Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zwiazki #niebieskiepaski #rozowepaski
Wkrótce zamieszkam ze swoją partnerką w moim mieszkaniu, jesteśmy parą 3 lata. Zarabiam 4x więcej od niej i zastanawiam się jak rozwiązać sprawę finansów tak aby nie poczuła się urażona, z drugiej strony nie chcę pełnić roli bankomatu. Nie od dziś wiadomo, że pieniądze mogą poróżnić. Do tej pory raczej byliśmy zgodni, że każdy płaci za siebie, czasem dokładałem. Ostatnio jednak zauważyłem podejście coś w rodzaju bo ty masz więcej, mnie na to nie stać itp. itd.

Jak to u was wygląda?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: dorotka-wu
  • 134
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie, wtedy tez nie składaliśmy sie "po połowie" tylko za nasze wyjścia do kina, na kolacje czy gdziekolwiek płaciłem ja. Znasz takie pojęcie jak męska duma?


@Max_Sop: świetnie wyprano Ci mózg, stawiaj wszystko kolejnym księżniczkom z tindera ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania jak planujecie wspólne gospodarstwo domowe to miejcie też wspólny budżet. Jedno konto. Ja też swego czasu miałem sytuację że moja zarabiała 2x więcej ode mnie. Obecnie zarabiamy tak samo. Zawsze mieliśmy wspólny budżet, niezależnie od wysokości zarobków. Kończy się ją i Ty, zaczyna się nowy byt, czyli MY, niezależnie kto ile zarabia. Powodzenia.
  • Odpowiedz
@The_Starfish: no właściwie to chodzi o to że na żadnych zasadach. Chodzi o zdrowe podejście faceta do traktowania swojej kobiety. Na to się składa wiele kwestii. Bez manipulacji, bez wykorzystywania swojej "wyższej" pozycji.

@Jackal-SS: zarabiasz co najmniej 20 tysięcy miesięcznie i popijasz Tyskie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak już chcesz bajeczkować w internecie to chociaż rozsądnie.
  • Odpowiedz
Niestety tak to już jest... Mimo dobrego wykształcenia zawsze kobiety będą zarabiać mniej na tym samym stanowisku.


@dorotka-wu: po co jakikolwiek pracodawca więc zatrudnia facetów jak może mieć takiego samego pracownika za niższe pieniądze?
  • Odpowiedz