Wpis z mikrobloga

Czy mnie ominął skok ewolucyjny warsztatów samochodowych, czy trafiłem wczoraj na jakąś perełkę? xD
1) napisałem maila z zapytaniem o cenę i terminy
2) zadzwonił do mnie właściciel, rzeczowo omówiliśmy wszystko co napisałem i umówiliśmy się na konkretny dzień i na konkretną (!!!) godzinę
3) mechanik zaczął działać punktualnie o godzinie, na którą się umówiliśmy
4) mogłem oglądać akcję z kamery w świetnej jakości bez krzywych spojrzeń mechanika
5) 42 min później auto do odbioru
6) cena różniła się o grosze bo dodatkowo wymieniona została żaróweczka - nie wiedziałem, że padła

Byłem już w kilku warsztatach i kilku aso i jak do tej pory może tylko aso dorównuje tej miejscowce. Ale jak wiadomo - aso mają swoją cenę to raz, a dwa kolesie w gajerkach czasami wychodzą z siebie żeby wepchnąć dodatkowe naprawy, usługi.

Jak ktoś chce to mogę podać adres. #gdynia #trojmiasto #mechanikasamochodowa #samochody
źródło: comment_n3Xab2yitVpRm6zPoGnNE632wtANO35i.jpg
  • 52
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: zanim coś zrobił, to przyszedł do mnie. Kiedyś we Wrocławiu miałem sytuację, że koleś zrobił X jakiś pierdół dodatkowo bez mojej zgody i policzył sobie sporo więcej. Miał pecha, nie uprzedził, a ja nie przewidziałem więcej pieniędzy na naprawę niż to co na początku powiedział.

@aso824: @bgonzo: Auto Szpak ul Żwirowa Gdynia. A&S na Puckiej?
4) mogłem oglądać akcję z kamery w świetnej jakości bez krzywych spojrzeń mechanika


@ecco: Po co takie głupoty? Jak już tam siedziałeś to lepiej być przy aucie i ewentualnie coś tam pomóc mechanikowi - będzie szybciej i Ty się czegoś nauczysz. Ja zawsze robię razem z moim mechanikiem, sam się dzięki temu uczę i jest szybciej.
@ecco: ja kiedyś pojechałem do exmot citroen i zobaczyli ze mam kamerę to zaczęli drzeć się ze mam to wyłączyć - a był to moment gdy wjeżdżałem na warsztat ledwo co przekroczyłem maską bramę wjazdową.
@ecco: zazdroszczę, ja mam do porządnego mechanika 100km a boję się sprawdzać u innych przez co mam parę rzeczy niezrobionych ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@handler: z doświadczenia wiem że warsztaty z reguły wolą zrobić hamulce/zawias jakiś na szybko i wymiany płynów i pierdół niż babrać się jak komuś się wysypie skrzynia silnik czy głowica, więcej roboty, czasami niepożądane przestoje a tak "tanio, szypko , fahowo" zrobią i każdy zadowolony, czasami nawet jak ktoś przyjeżdza, leci hasło wymiana dwumasy czy jakaś naprawa skrzyni i już że terminy na taką naprawę to za rok xDDD autentyk
@ecco: Nieźle :) Jakby ktoś szukał warsztatu w ten deseń w Krakowie to też jest taki. Co prawda kamerki nie ma ale i tak jest zajebiście ;) Jak komuś by się przydało to niech się odzywa.
Byłem akurat z hamulcami mojego szrota i wszystko zrobione nieźle, powymieniali mi wszystko co było trzeba, praktycznie pełny remont układu. Z każdą duperelą dzwonił mechanik z pytaniem czy wymieniać i informacją ile to będzie kosztowało.
@ecco: Miałem dokładnie to samo we Wrocławiu. Miało być 200-300 zł, przychodzę po odbiór samochodu a tu 700 bo coś jeszcze trzeba było wymienić (wymienione było faktycznie, ale nie ustalono tego ze mną). Po mojej stanowczej deklaracji, że inaczej się umawialiśmy właściciel warsztatu się wkurzył, skasował 300 zł, rzucił papierami i kazał jechać.
@ecco Mirku dzięki za adres, może przy następnej okazji skorzystam, bo dotychczas zapierdzielałem do Pruszcza, bo tylko im ufałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ecco to jak już o dobrych warsztatach to ja polecam Supral, elektryk i serwis alarmów.
Oszalał mi fabryczny alarm w Avensis wył całą noc co parę minut, rano przedzwoniłem wszystkich we #wroclaw od a do z i jak tylko słyszeli fabryczny alarm Toyoty to odsyłali do ASO- kazali mi czekać ponad tydzień...
Trafiłem na Supral, konkretny Pan powiedział, że potrafią ukraść każde auto i żebym przyjechał za 2h!! Wpadłem i 30
@fre4k: pewnie kwestia dogadania się, mi moim złomkiem wstyd nawet do nich podjechać ( ͡° ͜ʖ ͡°) do francuzów słyszałem dobre opinie od znajomego o serwisie "Buldog", więc obczaję albo pojadę do tego co dał OP na wymianę sprzęgła