Wpis z mikrobloga

Do @Moderacja @Wykop - Czuję się niesamowicie poszkodowany tym obrzydliwym i homofobicznym komentarzem autorstwa @MattJedi, który został do mnie skierowany. Wcześniej go nie zauważyłem, jednak dobrze, że został zgłoszony przez innych. Homoseksualizm nie jest chorobą - nie ma obecnie na ten temat żadnego 'sporu medycznego'. Mam nadzieję, że ponowne odwołanie nie przejdzie. Homofobia zabija.
Dzięki @Tamerlan za info http://www.wykop.pl/wpis/22461175/az-popelnie-gownowpis-bo-mnie-niejaki-mattjedi-set/
http://www.wykop.pl/wpis/22460417/mozecie-mi-powiedziec-wykop-moderacja-w-jaki-sposo/
#moderacja #neuropa #4konserwy #lgbt #homoseksualizm #homofobia
artpop - Do @Moderacja @Wykop - Czuję się niesamowicie poszkodowany tym obrzydliwym i...

źródło: comment_R3jcItZ6yT1M11Ga4wtGo19dgTqbsL0Z.jpg

Pobierz
  • 126
@artpop: Homoseksualizm to niewątpliwie pewne zaburzenie psychiczne, które można byłoby klasyfikować jako chorobę. Długi czas zresztą figurował na liście chorób. Wykreślenie tego zjawiska z listy chorób odbyło się w sposób dosyć specyficzny, przy ogromnym nacisku środowisk zaangażowanych. Jest to na pewno coś estetycznie i moralnie obrzydliwego. Jeżeli osobę otyłą nazwie się grubasem, to nikt nie krzyczy o jakiejśtam-fobii.
Homoseksualizm to niewątpliwie pewne zaburzenie psychiczne, które można byłoby klasyfikować jako chorobę.


@Najzajebistszy: twoje opinie nie mają żadnej wartości. Medycyna wprost przeczy twojemu głupiemu #!$%@? biorącemu się z ignorancji i ideologicznego skrzywienia.

Jest to na pewno coś estetycznie i moralnie obrzydliwego


Moralnie obrzydliwi są pozbawieni moralności ludzie tacy jak ty.
@Najzajebistszy: A na listę został wpisany bez żadnych argumentów i większych powodów. Fakt, został wykreślony bo walczyły o to środowiska homoseksualne - inaczej pewnie zeszłoby się dłużej - ale ich naciski nie były bezzasadne - były one spowodowane najnowszymi w tamtym czasie badaniami homoseksualizmu. Ba ATP podtrzymało swoją decyzję do tej pory - odbyło się ponowne głosowania. Wszystkie organizacje psychologiczne i psychiatryczne potwierdzają, że homoseksualizm nie jest chorobą - co najwyżej
@ghostface @Najzajebistszy @Waltz @HenryMorgan

Ponieważ często w takich dyskusjach następuje spór o to, czy homoseksualizm jest zaburzeniem/chorobą/dewiacją oraz o to, czy pedofilia zostanie wykreślona z listy zaburzeń, uściślijmy wreszcie te pojęcia, żeby wyjaśnić dlaczego homoseksualizm zaburzeniem nie jest, a np. pedofilia, czy schizofrenia jest.

Sprawa jest następująca: technicznie rzecz biorąc homoseksualizm jest:

- Dewiacją ("odchylenie od normy", deviation) - tak samo jak dewiacją jest wysokie IQ

oraz

- Zboczeniem ("zaspokajanie popędu
Prześledź, w jaki sposób zapadła decyzja o wykreśleniu homoseksualizmu z listy chorób.


@Najzajebistszy: 'Najpierw Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne (APA) powołało komitet naukowy, który miał zbadać kwestię homoseksualizmu. On po analizie danych stwierdził, że faktycznie homoseksualizm żadną chorobą nie jest, a dopiero wtedy szeregowi konserwatywni psycholodzy się obruszyli i zawnioskowali o przeprowadzenie głosowania wśród wszystkich członków APA. I to głosowanie przegrali. Więc jeśli już ktoś chciał tu robić naukę przy pomocy głosowań, to