Wpis z mikrobloga

Do @Moderacja @Wykop - Czuję się niesamowicie poszkodowany tym obrzydliwym i homofobicznym komentarzem autorstwa @MattJedi, który został do mnie skierowany. Wcześniej go nie zauważyłem, jednak dobrze, że został zgłoszony przez innych. Homoseksualizm nie jest chorobą - nie ma obecnie na ten temat żadnego 'sporu medycznego'. Mam nadzieję, że ponowne odwołanie nie przejdzie. Homofobia zabija.
Dzięki @Tamerlan za info http://www.wykop.pl/wpis/22461175/az-popelnie-gownowpis-bo-mnie-niejaki-mattjedi-set/
http://www.wykop.pl/wpis/22460417/mozecie-mi-powiedziec-wykop-moderacja-w-jaki-sposo/
#moderacja #neuropa #4konserwy #lgbt #homoseksualizm #homofobia
artpop - Do @Moderacja @Wykop - Czuję się niesamowicie poszkodowany tym obrzydliwym i...

źródło: comment_R3jcItZ6yT1M11Ga4wtGo19dgTqbsL0Z.jpg

Pobierz
  • 126
  • Odpowiedz
@Waltz

ICD generalnie nie mówi o "chorobach" psychicznych, tylko o "zaburzeniach", chorobami natomiast nazywa jednostki o lepiej poznanej etiologii (choć nie zawsze jest dokładnie znana), np. choroby układu nerwowego, typu choroby demielinizacyjne.
  • Odpowiedz
@ration: dlatego napisałem wyżej że jest to kwestia polskiej nomenklatury i zostało to rozgraniczone z powodu uwarunkowań prawnych. Schizofrenia więc w Polsce jest chorobą, a nie zaburzeniem.
  • Odpowiedz
@Waltz

Schizofrenia więc w Polsce jest chorobą, a nie zaburzeniem.


Poproszę źródło.

Zauważ też, że jakiego źródła byś nie podał, to dyskusja staje się nieco jałowa, bo to już kwestia subiektywna, czy chodzi nam o definicję potoczną, słownikową, prawną, czy ICD, lub DSM.
  • Odpowiedz
jakoś nie widzę aby Robert Biedroń był smutny,w dodatku nikt go nawet nie dyskryminował ze względu na orientacje bo wygrał wybory na prezydenta


@Hamouma: jakoś nie widzę aby ten gościu bez rąk i nóg był smutny, w dodatku nikt go nawet nie dyskryminował ze względu na niepełnosprawność bo przecież teraz jest bogaty i zapraszają go na różne eventy. Wniosek - niepełnosprawni udają że cierpią.
  • Odpowiedz
@Waltz

Podlinkowany tekst nie tylko pokazuje, że definicja "choroby psychicznej" nie była nigdy ujednolicona, sama schizofrenia jest przytoczona jedynie w kontekście prawa w stanie Montana, a kwintesencją artykułu jest zdanie:

Ponieważ jego [terminu "choroba psychiczna"] treść ani granice nigdy nie były w sposób poprawny określone, zaczął służyć do maskowania niewiedzy o przyczynach zaburzeń psychicznych.
  • Odpowiedz
@artpop: I co, teraz będziesz wypisywał prośby o zbanowanie gościa do końca świata? Zgłoszenie do prokuratury już było czy dopiero planujesz?

@MattJedi swoją drogą dużo się nie pomylił (chociaż niepotrzebnie obraził) - w odniesieniu do tego jak ewolucja definiuje cele jednostki homoseksualizm działa na samą jednostkę negatywnie. Dodatkowo, ma podłoże genetyczne. Z punktu widzenia Darwina więc jest to ta sama grupa co zaburzenia genetyczne.

Oczywiście nie jesteśmy małpami, i
  • Odpowiedz
@ration: ale ja również jestem negatywnie nastawiony co do tego terminu i wcale a wcale mi się on nie podoba. W praktyce chcąc kogoś przyjąć bez zgody do szpitala muszę mu rozpoznać chorobę psychiczną. Za chorobę psychiczną uznaje się zaburzenie w którym występują objawy psychotyczne. Nie mogę przyjąć bez zgody do szpitala osoby z zaburzeniami lękowymi. W tym artykule masz również definicje słownikowe chorób psychicznych. Tak więc do momentu zmiany
  • Odpowiedz
@artpop: O litości, serio? Celowo, i nawet nie tyle wyolbrzymiasz, co zwyczajnie kreujesz z niczego dramaturgię Twojej rzekomej krzywdy, w celu zmanipulowania @Moderacja. Perfekcyjnie - podkreślam - naprawdę perfekcyjnie wpisujesz się w model zachowań, mających na celu ograniczyć zakres debaty publicznej do "jedynych słusznych" poglądów, który to model zachowań opisałem we wpisie, który jak rozumiem tak bardzo Ci się nie podoba: (klik). Stosowanie szantażu moralnego jest tutaj wręcz typową zagrywką, nie powinienem się zdziwić, ale przyznaję że i tak czuję zażenowanie czytając strasznie płytkie sugestie, jakobym przyczyniał się do czyjejkolwiek ŚMIERCI.

Jest dla mnie jasne że w sposób sztuczny kreujesz się na ofiarę, podczas gdy absolutnie żadna krzywda Ci się nie dzieje, i robisz to celowo, aby wymusić na @Moderacja zastosowanie cenzury dla poglądów, dla Ciebie po prostu nielubianych, czy też niewygodnych. Nigdzie nikogo nie obraziłem, podjąłem głos rzeczowo, spokojnie wypowiadałem się w niniejszym zagadnieniu, bez zamiaru obrażenia jakiejkolwiek osoby. Nie jestem homofobem, nie odczuwam nienawiści wobec Ciebie i innych. Nie stosowałem nigdzie ani wyzwisk, ani osobistych wycieczek, wyraziłem jedynie swój pogląd na sprawę, a nawet szerzej go wyjaśniłem. I mam do tego prawo. Twoje oskarżenia są o tyle groteskowe, że po pierwsze dziękujesz użytkownikowi @Tamerlan za wpis poświęcony właśnie mojej osobie, w którym jestem w komentarzach wielokrotnie obrażany (także wyzwiska - link do wpisu), których to obraźliwych komentarzy nawet nie zgłaszałem, co by każdy mógł zobaczyć jaki poziom "dyskusji" reprezentują osoby, które mnie dosłownie atakują za moje poglądy (a moje wyważone komentarze były oczywiście kasowane przez OPa). Po drugie dlatego, że także i w niniejszym wpisie, który Ty tutaj stworzyłeś, pojawiają się komentarze w sposób oczywisty atakujące moją osobę, i które Ty sam plusujesz, dodając takim głosom poparcia. Mówisz że czujesz się "niesamowicie poszkodowany", a plusujesz taki komentarz odnośnie mojej osoby:

@artpop: Rzygać mi się chce, że oddycham tym samym powietrzem co takie coś jak @MattJedi. Coś po prostu obrzydliwego. Nie umiem szkalować kogoś tylko dlatego, że jest beznadziejnie głupi, ale jeśli absolutnie nie wie kiedy zamknąć mordę
MattJedi - @artpop: O litości, serio? Celowo, i nawet nie tyle wyolbrzymiasz, co zwyc...

źródło: comment_nMqYYJe59rKcal5l62dxZIvR8MwoM1gB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Nie stosowałem nigdzie ani wyzwisk, ani osobistych wycieczek,


@MattJedi:
Wyzywaj innych od osób psychicznie chorych.
Płacz, że moderacja i inni userzy nie tolerują
  • Odpowiedz
@Tamerlan: Przypominam że to Wy mnie obrażacie, i to wielokrotnie, a nie ja Was. To po pierwsze.

Po drugie szanowna moderacja przywróciła usunięte komentarze, a więc nie naruszały one regulaminu. Pierwotne ich usunięcie było pomyłką.

Przejawiasz wręcz Himalaje hipokryzji stosując taką argumentację jaką stosujesz.

Po trzecie, polecam jednak przeczytać to co napisałem, a nie odpowiadać pod z góry założoną tezę.
  • Odpowiedz
Wy


@MattJedi: Nie, ja nie, choć po poziomie chamstwa komentarzy, to parę ostrych słów by się należało. Co do regulaminu: rozpatrzą ponowne zgłoszenie @artpop i prawdopodobnie poleci za chamstwo i naruszenie dóbr...
  • Odpowiedz
@Waltz

Widzę dylemat i rozumiem o co Ci chodzi.

W sumie tak jak pisałem, nie ma chyba sensu ciągnąć tego wątku dalej, bo spór rozbija się już o źródło definicji: słownikowe, encyklopedyczne, prawne, ICD, potoczne, itp.
  • Odpowiedz
@artpop masz wykwit matta we wpisie.


@Tamerlan: a jednak stosujesz taką retorykę, jak ta którą chcesz zwalczać.
Masz pretensje do niego i robicie akcję zgłoszeniową w taki sposób iż to was powinna @moderacja zbanować za obrażanie, akurat przejrzałem te jego wpisy do was i wasze odpowiedzi do niego.
Polecam fraszkę o kotle co garnkowi przyganiał.
  • Odpowiedz
artpop masz wykwit we wpisie.

Płacz, że moderacja i inni userzy nie tolerują chamstwa.


@Tamerlan: Mówisz o @MattJedi: per "Wykwit" i wołasz do usunięcia.... jako użytkownik nie toleruję chamstwa. Zgłosiłem za atak.

Stosujesz dokładnie DOKŁADNIE takie same podejście jakie przylepiasz MattJedi.
  • Odpowiedz