Wpis z mikrobloga

To jest całkiem spora kupka hajsu. Cały ten hajs jadę dzisiaj zawieźć do Urzędu Miasta w ramach tzw. "kapslowego", czyli złodziejskiej opłaty za pozwolenie na sprzedaż alkoholu w lokalu gastronomicznym. Mało, że każda butelka wódki jest obwarowana podatkami stanowiącymi ~2/3 jej ceny. Do tego dochodzi haracz dla Urzędu Miasta za samą możliwość jej sprzedaży. A wiecie Mireczki, na co idą te pieniądze? Wg. oficjalnej informacji przeznaczane są na walkę z alkoholizmem i jego skutkami. Oczywiście opłata ta rośnie wraz z zyskami ze sprzedaży, czyli im droższe alkohole się sprzedaje, tym więcej trzeba oddać temy złodziejskiemu systemowi. Logiczne, bo przecież element i alkoholicy naprawdę wymagający takiej pomocy raczą się drogimi wódkami i kraftowym piwem, które są znacznie droższe niż "Parkowa" i "Harnaś". Serdeczny KIJ W NERY złodziejom z Referatu Obrotu Napojami Alkoholowymi!
#gorzkiezale #alkohol #podatki #urzedasstory
menstruacyjnakaszanka - To jest całkiem spora kupka hajsu. Cały ten hajs jadę dzisiaj...

źródło: comment_xujnApOiDsJgK4FGQmDRbz64HoLPYMS9.jpg

Pobierz
  • 125
  • Odpowiedz
@biczek To akurat nie mój problem, bo koncesję już mam, a ona jest ważna 4 albo 5 lat, nie pamiętam dokładnie. Ale fakt, sama procedura załatwiania tego woła o pomstę do nieba. Pod uzasadnieniem przyznania mi pozwolenia znalazły się podpisy i pieczątki 22 (!!!) urzędasów. No co za cyrk ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@menstruacyjnakaszanka: a wiesz że pewnego pięknego dnia to wszystko mnie też przerosło i jak się #!$%@? tak od tamtej pory klikam na mirko z drugiej strony Atlantyku? Życie jest zbyt krótkie aby ciagle walczyć z systemem. Jednak podziwiam i życzę wytrwałości w nierównym boju.
  • Odpowiedz
@menstruacyjnakaszanka: to jest biznes stary wiec obwarowany dużymi podatkami bo takich co chcieliby sprzedawać ludziom wódę jest jest mnóstwo na każdym rogu. Jak chcesz zarabiać dobry hajs to musisz ruszyć głowa i brać sie za nieszablonowe zajecia wymagające wiecej myślenia niz targowanie sie o rabat w hurtowni.
  • Odpowiedz