Wpis z mikrobloga

@Saper9: aha, jak twierdzę wraz z większością cywilizowanego świata, że Asad użył broni chemicznej to jestem atakowany tekstami "hurr durr jak śmiesz byc pewien nie ma zadnych dowodów", ale już twierdzenie z całą pewnością, ze tego nie zrobił, jest już spoko?
@glosnik: Dobra, ostatni raz ci trollu odpisze.

Nie widać, bo nie mam zdania na temat tego kto mógł dokonać tego ataku. Przyjmuję za możliwe wszystkie możliwości, i czekam na zbadanie tego ataku przez ONZ.

Tym się od siebie różnimy. Wyśmiewasz #ruskapropaganda a sam jesteś dokładnie taki jak oni - wszystko co ci pasuje uznajesz za pewnik, wszystko co nie pasuje za propagandę. Twoi demokratyczni idole tysiące razy kłamali, naciągali i budowali
@glosnik: @pan_kleks8: Z tym Saddamem sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana niż się to przedstawia. Nie ulega żadnej wątpliwości ze w latach '80 na jego rozkaz wielokrotnie używano broni chemicznej na masową skalę zarówno przeciwko kurdyjskim cywilom jak i przeciwko irańskiemu wojsku. W wyniku tych ataków zginęło kilkadziesiąt tysięcy ludzi a wojska irackie przechyliły szalę zwycięstwa w wojnie przeciwko Iranowi i Chomeini musiał oficjalnie przyznać porażkę w próbach eksportu islamskiej
Zupełnie serio, uważasz że takie efemeryczne państewka jak Syria, Irak, Libia itp powinny mieć nawet potencjalną możliwość posiadania broni masowego rażenia?

Żeby człowiekowi który już w przeszłości gazował nawet nie wrogów tylko swoich obywateli zostawić nawet cień szansy na powtórzenie tego wyczynu?


@funkmess: Ja nie uważam. Przy czym nie uważam też takiego #!$%@? że idziemy tam dla pokoju. Ja bym wolał jakby jawnie powiedzieli że idą tam po to i tamto.
cywilizowany świat twierdził też, że Husajn miał broń chemiczną, pamietasz?


@pan_kleks8: wcale nie. Poza USA mało kto tak uważał. Amerykanie poszli na tamtą wojne przy dużej dezaprobacie cywilizowanego świata.
@Bigby: A są jakieś dowody na to, że USA wystrzeliło Tomahawki w Syrię? Być może tylko udają, że zaatakowali, by wystraszyć świat, a zdjęcia zfotoszopowali? Tak by było taniej z pewnością.
@glosnik:

aha, jak twierdzę wraz z większością cywilizowanego świata, że Asad użył broni chemicznej to jestem atakowany tekstami "hurr durr jak śmiesz byc pewien nie ma zadnych dowodów", ale już twierdzenie z całą pewnością, ze tego nie zrobił, jest już spoko?


Ei incumbit probatio qui dicit non qui negat
@funkmess: Czy my dyskutujemy o sensowności posiadania broni chemicznej? Nie. Dyskutujemy o prawdomówności i rzetelności polityków, którzy wymyślają najgorsze kłamstwa, a ludzie łykają je jak pelikany