Wpis z mikrobloga

@TheOranguTANK: ty serio myślałeś że ja mówię żeby ludzie by otworzyli zagrody i wypuścili miliony zwierząt? ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

ja mówię że kurczaki czyhałoby ekspresowe wyginięcie w środowisku naturalnym. jakieś krowy czy świnie by pożyły dłużej ale też bym im nie wróżył niczego dobrego

gdzie by taka krowa poszła? do lasu?
@Radeg90: Dlaczego niszczymy? Wiesz jak ogromne tereny przeznacza się na paszę dla np. krów i innych zwierząt? Wycina się ogromne lasy amazońskie — hodowla zwierząt może być odpowiedzialna nawet za 90% wycinki tamtejszych lasów. Wiesz ile gatunków jest przez to zagrożonych i ile zwierząt przez to wymiera? Więc i tak hodowanie zwierząt odbija się na życiu ogromnych ilości innych naturalnie żyjących zwierząt.
A hodowanie to i tak trzymanie zazwyczaj w tragicznych
@Radeg90: @KwadratowyPomidor2: co z tego, że obecna masowa hodowla zwierząt doprowadza do wyginięcia kilku tysięcy gatunków roślin, zwierząt i owadów każdego roku. Nie możemy z niej zrezygnować, bo może jeden sztuczny gatunek kur wyginie!

Kury mogą żyć i niektóre gatunki żyją w Azji i Afryce. W każdym razie istnieje takie coś jak schroniska dla zwierząt czy ludzie chcący hodować takie zwierzęta jako zwierzęta ozdobne lub pupili.

W polsce nie jemy
@Clefairy:

Wasz argument jest skrajnie ułomny.


Wasz argument? Jaki "WASZ" wtf? To ja się pytam towarzyszu lol. mój nick to KwadratowyPomidor2

obecna masowa hodowla zwierząt doprowadza do wyginięcia


wytjaśnisz to? jak hodowla kur prowadzi do wyginięcia innych gatunków?

Kury mogą żyć i niektóre gatunki żyją w Azji i Afryce.


proszę o linki. jestem, sorry jesteśmy bardzo ciekawi

W każdym razie istnieje takie coś jak schroniska dla zwierząt czy ludzie chcący hodować
wytjaśnisz to? jak hodowla kur prowadzi do wyginięcia innych gatunków?


@KwadratowyPomidor2:

"„Na świecie istnieje od 5 do 80 milionów roślin i zwierząt składających się na bioróżnorodność naszej planety. Tropikalne lasy deszczowe, pokrywające tylko 7% naszego lądu, jednak znajduje się tam aż ponad połowa tych gatunków. Z dziesiątek milionów gatunków na Ziemi, naukowcy nazwali jedynie 1,5 miliona z nich i jeszcze mniej z nich zostało dokładnie zbadanych. Znaczna ilość roślin z lasów
wytjaśnisz to? jak hodowla kur prowadzi do wyginięcia innych gatunków?

@KwadratowyPomidor2:

"„Na świecie istnieje od 5 do 80 milionów roślin i zwierząt składających się na bioróżnorodność naszej planety. Tropikalne lasy deszczowe, pokrywające tylko 7% naszego lądu, jednak znajduje się tam aż ponad połowa tych gatunków. Z dziesiątek milionów gatunków na Ziemi, naukowcy nazwali jedynie 1,5 miliona z nich i jeszcze mniej z nich zostało dokładnie zbadanych. Znaczna ilość roślin z lasów
@KwadratowyPomidor2 może ja spróbuję;D
Żeby wyżywić zwierzęta w hodowlach przeznaczonych na mięso potrzeba bardzo dużo jedzonka - roslinnego - jest to często soja
i żeby wyhodować soję ludzie wycinają lasy równikowe po to, żeby zrobić miejsce na uprawę. Dlatego gatunki które wcześniej miały Las nijak nie mogą przetrwać na polu soi więc wymierają. Ogólnie żeby wytworzyć jakaś masę mięsa trzeba przeznaczyc na to dużo więcej roslin.