Wpis z mikrobloga

#praca #pracazagranica #pracbaza #uk #emigracja #emigrujzwykopem #revit

Mirki
Czy bylibyście zainteresowani robieniem kariery w instalacjach tryskaczowych?
Miejsce: Worcester / Oldbury / Hemel Hempstead Osobiście polecam Worcester za mnóstwo zieleni i ceny najmu pokoju/mieszkania.
Wynagrodzenie: 15-25K – wyjaśnione w tekście poniżej, na umowie o pracę full-time.
Jeśli jesteś samodzielny i czujesz się na siłach to mogę też zlecać chałturki, płatne ok. 20GBP/godz.

Młody dynamicz... tfu... Potrzebuję lepszej zarzutki.
Będzie szczerze. Praca nie należy do najłatwiejszych. Wymagana jest duża dokładność, przywiązanie do szczegółów, opieka nad formalną stroną projektu. Dlaczego? To co zaprojektujesz trafia do zakładu prefabrykacji, a następnie na budowę, pomyłki kosztują czas, materiał i robociznę.
Co znaczy formalna strona, wysyłanie zapytań o informacje projektowe (RFI - request for information), ostrzeżeń o dodatkowych kosztach (EWN - early warning notice), zestawienia materiałów (job breakdown) gromadzenie informacji nt. wszelkich odstępstw od oryginalnego projektu w stosunku do tego co jest na budowie w celu obciążenia poniesionymi dodatkowymi kosztami klienta (CN change notification, VO variation order).

Co jeszcze?
Oczywiście Autocad, w jak najwyższym stopniu. Posługiwanie się Xrefami, operowanie UCSem, LISP (tylko obsługa, a nie pisanie), bloki dynamiczne, biegłe posługiwanie się modelem i layoutami.

Mile widziana byłaby biegła znajomość Revita, ale tylko moduł orurowania (jeśli znasz wentylacje to też poradzisz sobie z orurowaniem). Najlepiej jeśli umiesz sam postawić projekt, łącznie ze sprawdzeniem współrzędnych (rozróżniasz origin point od project internal point oraz shared coordinates). Umiesz pracować na worksetach. Umiejętność edycji rodzin / tworzenia nowych byłaby fajną sprawą… Jeżeli w CV podasz, że znasz się na Revicie to będę robił test – zamodelowanie ok. 10-20 tryskaczy z orurowaniem na podstawie rysunku dwg.

Doświadczenie w tryskaczach, ale jeśli nie masz to jeszcze nic złego. Ale wtedy wymagana byłaby umiejętność obliczeń hydraulicznych dla innych instalacji z branży ogrzewczej / chłodniczej, wodociągowej, po prostu chciałbym wiedzieć czy rozumiesz jak działają zależności między przepływem i ciśnieniem.

Chęć wyjazdu na wyspę wiecznej jesieni:) i jak najlepsze posługiwanie się językiem Shakespeara. Nie trzeba pisać esejów, ale czasem trzeba wyjaśnić przez telefon człowiekowi na budowie jak należy poprowadzić rury, podać wymiar, którego się zapomniało umieścić, wyjaśnić dlaczego zaprojektowałeś 6 tryskaczy zamiast 4 w danym pomieszczeniu. Nie trzeba popisywać się krasomówstwem, ale należy umieć przekazać komunikat.
Czy zauważyliście, że nic nie wspominam o uprawnieniach, ani wykształceniu. A to dlatego, że nie trzeba. Z czasem i nabraniem doświadczenia jednak polecam zdawać egzaminy LPCB, fundowane przez firmę.
Jest także możliwość zrobienia uprawnień budowlanych angielskich. Sam chcę takowe zrobić w tym lub na początku przyszłego roku. Szczegóły wyjaśnię zainteresowanym.

Firma oferuje:
Dobre wynagrodzenie. Brutto rocznie 15K – 20K, czyli miesięcznie 1100 – 1380 netto dla osób znających tylko Autocada. I do 25K brutto = 1656 netto/miesiąc przy znajomości tryskaczy i Revita. Nie mówię, że to najlepsze pieniądze na rynku, bo nie chcę kłamać. Ale w stosunku do cen wynajmu to wygląda to bardzo dobrze. Ponadto jeśli się sprawdzisz to pensja będzie szybko rosła.
Samochód służbowy (w bardzo przyzwoitych wersjach wyposażenia) lub car allowance dla bardziej doświadczonych projektantów. Nie gwarantuję, że dostaniecie z miejsca, ja dostałem po roku pracy.
Najprawdopodobniej pokój z łazienką i wspólną kuchnią na jakiś czas za darmo, ale muszę się tego dowiedzieć na 100%.
Możliwość nauki instalacji tryskaczowych w różnych stopniach wtajemniczenia. Robi się bardzo dużo instalacji począwszy od małych aranżacji sklepików przez szkoły / biura po magazyny / sklepy aż po elektrownie i dla każdego się coś znajdzie.
Oferuję pomoc w przeprowadzce za darmo. Doradzę jak przewieźć Twoje graty, jak otrzymać NIN, założyć konto itd.
Przydatne strony:
http://www.rightmove.co.uk/
http://www.thesalarycalculator.co.uk/salary.php
  • 22
@bacteria: @Issac: @ronnie_darco: @mektoncjusz: @scobos: @Mirkomil:

Mirki nie wiem czy ironizujecie czy nie ale odpowiem na serio. Kolega z Rumunii, mechanik samochodowy, ogarnął Autocada z youtube'a w kilka tygodni i z taką znajomością go zatrudnili za 15K, obecnie po 1,5roku ma ok 19K. Moim zdaniem Autocad to najprostsze i najbardziej podstawowe narzędzie, za które kokosów się nie dostanie w rejonach West Midlands.
Trochę przesadziłem z opisem:
@michal1msiekk: podsumowujac jak tobie sie udalo to wszystko fajnie ci sie ulozylo.
Nam chodzilo o to, ze podales bardzo duze wymagania na 15k, 15k daja studentom odrazu po studiach z lekka znajomoscia jakis programow inzynieryjnych a ty tutaj napisales, ze chcesz super autocad(sam super autocad to 25) i jeszcze revit i znajomosc branzowa.
@michal1msiekk: przecierz 15k to teraz jest minimalna pensja po podwyzce. Nic dziwnego ze szukasz kogos na wykopie bo na normalnej stronie z ogloszeniami to ludzie zejda ze smiechu. I to reklamowanie zarobkow netto, naprawde myslisz ze to na kims zrobi wrazenie?