. Przynajmniej tak sobie wyobrażam że jak stwierdziłbym że do końca życia czeka mnie dużo nieprzyjemności to bym się zabił :)