Wpis z mikrobloga

@wasiuu I tak miałem tylko 10% zniżki za kontynuację :-) Ciekawe ile może wzrosnąć. W końcu po to mam ubezpieczenie, żeby z niego korzystać... A felga kosztuje 400-500 zł na Allegro.
@kasin: No to kalkuluj ile wzrośnie i ile koszt prostowania. Ja mając szkody parkingowe nigdy nie likwidowałem ich z AC, bo nigdy się to nie opłacało. Ale to tylko w przypadku osobówek lub ciężarówek. Ubezpieczyciele jadą nas w kakao aż huczy.
Bicie na kierownicy przy walniętym tylnym kole, taaa. Jeśli tylko rant oberwał to można jechać bez obaw. A najprawdopodobniej tak się stało, bo w miejscach gdzie są ramiona, obręcze są najwytrzymalsze. Najlepiej podnieś tył motocykla, jeśli masz to na centralce, jeśli nie to poproś kogoś i przechyl go na bocznej nóżce. Pokręć i sprawdź czy felga bije na boki lub góra-dół.
@kasin sprawdź polisę, może być tak że jest jakiś udział własny i dopiero działa powyżej jakiejś kwoty. Ja nigdy nie używałem ac to tanich szkód bo po przeliczeniu to zwykle się nie opłacało, zresztą teraz po wzroście składek mocno patrzą na szkodowosc w poprzednich okresach
@debenek Mam taką samą opinię jak Stitch. Nie po to płacę dużo pieniędzy za AC, żeby jeszcze płacić za naprawy. A to nie jest mała szkoda - ASO nie będzie klepać, tylko wymieni felgę, więc koszt prawie 3k.
Nie chcę mieć wyklepywanej felgi w moto z 18 kkm przebiegu.
Jak podwyższą mocno składkę to się zastanowię czy brać :-)
@kasin daj znać na PW. Podwieź koło do prostowania.do mojego ojca do warsztatu. Mają tam niezłego magika , gosc 80 lat ale felgi naprawia koncertowo, może coś zaradzić.
@Kick_Ass Dzięki za chęć pomocy :-) Jakby co, to będę się odzywał, bo teraz czekam na info z ASO, z terminem serwisu, a z felgą póki co nie ma tragedii. Dzisiaj prawie 300km bez skargi :-)
@hypation: Już zgłosiłem. Nie mam minimalnej kwoty ani udziału własnego. Poza tym ASO wyceniło mi wcześniej przednią felgę na 2900, a wymienili ją, bo zauważyli zarysowanie, które ja przeoczyłem po szlifie. Ubezpieczalnia przyklepała.
Felga nie będzie naprawiana, tylko zażądam wymiany.

@syrena_elektro: @Stitch: Zgłosiłem szkodę. Dzięki za wsparcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Już zgłosiłem. Nie mam minimalnej kwoty ani udziału własnego.


@kasin: to nie o to chodzi, jak będziesz kupował AC na przyszły rok to ze względu na wypłatę walną Ci cenę.