Wpis z mikrobloga

Przepraszamy, ale musimy to napisać. Jesteśmy zbulwersowani filmem "`Marie Curie". Czekaliśmy na niego od wielu miesięcy i wiele od niego oczekiwaliśmy. Wreszcie film pełnometrażowy o największej Polce w historii, ba! jednej z największych ludzi nauki w dziejach świata! A tutaj sprowadzili 2-krotną noblistkę do osoby, która rozbiła małżeństwo! Większość filmu koncentruje się wokół jej romansu z żonatym Paulem Langevinem, który trwał jedynie rok! Połowę scen spędziła w pozycji horyzontalnej... No dobra, przesadzamy, ale cycka musieli pokazać -sic!
Kurde, nawet nie wymieniono nazwy drugiego pierwiastka, który odkryła! POLON, który Skłodowska nazwała na cześć Polski, aby zwrócić uwagę świata na nasz kraj, który był wówczas pod zaborami!
Nie było NIC na temat jej patriotyzmu. Nie było nawet wzmianki na temat jej udziału na froncie I wojny światowej, A przecież skonstruowała "małe Curie" czyli pojazdy wyposażone w aparaty rentgenowskie, które pozwalały prześwietlać rannych żołnierzy bezpośrednio w szpitalach polowych i ratować im życie! Zresztą to właśnie "dzięki nim" nabyła się wraz z córką Ireną choroby popromiennej - obie zmarły na białaczkę popromienną!
Była jedną z pierwszych kobiet, które zrobiły prawo jazdy!
Cholera jasna, gdyby to był film o Einsteinie czy innym wybitnym naukowcu, nie koncentrowano by się na ich życiu łóżkowym!
Żenada, żenada, żenada!!!!

ps. Gorąco polecamybiografię Skłodowskiej, napisaną przez jej córkę Ewę. Genialna.
#nauka #ksiazki #film #czytajzwykopem #ogladajzwykopem
booktoPL - Przepraszamy, ale musimy to napisać. Jesteśmy zbulwersowani filmem "`Marie...

źródło: comment_wJCHC5ZeUb8vNKxNcgLbDx3dNzJ9AS8J.jpg

Pobierz
  • 141
  • Odpowiedz
@bu52m3n: a myślisz, że film biograficzny o Einsteinie w 60% skoncentrowany byłby na tym, z kim wielki uczony sypiał? A reszta 40% dotyczyłaby jego naukowej działalności i życia rodzinnego razem wzięte? Poproszę popcorn!
Dodam, że jej życie z mężem Piotrem to 5 minut filmu...
  • Odpowiedz
@booktoPL: A czemu nie, gawiedzi by się spodobało, a i życie erotyczne Alberta wcale do piwniczanych nie należało i byłoby o czym film zrealizować no i stosunek 60:40 mógłby się nie utrzymać ;)
  • Odpowiedz
@booktoPL: zawsze kisnę z kompleksów naszego nieszczęśliwego narodu. Nagrali film o Turingu to był skandal o brak wątku że to Polacy (bo kto inny) pierwsi rozszyfrowali Enigmę.

W filmie o Marie Curie, twórcy zapewne popisali się niegodziwością podobnego rzędu nie wspominając, że przed wyjazdem na emigrację Skłodowska pracowała kilka lat jako guwernantka na polskim, powtarzam to polskim zadupiu wysyłając zarobioną kasę siostrze do Francji.
Nie wspomnieć o jej drugim odkrytym pierwiastku
  • Odpowiedz
@booktoPL:
Przecież to było do przewidzenia. Obsada aktorska jak z jakiejś łapanki na ulicy. Do tego reżyserka, która ma jakąś manię wielkości i zabiera się za ekranizacje historii, których nie potrafi udźwignąć. Sam trailer zdradza o czym tak naprawdę będzie ten film; zresztą pisałem o tym miesiąc temu i zostałem zakopany.
  • Odpowiedz
@booktoPL: ten film jest słaby, ale akurat nie uważam ze tylko dlatego, bo skupili sie na romansie z langevinem. Raczej dlatego, ze wszystkie postacie były jednowymiarowe, Maria nie wiadomo dlaczego była genialna (głównie mówili o tym ze jest), wszystko było jakieś cukierkowe i nie widziałam tej jakiejś determinacji Skłodowskiej. Do tego banał poganiał banał (ta ostatnia scena jak irena idzie za matką NO TAK IDZIE W ŚLADY MATKI ALE TO WYMYŚLILI)
  • Odpowiedz
@booktoPL: ja za to kisnę z ludzi oburzonych, że tytuł filmu nie zawiera członu "Skłodowska"; zainteresowaliby się może, że poza Polską jest znana tylko jako po prostu "madam Cuire". NO ALE NIE, po co, tylko oburzenie jak zwykle, bo jak śmią śmieć NAS (xD) polaków tak traktować! Tak samo ciul ich obchodzi, że wykształcenie dała jej Francja, bo to NASZ, TYLKO NASZ skarb narodowy!
  • Odpowiedz
@booktoPL: wiedziałem że #!$%@?ą chałę, jak widziałem trailer to już w drugiej części się krzywiłem i bałem się co zrobią z tym filmem no i oczywiście wyszło jak wyszło - grażyny muszo iść do kina a za pare lat poleci w tvnie jako superhit
  • Odpowiedz
@mama_Andrzejka: jak można być dumnym z ludzi którzy żeby rozwinąć swój potencjał musieli #!$%@?ć z tego kraju? Strach pomyśleć ile talentów się w tym grajdole zmarnowało tylko dlatego bo nie mieli jak wyjechać za zachód.
  • Odpowiedz
@visez:ale tu nie chodzi o sam Polon, tylko wiele b. ważnych wątkow pominięto, jak wspomniany wcześniej udział w I WŚ. Zycie z Piotrem ograniczyli do 5 minut, a jej romans, tóry trwał rok, to większa część filmu. Brak równowagi.
Bo uważam, że b. dobrze że poruszono ten wątek, bo Skłodowska była normalnym człowiekiem, miała uczucia, potrzeby i fajnie, że to pokazano. Ale to nie było jej największe osiągnięcie!
I też mnie
  • Odpowiedz