Wpis z mikrobloga

jak za darmo? Na nfzty to chyba wszyscy płacą... Ci dodatkowo maja akcyzę na fajki czyli jeszcze mają dodatkowy podatek. I za paliwo też płacą.


@rebul4: Ani jedno ani drugie zsumowane nawet nie zbliżają się do całkowitej kwoty jaką rocznie wydaje NFZ na leczenie chorób związanych z paleniem. To, ze akcyza w fajkach z nawiązką pokrywa te koszty to mit (w który sam wierzyłem, jak jeszcze paliłem).
  • Odpowiedz
@rebul4: Tak, każdy płaci podatki. Ale dalej nie rozumiem twojego toku rozumowania, że płacenie akcyzy za fajki (czyli własną głupotę) ma im dawać refundację zabiegu na płuco (czyli możliwe powikłanie głupoty).
Po raz drugi sparafrazuję twoje stwierdzenie na początku : "no bo jak umierasz, to wydanie kilku-kilkunastu tysięcy złotych na zabieg nie powinno być problemem"
  • Odpowiedz
  • 0
@Jakis_ja ale wydaje mi się że czasami trudno było by komuś udowodnić że jest chory bo palił, więc raczej ciężko było by to egzekwować komu się należy a komu nie
  • Odpowiedz
  • 5
@SzajaRosenblatt ok to refundujmy wszystkim invitro... Nawet tym co nie potrafią odłożyć 12k na coś czego bardzo pragną. A potem im jeszcze po 500zl miesięcznie możemy płacić żeby dzieci się w dostatku chowany. Niech mają.
  • Odpowiedz
@rebul4: To jest oczywiście insza inszość. Ja tutaj tylko neguję ten argument, że palący sami za siebie płacą. Bo nie płacą - całościowo niepalący się dokładają do ich leczenia. Nie wyobrażam sobie, żeby warunkiem dostępności leczenia było wcześniejsze niepalenie, bo byłby to bardzo niebezpieczny precedens, który łatwo rozciągnąć na inne choroby, przypadłości i ich leczenie.
  • Odpowiedz
@rebul4: ja darmowym invitro kontrargumentowałęm twój marny argument o refundacji operacji dla palaczy. Po prostu uważam ze jakby palacze mieli mieć darmowe operacje płuc to lepiej te pieniądze przeznaczyć na darmowe in vitro
Nie jestem zwolennikiem polityki 500 +
12k dla wielu młodych ludzi w Polsce to wciąż bardzo duża kwota
Dziękuję za dyskusję, muszę iść się pouczyć( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
szansa na powodzenie takiego zabiegu to chyba mniej 25% , 4 razy 12k to już nie jest taka śmieszna kwota. Wolę żeby to było refundowane niż np. operacje płuc dla palaczy


@switon_mc: lepiej naprawić płuca które ktoś na własne życzenie sobie r------ł niż pomóc zrealizować podstawową ludzką potrzebę? Na każdej paczce ma napisane że mu się te płuca i nie tylko s-------ą więc nie rozumiem dlaczego coś takiego refundować (mimo
  • Odpowiedz
@SzajaRosenblatt ale ostre podejście, a jak ktoś wpadnie pod samochód, bo wbiegł na ulicę, to też nie będziemy mu "refundować operacji" bo z własnej głupoty miał uraz? ;)
In vitro nie powinno być refundowane, bo nas po prostu na to nie stać,mamy ważniejsze wydatki w służbie zdrowia.
  • Odpowiedz
@alejandra15: Nigdzie nie napisałem że popieram refundację in vitro, był to kontrargument na argument kolegi od akcyzy na p-------y. Wpadnięcie pod samochód jest nieszczęśliwym przypadkiem, palenie papierosów jest świadomym działaniem człowieka
  • Odpowiedz
@alejandra15: ja tego nie napisałem ;)
Sam uważam że refundacja różnych leków/ zabiegów jest dość potrzebna. Co, jak i ile to już osobna kwestia, nie poruszana tutaj .
Cała rzecz się miała do stwierdzenia że 12 tysięcy złotych wydać to nie jest problem dla polskiej rodizny
  • Odpowiedz
@SzajaRosenblatt: no tak tylko obiektywnie trzeba na sprawę spojrzeć tak, że kurczę, dzieci to spora inwestycja i jeśli tych 12tyś już na start nie mają to trzeba porządnie pomyśleć czy się za to brać. Może o to tej babie chodziło? Że nie powinien - a to że stanowi to inna sprawa
  • Odpowiedz
@alejandra15: a mnie się wydaje, że nie stać nas na nierefundowanie in vitro. Pary, które decydują sie na ten zabieg bardzo chcą mieć dziecko i jest duża szansa, że wychowają dobrego obywatela, który zwróci te 12k z nawiązką. To odległa inwestycja, ale zdecydowanie lepsza niż jakieś głupie 500+.
  • Odpowiedz