Wpis z mikrobloga

Na miejscu Michała już dawno bym #!$%@? z pracy wszystkich którzy pracują nad wykopem. Od ilu lat mamy problemy z tagami i innymi rzeczami? Gorące przecież od początku nie działają i nie raz po meczach Polski czy czymś były puste jak ktoś miał tagi na czarnej.
Goście przychodzą codziennie do pracy i biorą niemała kasę i co oni tam robią? Pierdzą w stołek? Moderacja dostaje takie #!$%@? grosze ze aż przykro jest jak się usłyszy co za kwotę maja do podzielenia ale oni coś tam robią, źle, ale robią XD
Od dawna mówię ze to ze ten portal jeszcze nie upadł to jest jakiś cud.
  • 103
@Lrrr: Tylko to jest trochę trudniejsze od strony technicznej. Bo jak aktualnie działają gorące:
1. Pobierane jest X wpisów z największą liczbą plusów mających datę wrzucenia nie dalej niż i to jest sztywna lista odświeżana co X minut (więc jedno zapytanie do bazy danych na cały serwis na ileś minut).
2. Dla każdego usera po wejściu w gorące usuwane są wpisy z tagami, które ma na czarnej liście w formie obrobienia
@Sarpens: a nie dałoby sie zrobić tak że pobierasz z bazy wpisy z X tagów a nie wszystkie wpisy i potem system ukrywa te zablokowane? Nie jestem informatykiem xD nie mam zielonego pojęcia jak działa internet
@Rga79: Problem nie z ilością pobranych wpisów, a ze sposobem filtrowania tego później co jest robione w kolejności:
1. Paginacja - czyli dzielenie listy wpisów na stronę.
2. Usunięcie wpisów z czarnej listy.

Tylko tu się pojawia problem, że w momencie streama na 100 gorących wpisów 95% będzie z #danielmagical.

A zmiana zapytania na takie, które Ty proponujesz rzuca dodatkowe problemy po tym - jak identyfikować użytkownika, który ma danielmagical
@Lrrr: bo mają spieprzone już od dawna a inni to pewnie szybciej ogarnęli i mają mądrzejszych ludzi ;p

W każdym razie #!$%@? o tym, że coś jest łatwe/trudne w IT nie będąc w temacie jest mega słabe.
Wbrew pozorom to nie są łatwe sprawy i ogarnięcie tego w cache wymagałoby porządnych maszyn, nie wiem ile ma wykop ale reddit ma po kilkatysięcyGB ramu na sam cache :P

https://redditblog.com/2017/01/17/caching-at-reddit/
@Lrrr: Bo wykopowy system tagów, czy właściwie mikroblog powstawał lata temu i pewnie pracuje na zasadzie domu, do którego się cały czas coś dobudowuje, a nie poprawia się starych funkcjonalności.

Teraz trzeba by było pewnie przebudować cały system od zera - co pewnie przerasta ich kosztowo xD

Tak jak mówię - rozwiązanie w trybie hotfix - wrzucenie drugiego linku z gorącymi bez #danielmagical i wszyscy będą zadowoleni
@RicoElectrico: porównujesz dużo większe serwisy które mają terabajty RAM-u dla cache'owania ;) nie wiem dokładnie jak budowana jest strona główna w reddicie, prawdopodobnie jest to spora aproksymacja i nie wiem jak działa instagram, napisałem tylko co wykop musiałby w tej chwili zrobić żeby mieć dobrze ogarnięte czarnolistowanie.
@PanWitold: pytam osób które są mają jakiekolwiek pojęcie. Przecież nie mówie że powinno to wyglądać tak czy tak.

@Sarpens: ogólnie to jako zwykły user nie wiem co oni robią xD pracują nad nową wersją serwisu? Czy może nad tymi #!$%@? mobilnymi apkami xD