Wpis z mikrobloga

Berlin dwa sportowe samochody pędzą o północy przez miasto z prędkością 170 km/h , czerwone światła sa ignorowane.Na kolejnym skrzyżowaniu jeden z pojazdów uderza w auto lekarza . Lekarz ginie na miejscu.
Dzis zapadł wyrok w tej sprawie o ktorym obszernie donoszą media niemieckie.Pierwszy raz w historii niemieckiego sądownictwa wyrok w takiej sprawie brzmi : morderstwo a kara :dożywocie.
Obaj sprawcy Hamdi H. i Marvin N. byli zszokowani tym wyrokiem.Do tej pory w takich sprawach wyrok brzmial kara w zawieszeniu lub kara wynoszaca 2 lata wiezienia ( nieumyślne spowodowanie śmierci )

Sie porobilo , media donoszą obszernie o czymś co powinno byc normale w kazdym kraju ( kara)

#ciekawostkizniemiec moj autorski tag o Niemczech

#samochody #prawo #berlin
  • 48
  • Odpowiedz
nie zapominajmy, ze taki wyrok ma tez funkcję, nazwę ją, "prewencyjno-wychowawczą". Dożywocie dla nich bedzie nie tylko karą, ale moze oszczędzi inne życie, gdy ktoś sie zastanowi, czy warto przez miasto tak pędzić na nic nie bacząc.


@Jagoda-: Nie zastanowi. Sam fakt, że na pewno trafią do więzienia ich nie powstrzymał, to sama wielkość kary ich nie powstrzyma.

A po co takie chwasty w społeczeństwie? Bo tego rodzaju 'zabawy' nie są
  • Odpowiedz
@Wujek_Mietek: Tutaj masz statystyke.

http://www.nationmaster.com/country-info/compare/Norway/United-States/Crime

Porownywanie USA i Norwegii nie ma zadnego sensu bo mowimy o spoleczenstwach zupelnie innego typu.

Nie jestem przestepca. Nigdy nie bylem karany. Jesli wyjde teraz w napadzie szalu i zabije piersza osobe ktora spotkam na ulicy bede mogl bez problemu "wrocic na lono normalnego spoleczenstwa". Mam za zabojstwo dostac pare lat + pogadanki z psychologami? Kiedy nie zyje czlowiek i wyrzadzilem bliskim tego czlowieka niesamowita krzywde?
  • Odpowiedz
@spokojnie_to_ja: Sytuacja z mojej paczki. Kolega świeżo zdał prawko, wybrali się wszyscy nad jeziorko kilkoma samochodami kilka km za miastem. W drodze powrotnej przesadził z gazem (ok 140kmh) - na zakręcie szła parka prawie środkiem jezdni a nie poboczem. Udało mu się ich wyminąć w ostatniej chwili ale już nie opanował samochodu i wkleił się w przystanek na pipidówie 100m dalej (zabił jedną osobę, druga zmarła w szpitalu). Wszyscy świadkowie znikli,
  • Odpowiedz
Nie jestem przestepca. Nigdy nie bylem karany. Jesli wyjde teraz w napadzie szalu i zabije piersza osobe ktora spotkam na ulicy bede mogl bez problemu "wrocic na lono normalnego spoleczenstwa". Mam za zabojstwo dostac pare lat + pogadanki z psychologami? Kiedy nie zyje czlowiek i wyrzadzilem bliskim tego czlowieka niesamowita krzywde?


@abunasrallah: Rozmawiamy tutaj o ludziach, którzy zabili innych z głupoty. A zabicie w napadzie szału jest jak najbardziej lekko karane
  • Odpowiedz