Wpis z mikrobloga

Berlin dwa sportowe samochody pędzą o północy przez miasto z prędkością 170 km/h , czerwone światła sa ignorowane.Na kolejnym skrzyżowaniu jeden z pojazdów uderza w auto lekarza . Lekarz ginie na miejscu.
Dzis zapadł wyrok w tej sprawie o ktorym obszernie donoszą media niemieckie.Pierwszy raz w historii niemieckiego sądownictwa wyrok w takiej sprawie brzmi : morderstwo a kara :dożywocie.
Obaj sprawcy Hamdi H. i Marvin N. byli zszokowani tym wyrokiem.Do tej pory w takich sprawach wyrok brzmial kara w zawieszeniu lub kara wynoszaca 2 lata wiezienia ( nieumyślne spowodowanie śmierci )

Sie porobilo , media donoszą obszernie o czymś co powinno byc normale w kazdym kraju ( kara)

#ciekawostkizniemiec moj autorski tag o Niemczech

#samochody #prawo #berlin
  • 48
  • Odpowiedz
  • 51
@pSYCHOL1337 jezeli zapierda/asz 170 km/h przez misato i podajze w tym przypadku 11 razy przejechal przez czerwone swiatlo to jest tak samo jakby chodzil po miescie z związanymi oczami i strzelal z pistoletu gdzie popadnie.Oba przypadki to dla mnie morderstwo.
  • Odpowiedz
@spokojnie_to_ja: Morderstwem byłoby to, gdyby ścigali się oni z zamiarem zabicia tego człowieka. A to do czego to porównałeś jest zwykłym terroryzmem.

Następnym razem jak przekraczacie prędkość i nie daj boże nieumyślnie potrącilibyście kogoś, to jestem pewny, że nie chcielibyście, żeby wtedy to przestępstwo drogowe było karane tak surowo jak w tej sytuacji. Twierdzilibyście, że byłoby to nieumyślne spowodowanie śmierci.

I żeby nie było, że bronię tych dwóch gamoni, bo to
  • Odpowiedz
@spokojnie_to_ja: A nie uważasz, że jednak to jest niezła choroba umysłowa, kiedy ktoś za głupotę dostaje dożywocie a inny za działanie z premedytacją zaledwie kilka? W Polsce na pewno byłoby to nie do pomyślenia, bo tu dostaje się 5 lat za skatowanie człowieka na śmierć.
  • Odpowiedz
  • 0
@Wujek_Mietek pamiętam z przed wielu lat przypadek z USA , gdzie mlodociani chyba mieli 18 lat dla zabawy pozamieniali znaki drogowe na skrzyżowaniu tak ze z dwuch stron mieli pierwszemstwo.Wypadek, dwie osoby zginęło. Wszyscy dostali cos po 120 lat wiezienia
  • Odpowiedz
  • 0
@pSYCHOL1337 W Niemczech kodeks karny wyróżnia dosłownie zabójstwo i morderstwo, bo (nazewnictwo) to jeszcze pozostałość po przednim reżimie prawnym. W Polsce mamy kwalifikowane typy zabójstwa, tak że nie ma sensu się spierać o to, czy to morderstwo, czy zabójstwo (kwalifikowane).
  • Odpowiedz
@spokojnie_to_ja: Kary nie daje się za straty, tylko za winę. Dlatego właśnie sądownictwo w USA to rak. Bo jakby nikt nie zginął (czyli mieli szczęście) to dostaliby po mandacie, albo w ogóle policji nie chciałoby się ich szukać.

Kara w cywilizowanych krajach jest po to, żeby nauczyć czegoś osobę, która zrobiła źle. Nie jest formą zemsty (chyba, że żyjemy w krajach trzeciego świata, jakimi niewątpliwie mentalnie są kraje anglosaskie).

Prawidłowe pytanie
  • Odpowiedz
@spokojnie_to_ja: " biegłej psycholog, która określiła jednego z mężczyzn mianem osoby mającej "wygórowaną opinię" o sobie. Jego życiowym celem było "zwyciężyć, by wzmocnić swoje ego". Sprawca nie ma poczucia winy.""

To mi uzasadnia wyrok, jak można nie mieć poczucia winy to trzeba być chorym. Jakbym spowodował czyjąś śmierć to bym do końca życia pamiętał i nigdy w życiu takiej drugiej głupoty bym nie zrobił.
  • Odpowiedz
@Wujek_Mietek: nie zapominajmy, ze taki wyrok ma tez funkcję, nazwę ją, "prewencyjno-wychowawczą". Dożywocie dla nich bedzie nie tylko karą, ale moze oszczędzi inne życie, gdy ktoś sie zastanowi, czy warto przez miasto tak pędzić na nic nie bacząc.
  • Odpowiedz
@Wujek_Mietek: A po co takie chwasty w społeczeństwie? Bo tego rodzaju 'zabawy' nie są przypadkowe. Kara jest po to, by już inny widząc, jakie grożą konsekwencje nie zrobił podobnej głupoty. a jak widzi, że to tylko parę lat, to dlaczego by nie spróbować.
  • Odpowiedz
@Wujek_Mietek: co Ty czlowieku bredzisz. Popatrz - te USA to taka ruja, dno i porobstwo ze juz dawno by ich wiewiorki zezarly gdyby nie ten dolar. Rak to takie rarytasy jak Ty i Tobie podobni. Popelniane jest przestepstwo. Ktos traci bliskich. Matke, ojca, dziewczyne albo przyjaciela. I co? Pogadac z psychologami i bedzie gites. Jakkolwiek to brzmi - fajnie Brevik obnaza patologie systemow takich jak ten w Norwegii. Ci psychologowie i
  • Odpowiedz
a wlasnie ze umyslne. Organizujac wyscig wiedzieli ze moga spowodowac wypadek i kogos przypadkiem zabic. To nie pierwszy taki wypadek takze prawdopodobienstwo kogos zabicis bylo wysokie. Moim zdaniem wyrok sluszny


@NietoIerancyjny: takie ćwoki tak daleko nie wybiegają myślami uwierz

@spokojnie_to_ja: ze skrajności w skrajność, dożywocie za przypadkowe zabicie kogoś z głupoty to przesada. 10-15 lat to wg mnie max co powinno dostać. przecież to debile, nie mordercy
  • Odpowiedz