Wpis z mikrobloga

Mirki, znacie jakieś darmowe narzędzie (najlepiej #linux), które pomogłoby mi w #aranzacjawnetrz i #projektowanie #ogrod?

Potrzebuję czegoś prostego, nie musi być 3D, najbardziej zależy mi na elastyczności - chcę np. móc na podstawie znanych mi wymiarów samemu narysować sobie obrys/bryłę kanapy czy stołu i wstawić własne elementy na plan. Myślałem o #inkscape, które mam, znam i lubię, ale pomyślałem, że może są jakieś lepiej wyspecjalizowane narzędzia, które by ułatwiły rysowanie (szczególnie chodzi o zarządzanie wymiarami).

#architektura #mieszkanie #wystrojwnetrz
Pobierz
źródło: comment_MqLVTGvEWFgxubAlo2PkD5MjHkhqYg0Y.jpg
  • 7
@kurp: ja tam lubię proste rozwiązania i kiedyś szukałem i szukałem programu i ciągle mnie wkurzało, że czegoś się nie da ustawić tak, albo siak, albo zmienić koloru itp. więc w końcu sobie w photoshopie narysowałem wszystko i kwadraciki i prostokąty jako meble i mogłem je skalować, zmieniać kolor, przestawiać ustawiać itp :)
@Piotrek00 Właśnie dlatego pomyślałem o wektorowym Inkscape, który teoretycznie powinien być jeszcze prostszy w tym zastosowaniu niż Photoshop. Obczaję jednak najpierw propozycje podrzucone powyżej.