Wpis z mikrobloga

Do @Moderacja @Wykop - Czuję się niesamowicie poszkodowany tym obrzydliwym i homofobicznym komentarzem autorstwa @MattJedi, który został do mnie skierowany. Wcześniej go nie zauważyłem, jednak dobrze, że został zgłoszony przez innych. Homoseksualizm nie jest chorobą - nie ma obecnie na ten temat żadnego 'sporu medycznego'. Mam nadzieję, że ponowne odwołanie nie przejdzie. Homofobia zabija.
Dzięki @Tamerlan za info http://www.wykop.pl/wpis/22461175/az-popelnie-gownowpis-bo-mnie-niejaki-mattjedi-set/
http://www.wykop.pl/wpis/22460417/mozecie-mi-powiedziec-wykop-moderacja-w-jaki-sposo/
#moderacja #neuropa #4konserwy #lgbt #homoseksualizm #homofobia
artpop - Do @Moderacja @Wykop - Czuję się niesamowicie poszkodowany tym obrzydliwym i...

źródło: comment_R3jcItZ6yT1M11Ga4wtGo19dgTqbsL0Z.jpg

Pobierz
  • 126
  • Odpowiedz
@ration: napiszę to raz jeszcze. Dewiacja i zboczenie to dawne określenia parafilli. Homoseksualizm nie jest parafilią.
A na marginesie: schizofrenia nie jest zaburzeniem. Jest chorobą.
  • Odpowiedz
@artpop: tak, to co tamten wykopek wypisuje, to idiotyzmy. Ale twoja ława oburzonych i skrzywdzonych robi się już nudna. Ty byś wszędzie #!$%@?ł wzmiankę o swojej orientacji, pewnie nawet w CV masz boldem #!$%@? "artpop biseksualista". Normalni ludzie mają na to konkretnie #!$%@? i nie chcą uczestniczyć w tej niekończącej się gównoburzy
  • Odpowiedz
@ration: to dawne określenie w dalszym ciągu pokutuje w społeczeństwie i kiedy ktoś mówi o dewiacji to w 99% przypadków ma na myśli dewiacje seksualną. W naszym kraju trzymamy się klasyfikacji ICD-10 a nie DSM, ale przede wszystkim chodzi o specyfikę polskiej nomenklatury. Zaburzenie psychiczne nie jest jednoznaczne z chorobą psychiczną. Rozróżnienie istotne z uwagi na ustawę o ochronie zdrowia psychicznego i artykuły dotyczące przyjęcia bez zgody. Za choroby psychiczne
  • Odpowiedz
@Waltz

to dawne określenie w dalszym ciągu pokutuje w społeczeństwie i kiedy ktoś mówi o dewiacji to w 99% przypadków ma na myśli dewiacje seksualną


Czekałem na ten argument: otóż w naszym społeczeństwie ogólnie nieprawidłowo używa się wielu słów, vide: bynajmniej. Nie mogę odpowiadać za to, że wiele osób nie zna znaczenia słów, których używa. Pomijam, że 99% to statystyka ad hoc z powietrza.
  • Odpowiedz
@NieRozumiemIronii:

znaczy dokładnie to co napisałem, tj. z wyjątku (zakaz promowania nazizmu i stalizmu) można wyprowadzić regułę (wolność głoszenia poglądów ogólnie).


Oczywiście, że możesz mówić wszystko, co nie jest ograniczone przez prawo. Dalej nie ma to jednak sensu, w przypadku homoseksualizmu (i nie tylko) spokojnie takie paragrafy można znaleźć: art. 216 k.k. (zniewaga), 212 k.k. (zniesławienie) - ścigane z oskarżenia prywatnego. No i oczywiście standardowo naruszenie dóbr osobistych.

Poza tym
  • Odpowiedz