Wpis z mikrobloga

W 1.9 8V nie było DPF


@Funky666: Może w PL dystrybucji, ale wszystkie modele zachodnie musiały mieć DPF w tych rocznikach. Sam miałem ten silnik w poliftowej Vectrze C i też DPF siedział i #!$%@?ł.
  • Odpowiedz
1.8 MPI 140KM - wolnossący silnik, muł straszny ale bezobsługowa jednostka która lubi gaz :)


@login_zajety_sic: Od kiedy ten silnik lubi gaz? Jeździ na gazie, ale trzeba mocno pilnować regulacji luzu zaworowego.
  • Odpowiedz
@valdo: Nie wiem, w jakiej dystrybucji, ale na pewno były wersje bez DPF. Weź pod uwagę, ile po Polsce jeździ aut z zagranicy, i wcale nie będzie to jakiś ewenement, jeśli rzeczywiście ich u nas nie było ;)

@login_zajety_sic: To już wiesz, chociaż nie wiem po co :) Muł podobny jak 1.8, awaryjne podobno też, nie warto wsiadać. A jeśli już się czepiać Twojej listy, to jeszcze 2.2
  • Odpowiedz
@Funky666: Wersje tego silnika bez DPF były na 100% w Fiacie i Oplu. Alfa wprowadziła go do gamy modelu 159 dopiero w 2008 roku i tu już bym taki pewny nie był co do tego, że będzie jakaś bez DPFa.
  • Odpowiedz
@valdo: A nawet 2005 w sedanie - obie informacje wg Autocentrum. Są tam błędy, ale na Wiki też są, więc trzeba by niestety pytać kogoś bardziej obeznanego :/
  • Odpowiedz
@Funky666: jutro zbadam w autodacie to będziemy mieli 100% pewności bo samemu mi to nie pasuje by 1.9 tak późno dodali. Ale to Włosi tam się można wszystkiego spodziewać ;)
  • Odpowiedz
#


@Funky666: @pogop: Kolektor ssący został poprawiony w lipcu 2006 roku, po tym nie występuje już problem z klapami. A skrzynie padają przy wyższych przebiegach i warto w nich wymieniać olej.
  • Odpowiedz
@Saute: najlepsza odpowiedź na to pytanie :) i najbardziej prawdziwa :) jak można kupować Alfe? Po co? Dlaczego? Bo ładna? Kurde, a gdzie rozsądek?
  • Odpowiedz
najlepsza odpowiedź na to pytanie :) i najbardziej prawdziwa :)


@Jokker: no :) na pewno :) hihihi laweta lepiej E46 1.8 :)

jak można kupować Alfe?


@Jokker: Normalnie. Wyszukujesz interesujący Cię model na popularnych portalach ogłoszeniowych lub na forum miłośników (polecam drugą opcję) i szukasz egzemplarza w konfiguracji, w jakiej Ci pasuje (ja bym się skupił na 1.75 TBi oraz 2.4JTD). Umawiasz się ze sprzedającym na oględziny i
  • Odpowiedz