Wpis z mikrobloga

#programowanie #budownictwo #python #naukaprogramowania

Witam Mireczków mam pytanie może znajdują się tu osoby które połączyły te 2 rzeczy? Obecnie studiuje budownictwo i po zajęciach z Sci-labem zastanawiam się czy ktoś z wykopków nie był w mojej sytuacji i czy nie poratuje jakimiś cennymi radami odnośnie startu. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć aby miło pisać programy pomocne w projektowaniu budynków warto zacząć od pythona czy matlaba lecz matlab jest płatny także zostaje mi python. Wiem że głupio pytam ale kto pyta nie błądzi, za każdą podpowiedź będę wdzięczny :)
  • 8
  • Odpowiedz
@siepas: Nie wiem, czy jest sens bawić się w tworzenie własnych programów symulujących skomplikowane zależności fizyczne. Tym bardziej, że pewnie już ktoś (mądrzejszy) zrobił jakiegoś CADa do symulowania naprężeń i innych ważnych "wskaźników". Wystarczy poszukać niż potem odkrywać bugi w kodzie po zawaleniu szopy :)
  • Odpowiedz
Do autocada, robota, revita itp. mozna pisac biblioteki w C#. Programy do obliczeń MESu piszą zwykle doktorzy z uczelnii, bo ostatecznie jakaś uczelnia musi ręczyć za poprawność obliczeń. Jak zaczniesz programować to nie będziesz pracował w budownictwie, bo Ci się nie będzie opłacało.
  • Odpowiedz
@siepas: Warto się uczyć Pythona z kilku względów. Ja pracuję przy konstrukcji maszyn i piszę sobie proste programy do obliczeń analitycznych (wytrzymałościowe i pochodne). Z biblioteką matplotlib i numpy masz w zasadzie wszystkie najważniejsze funkcjonalności matlaba za friko. Ale ważniejsza cechą jest to, że wiele programów CAD ma API dla Pythona lub VBA, więc można sobie robić skrypty generujące geometrię dla pewnych standardowych zespołów na podstawie tych obliczeń. Podobnie jest z
  • Odpowiedz