Wpis z mikrobloga

@a__s: Nikt go nie zmusza do prowadzenia biznesu, który żeby zarobić - bazuje na wyświetlaniu reklam, których ludzie nie lubią oglądać. Człowiek inteligentny raczej zastanowi się jak zrobić, żeby jego reklamy były mniej inwazyjne i ludzie przestali je wyłączać, zamiast wyzywać ludzi od złodziei. Część ludzi zawsze będzie unikać oglądania reklam (jeżeli to możliwe) , taka jest natura tego biznesu. Jeżeli nie jest w stanie się z tym pogodzić, to może
które reklamy są dla Ciebie uciążliwe


@a__s: inwazyjne i rozwalające serwis - ta na górze pomiędzy belką, a listą; ta na dole pomiędzy listą, a wyborem stron; ta po prawej, która śledzi mnie podczas przewijania.
Dobre reklamy, które macie i które nie rozbijają struktury serwisu to wykopy sponsorowane (nie przeszkadza mi, że conowego wchodzi na główną z kilkoma wykopami) i te, które udają znaleziska i mają S zamiast wykopów. Dobry był
Ostatnio nawet dowiedziałem się, że ludzie pobierają sobie jakieś nakładki na interfejs przeglądarki, które filtrują im kolor biały na przeglądanych stronach.


@Lord_Gerwazy: mam zainstalowany f.lux, który wieczorem zmienia barwy (nie tylko przeglądarki, wszystkiego) na bardziej pomarańczowe, a w nocy na bardzo pomarańczowe. Pomaga to, oczy się mniej męczą, a po zamknięciu komputera jestem w stanie szybciej i łatwiej usnąć, niż przedtem, gdy tego nie używałem.

Po pierwszym uruchomieniu ten pomarańczowy ekran
@a__s: Problem w tym, że gdyby skutecznie wyłączyć wszystkie treści reklamowe, na ich stronie zostałoby logo. Ciężko nie wkurzać się o takie reklamy, gdy po kliknięciu na artykuł na całym ekranie nie ma nic innego jak reklamy oraz tytuł artykułu. Trzeba scrollować żeby dojść do jakiejkolwiek treści. Po prostu przesadzili z reklamami, nie da się tego czytać, a teraz mają problem, że ktoś je blokuje. Poza tym nie przesadzajmy, wyświetlane reklamy
@a665321: no ale halo, adblocka można wyłączyć na konkretnych stronach, więc jak ktoś regularnie wchodzi na jakiegoś bloga bo szanuje to ustawia odpowiednio i autorowi wpada kasa z reklam. Pod warunkiem że reklamy nie zajmują więcej miejsca niż faktyczny content ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego imho działa zwykłe poproszenie userów o wyłączenie adblocka?
@Lord_Gerwazy: tak, ale wcześniej to wytwórnie nazywały ludzi złodziejami a ludzie mieli pretensje do wytwórni. Dzięki wprowadzeniu spotifaja wszyscy są zadowoleni a wytwórnie mają większe zyski- mówię to w kontekście tego że kiedyś było też myślenie że strona bez reklam nie może zarabiać- ale coraz częściej z tych reklam się rezygnuje bo są inne bardziej efektywne sposoby które jednocześnie nie przeszkadzają wszystkim czytającym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@a665321: Jak zapewne wiesz, problem wytwórni i samych artystów z ogólnodostępną muzyką w internecie wynikała właśnie z tego, że nie dostawali za to żadnych pieniędzy. Kazaa, Napster i inne im podobne aplikacje niewiele (z punktu widzenia odbiorcy końcowego) różniły się od współczesnych klientów p2p, miały więc wyraźne znamiona tego, co dzisiaj określamy piractwem (nie chcę się tu wdawać w dysputy o moralności takich rozwiązań, nie ma to teraz znaczenia). Rozwiązaniem stało
@a665321: Oczywiście, że Google/YouTube zarabia w dużej (nie wiem, czy znacznej) części na reklamach/reklamodawcach. By to sprawdzić, nie ma prostszej metody od próby zamieszczenia takiej reklamy samodzielnie.
Tak - myślę, że temat zarabiania w internecie przez serwisy z bezpłatną zawartością jest niestety stary jak świat i bazuje na płaceniu za umieszczanie tam reklam. Oczywiście obaj mamy zapewne świadomość, że reklama niejedno ma imię. Tam, gdzie można wrzucić artykuł sponsorowany, recenzję czy